Mistrzostwa Norwegii Par dla Elgane MSK. Startowało dwóch Polaków

Zwycięstwem Elgane MSK zakończyły się Mistrzostwa Norwegii Par, które odbyły się w niedzielę, 23 września, na torze w Mjosa. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju był Glenn Moi. W zawodach wystąpiło dwóch Polaków.

Mateusz Kozanecki
Podium Mistrzostw Norwegii Par WP SportoweFakty / Lina Topstad / Podium Mistrzostw Norwegii Par
Zawody rozegrane zostały na takich samych zasadach co rozgrywki ligi norweskiej. Najpierw odjechano dwanaście wyścigów fazy zasadniczej, w których rywalizowały ze sobą pary. Następnie odbyły się trzy biegi nominowane. W każdym z nich o punkty walczyło po jednym zawodniku z każdego zespołu.

Po zwycięstwo sięgnęło Elgane MSK, którego liderem był Glenn Moi. 22-latek zapisał na swoim koncie 15 punktów. Dodajmy, że tym norweskim zawodnikiem interesują się dwa kluby ścigające się na co dzień w 2. Lidze Żużlowej.

Drugie miejsce w Mjosa zajęło NMK Kristiansand, a podium uzupełniło Oslo MK. O punkty walczyło dwóch Polaków - Marek Bieniaszewski i Rafael Evensen. Obaj reprezentowali NMF Norge i zdobyli odpowiednio dwa i jeden punkt.