Miniżużel: GUKS Wawrów obronił Puchar Polski Par Klubowych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Archiwum prywatne / Maciej Fajfer / Podium Pucharu Polski Par Klubowych 85-125cc w miniżużlu
Archiwum prywatne / Maciej Fajfer / Podium Pucharu Polski Par Klubowych 85-125cc w miniżużlu
zdjęcie autora artykułu

Zaległa VI runda Pucharu Polski Par Klubowych, która w sobotę odbyła się w Częstochowie, była też ostatnią w tych rozgrywkach. Zwycięstwo w cyklu imprez drugi sezon z rzędu zgarnęła ekipa JUST FUN GUKS Speedway Wawrów.

Pierwotnie rozstrzygnięcia w PPPK mieliśmy poznać już 24 czerwca, ale częstochowskie zmagania zostały odwołane, ponieważ tamtejszy tor nie uzyskał wówczas licencji. Długo trzeba było czekać na nadrobienie zaległości, ale to w końcu się udało. Emocji z tym związanych nie brakowało.

Sam fakt, że był to finał, robił już swoje. Walka o tytuł toczyła się między JUST FUN GUKS Speedway Wawrów oraz BTŻ Polonią Bydgoszcz. Obrońcy tytułu spod Gorzowa mieli zaledwie pół punktu straty do bydgoszczan i musieli wygrać szóstą rundę, jeśli myśleli o ponownym podniesieniu pucharu.

W bezpośrednim starciu tych drużyn padł remis, lecz nie obyło się bez nerwów. W trzecim wyścigu wykluczony został Jacek Fajfer. Team zawodnika, ale też wielu kibiców z tą decyzją arbitra nie chciała się zgodzić. Jak relacjonuje nam ojciec miniżużlowca "Jacek atakiem po wewnętrznej wyprzedził Wiktora Przyjemskiego z Polonii Bydgoszcz, a ten kiedy się spostrzegł, zaczął szukać kontaktu z nim i po chwili upadł na tor". W powtórce po trzy punkty pognał jednak Wojciech Fajfer, a w pozostałych biegach żużlowcy z Wawrowa spisywali się lepiej niż ich rywale z Bydgoszczy.

Ostatecznie GUKS zdobył 16 punktów przy 13 "oczkach" BTŻ-u, wygrywając rundę i w klasyfikacji wyprzedzając Polonię o pół punktu, które wcześniej tracił. Sytuacja przed ostatnią serią była na tyle opanowana, że debiut w tych rozgrywkach zaliczył Mikołaj Krok. Nie pojechał jednak z także słabiej doświadczonym Kacprem Teską, a młodszym z braci Fajferów, co skończyło się remisem.

Teraz pozostaje czekać na rozstrzygnięcia w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski 85-125cc. W nich także w lepszej sytuacji są jak na razie bydgoszczanie.

Końcowa klasyfikacja PPPK 85-125cc: I. JUST FUN GUKS Speedway Wawrów - 32,5 pkt.; 95 małych pkt. (W. Fajfer 46, J. Fajfer 43, Teska 6, Krok 0) II. BTŻ Polonia Bydgoszcz - 32 pkt.; 99 małych pkt. (Przyjemski 58, Lewandowski 41) III. MKMŻ Rybki Rybnik - 25,5 pkt.; 79 małych pkt. (Borszcz 29, Trześniewski 29, Piestrzyński 21, Ludwiczak NS) IV. GKŻ Wybrzeże Gdańsk - 15 pkt.*; 42 małych pkt. (Łopuski 30, Tyburski 5, Sawicki 4, Staszewski 2, Kawczyński 1, Król 0) V. KS Toruń - 11 pkt.*; 36 małych pkt. (Kopeć-Sobczyński 16, Makowski 11, Breński 9) * - zespoły z Gdańska i Torunia wystąpiły tylko w pięciu rundach

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Źródło artykułu: