Championship: deszcz mógł zepsuć święto w Hoddesdon. Niewielka zaliczka Lakeside

Drużyna Lakeside Hammers zwyciężyła 44:34 w pierwszym spotkaniu finałowym brytyjskiej Championship (2. klasa rozgrywek). Mecz w Hoddesdon został przerwany po przeprowadzeniu 13 wyścigów z powodu opadów deszczu.

Mateusz Kozanecki
Nick Morris WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Nick Morris
Spotkanie na Rye House Stadium udało się rozegrać mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Z powodu opadów deszczu mecz został przerwany na blisko godzinę. Sytuacja miała miejsce po jedenastym wyścigu i zgodnie z regulaminem w tym momencie można byłoby zaliczyć wynik. Oba zespoły postanowiły jednak, że chcą dokończyć ten pojedynek.

Ostatecznie, ze względów bezpieczeństwa, mecz przerwano po rozegraniu trzynastu wyścigów. Lakeside Hammers osiągnęło 10-punktową przewagę, której w kontekście rewanżu nie można uznać za bezpieczną. Workington Comets potrafiło już w tym sezonie odrobić 18 i 28 punktów straty w krajowych rozgrywkach.

Bezbłędny w zespole gospodarzy był Nick Morris. Australijczyk zapisał na swoim koncie 12 punktów. Z dobrej strony pokazali się także Richard Lawson (10+1) i Adam Ellis (9). Po stronie gości najskuteczniejszy był Mason Campton (9).

Workington Comets zmierzy się z Lakeside Hammers jeszcze trzykrotnie. W niedzielę rozegrany zostanie drugi mecz finałowy Championship, natomiast w poniedziałek obie ekipy zmierzą się z sobą w rewanżowym starciu o Tarczę Championship. Tego samego dnia odbędzie się jeszcze zaległe spotkanie... rundy zasadniczej pomiędzy tymi zespołami.

Championship: Lakeside Hammers - Workington Comets