Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PGE Narodowy będzie pękał w szwach. Trwają przygotowania do turnieju Grand Prix

Minione trzy edycje żużlowego Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie oraz aktualnie trwająca sprzedaż to rekordowe zainteresowanie zawodami ze strony kibiców.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Trybuny na PGE Narodowym Materiały prasowe / Trybuny na PGE Narodowym

Najwięcej, średnio blisko 19 proc. wejściówek na warszawskie SGP sprzedawano w latach 2015-2018 w województwie wielkopolskim. Trwa kolejny etap przygotowań do największej i najważniejszej żużlowej imprezy organizowanej w Polsce. - Machina pod tytułem "Grand Prix 2018 w Warszawie" ruszyła jeszcze jesienią ubiegłego roku. Jak zawsze, jest to potężne przedsięwzięcie, do którego należy się solidnie przygotować - tłumaczy Przemysław Szymkowiak, media menedżer zawodów.

- Oznacza to zadbanie o kwestie regulaminowe i licencyjne, niezbędne dokumenty i pozwolenia, zawarcie umów z partnerami i kontrahentami, rezerwacje hoteli, kwestie związane z torem, strefami VIP i cateringiem, wreszcie brandingiem, programem zawodów, biletami i promocją. Impreza z tak liczną widownią i obsługą wymaga też specjalnego systemu akredytacji i identyfikacji. Ważne są dla nas wszystkie detale zawarte w scenariuszu, a także przygotowanie obiektu. Team PZM pracuje intensywnie każdego dnia, a od kwietnia spora część ekipy będzie już stacjonować na PGE Narodowym - dodaje.

Jak co roku, doskonale sprzedają się bilety na warszawską imprezę. Cały czas można nabywać wejściówki w Internecie (kupbilet.pl/sgp2018), a także w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i STS w całej Polsce). Podobnie jak w poprzedniej edycji, zawody zostaną poprzedzone testem toru dla młodzieżowego zaplecza reprezentacji Polski, a 11 maja na PGE Narodowym odbędzie się oficjalny trening (z udziałem publiczności).

Wielkopolskie, a więc bardzo silne żużlowo województwo, to niekwestionowany lider, jeśli brać pod uwagę zainteresowanie kibiców biletami na 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Aktualnie z tego regionu sprzedano na zawody dokładnie 17,78 proc. biletów i jest to najlepszy wynik, chociaż może się on jeszcze zmienić, ponieważ dużym zainteresowaniem cieszą się również bilety w woj. mazowieckim - 14,79 proc. z ogólnej puli sprzedażowej.

ZOBACZ WIDEO Pawlicki & Vegenerat szykują się na SGPnarodowy (WIDEO)

- To najnowsze statystyki, które pokazują, że kibice z takich miast jak Leszno, Gniezno, Ostrów, Poznań, Rawicz i Piła kochają żużel, w niektórych przypadkach tęsknią za zawodami na najwyższym poziomie i są gotowi wspierać dopingiem polskich reprezentantów. Tendencja jest stała od początku organizowania zawodów w Warszawie, ponieważ w województwie wielkopolskim rokrocznie notujemy jedne z najlepszych wyników sprzedażowych - dodaje Przemysław Szymkowiak.

- Nie oznacza to oczywiście, że kibice z pozostałych regionów nie pojadą na Grand Prix do Warszawy. Bardzo dobrze bilety sprzedają się w Warszawie, na Śląsku, a także w województwach lubuskim i kujawsko-pomorskim - dodaje.

Sprzedaż biletów 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (12.05.2018, godz. 19:00):
KAT. VI 29 PLN
KAT. V 69 PLN
KAT. IV 79 PLN
KAT. III 89 PLN
KAT. II 99 PLN
KAT. I 129 PLN
PREMIUM 159 PLN
VIP SILVER 599 PLN
VIP GOLD 699 PLN

Czy jesteś zaskoczony tym, że najwięcej biletów na GP sprzedaje się w woj. wielkopolskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (3)
 • Cynik Zgłoś komentarz
  A miało być tak pięknie ......nikt nie idzie.... A miało to być TOTALNIE OLANE...... Ech ....wymioty na tych którzy na to idą Pytanie ? Czy to są prawdziwi fani żużla ......
  • yes Zgłoś komentarz
   Reklama i tyle Byle coś napisać
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×