Miniżużel: weekend należał do BTŻ-u Polonii

Podobnie jak w poprzednich turniejach tego weekendu, również podczas III rundy DMP w miniżużlu zwyciężyła BTŻ Polonia Bydgoszcz. Zawodnicy Jacka Woźniaka drugą drużynę z Wawrowa pokonali o pięć punktów.

Michał Gałęzewski
podium zawodów w Częstochowie Materiały prasowe / Na zdjęciu: podium zawodów w Częstochowie
Liderem BTŻ-u Polonii tradycyjnie był Wiktor Przyjemski, który zdobył 13 punktów. 12 dorzucił Krzysztof Lewandowski, a 9 Kacper Łobodziński. Wyrównana drużyna bezproblemowo pokonała resztę stawki, która również miała swoje problemy.

Drugie miejsce zajął zespół z Wawrowa, a problemy kadrowe rybniczan wykorzystało Wybrzeże, w którym znów liderem był Mateusz Łopuski, a 7 ważnych punktów dorzucił najmłodszy w całej stawce Antoni Kawczyński.