KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zmiana władzy w Vojens. Ole Olsen oddaje stery

Legendarny duński tor w Vojens zmienia zarządce. Od sezonu 2019 opiekę nad obiektem przejmie Jacob Olsen, syn dotychczasowego gospodarza, Ole Olsena. To właśnie na torze Vojens Speedway Center odbędzie się przyszłoroczne Grand Prix Danii.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Ole Olsen PAP / Na zdjęciu: Ole Olsen
Ole Olsen wybudował stadion w Vojens w 1975 roku. Zdobywał wtedy drugi z trzech swoich tytułów mistrza świata. Legenda duńskiego żużla postanowiła oddać władzę nad torem w ręce swojego syna. Jacob Olsen to były zawodnik, menedżer reprezentacji Danii i komentator telewizyjny. Duńczyk od kilku lat zajmował się własnym biznesem.

- Uważam, że to dla mnie odpowiedni moment, aby powrócić do sportu, który tak bardzo kocham. Widzę wiele wyzwań i dla Vojens Speedway Center, i dla żużla - powiedział Jacob Olsen. Jego ojciec nie rozstaje się z czarnym sportem. Nadal będzie budował sztuczne tory dla potrzeb cyklu Speedway Grand Prix.

Ole Olsen jest bardzo szczęśliwy, że zostawia obiekt w Vojens w bezpiecznych rękach. - Jestem przekonany, że Jacob jest odpowiednią osobą, by kontynuować moją pracę. Nie tylko dlatego, że to mój syn. Jest po prostu odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Ma ogromną siłę i motywację do działania, a do tego jest niezwykle oddany żużlowi - powiedział legendarny duński żużlowiec.

Vojens bardzo potrzebuje dobrego zarządcy i inwestycji. To właśnie na tym torze w sezonie 2019 odbędzie się Grand Prix Danii, niezwykle ważne wydarzenie dla całego duńskiego żużla. Jacob Olsen ma zagwarantować odpowiednią kondycję obiektu.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje
Czy cieszysz się z powrotu cyklu Grand Prix do Vojens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygp.com
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×