Zdają oni sobie jednak sprawę z tego, że mogli bardziej przyłożyć się do walki o wygraną w glosowaniu. - Byłem troszeczkę rozczarowany wynikiem, ale też tym, że chyba za mało z siebie daliśmy. Trzeba było tutaj zatrudnić osoby, które by gdzieś chodziły i codziennie zbierały te głosy. Nie wystarczyły akcje "od okazji do okazji", gdzie można było się zaprezentować i pokazać coś więcej. Uważam, że trzeba to robić aktywniej - poświęcić więcej czasu, energii i także finansów, by wypromować taki projekt w przyszłości. Pewnie tak zrobimy w następnym sezonie - powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno.
Na tym jednak nie koniec. - Chyba, że znajdziemy inne rozwiązanie i podpiszemy umowę np. z którymś z klubów, które posiadają tory mini-żużlowe i stamtąd będziemy wypożyczać adeptów. Główna Komisja Sportu Żużlowego daje taką możliwość. Rozważamy taką opcje przynajmniej do przyszłego roku, zanim nie wybudujemy mini-toru i nie będziemy mogli się w pełni zaangażować w szkolenie młodzieży w Gnieźnie - podsumował przedstawiciel klubu z pierwszej stolicy Polski.
Największą popularność wśród uczestników głosowania na budżet obywatelski zyskał projekt "Wenecja - powrót do życia", który zgarnął aż 1653 głosy. Oprócz niego zrealizowana zostanie też propozycja pt. "Plac zabaw dla dzieci wraz z przebudową boiska piłkarskiego przy ul. Sikorskiego".
Wyniki pozostałych projektów:
- zakup profesjonalnego boiska do gry w paintball - 591
- budowa zewnętrznej ścianki wspinaczkowej - 700
- "Strażnica Królów" - wieża widokowa na panoramę Gniezna - 760
- rekreacyjno-wypoczynkowa adaptacja terenu przy ul. Czeremchowej - 956
- rewitalizacja placu zabaw przy ul. Armii Krajowej - 609
- Pomnik Niedźwiedzia Wojtka w Parku Miejskim im. Gen. W. Andersa - 448
- warsztaty rozwojowe "Nowe perspektywy" - 226
- budowa minitoru żużlowego oraz toru dla pit bike - 597
ZOBACZ WIDEO #EkspertPGEE zawodników Falubazu Zielona Góra