Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Psycholog ocenia zachowanie młodego Golloba: Chce zwrócić na siebie uwagę. Bliscy muszą go obserwować

Oskar Ajtner-Gollob wrzucił na YouTube filmik, który wywołał lawinę spekulacji. Część środowiska zaczęła pytać, czy prowokacyjnie umalowany i dziwnie zachowujący się zawodnik woła o pomoc, czy ma jakieś problemy?
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Oskar Ajtner-Gollob WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Oskar Ajtner-Gollob.

Oskar Ajtner-Gollob na początku lipca, zaraz po potężnym dzwonie z Renatem Gafurowem, powiedział, że odstawia motocykl i bierze się za śpiewanie. Ostatecznie sezon dokończył, ale w sieci można bez trudu wyszukać jego utwory. Jeden z nich zaniepokoił kibiców i nie tylko. Ludzie nie wiedzą, co myśleć o charakteryzacji i zachowaniu młodego Golloba. Zwłaszcza, że na zablokowanym niedawno koncie żużlowca na Instagramie też można było zobaczyć dziwne filmy, na których Oskar mówi sam do siebie i pali jakieś ubrania. Czy w ten sposób zwraca nam uwagę na swoje problemy, czy woła o pomoc?

- Filmy, które tworzy i umieszcza w sieci Oskar Gollob, są niewątpliwie formą jego ekspresji ukierunkowaną - jak można sądzić ze względu na prywatny kanał Oskara na portalu YouTube - na pozyskanie przez niego szerszej grupy odbiorców - tłumaczy nam psycholog Marta Nasiukiewicz. - Jak wiemy, wiele osób idących tą drogą zaistniało już w świadomości społecznej, szczególnie wśród osób młodych i w ten sposób zmieniło swoje życie, realizuje cele i pasje.

- Oskar do tej pory jest osobą kojarzoną z żużlem, również w ujęciu pokoleniowym. Być może chce on zaznaczyć swoją odrębność za pomocą innych form przekazu. Wybrał kontrowersyjny wizerunek, co zapewne jest działaniem celowym, tym bardziej świadczącym o chęci zwrócenia na siebie uwagi. Pamiętajmy, że jest to młody chłopak, który szuka swojej drogi w życiu - komentuje psycholog.

- Czy ze wskazanych działań Oskara wynika coś niepokojącego? Nie można tego stwierdzić na bazie trzech krótkich filmików. Na pewno przydatny w ocenie sytuacji byłby wywiad poznawczo-behawioralny, który pomógłby w odnalezieniu przyczyn określonych zachowań i podejmowanych przez Oskara działań. Dużą wagę ma obecnie obserwacja zachowań i ewentualna reakcja na działania Oskara dokonywane przez osoby mu bliskie, które dobrze go znają i z którymi jest w codziennym kontakcie - podsumowuje pani Marta.

ZOBACZ WIDEO Start wyścigu żużlowego. Leszek Demski wyjaśnia, kiedy bieg powinien być przerwany

Czy podzielasz opinię naszego eksperta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21):
Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×