Turniej zakończenia sezonu dla Polaków. Nici z rywalizacji na dwuzaworowych Jawach

W niedzielę na Mototreku w Równem rozegrany został Turniej zakończenia sezonu. W trójmeczu najlepsi byli reprezentanci Polski, dla których 14 punktów wywalczył Marcel Kajzer. Zwyciężył on również w biegu z okazji 100-lecia polskiej niepodległości.

Mateusz Kozanecki
PSŻ Na pierwszym planie Marcel Kajzer WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / PSŻ. Na pierwszym planie Marcel Kajzer.
Zmagania miały formę trójmeczu, w którym wzięły udział reprezentacje Ukrainy, Węgier i Polski. Ci drudzy musieli startować w okrojonym składzie, ponieważ z udziału w zawodach zrezygnowali Roland Benko, a także Mark Barany. W miejsce Barany'ego wskoczył Milen Manew, natomiast Benko zastępowany był przez rezerwę toru.

Po zwycięstwo na rówieńskim Mototreku sięgnęli Biało-Czerwoni, których liderem był Marcel Kajzer. Zawodnik Iveston PSŻ-u Poznań zapisał na swoim koncie 14 punktów. 10 "oczek" zgromadził Wojciech Lisiecki, natomiast po 9 punktów zdobyli Stanisław Burza i Tomasz Orwat.

Na zakończenie odbył się jeszcze wyścig z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym biegu najlepszy był Marcel Kajzer, a podium uzupełnili Stanisław Melnyczuk i Marko Lewiszyn.

Rywalizacja w Równem miała zostać przeprowadzona na dwuzaworowych Jawach. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ponieważ - jak podaje portal speedwaylive.org - transport silników został wstrzymany na polsko-ukraińskiej granicy.