A jednak! Mistrzostwa Argentyny z zawodnikiem z Polski. Druga runda już w niedzielę

Problemy organizacyjne sprawiły, że do Argentyny nie wybrał się żaden z europejskich zawodników. Ta sytuacja ma się jednak zmienić już od drugiej rundy, w której zamierza wystąpić Paweł Miesiąc.

Mateusz Kozanecki
Paweł Miesiąc WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Paweł Miesiąc
Indywidualne Mistrzostwa Argentyny zainaugurowane zostały 13 stycznia na torze w Carlos Casares. Na liście startowej pojawili się wyłącznie krajowi zawodnicy, co było pierwszą taką sytuacją od kilkunastu lat.

Pewne zwycięstwo odniósł Facundo Albin. 26-latek zapisał na swoim koncie komplet 18 punktów. Drugie miejsce zajął Fernando Garcia, a podium uzupełnił Sebastian Clemente.

Na występ w rywalizacji zdecydował się ostatecznie Paweł Miesiąc. 33-latek startował w Argentynie również przed rokiem, gdzie w całym cyklu zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Dawidem Stachyrą.

Miesiąc ma wystartować już w drugiej rundzie, która odbędzie się 21 stycznia na torze w Bahia Blanca. Polak będzie jedynym obcokrajowcem w stawce.