WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ludzki gest Włókniarza. Pomogli schorowanym kobietom

O takich akcjach piszemy z przyjemnością. Częstochowski klub włączył się w "Szlachetną Paczkę" i okazał pomoc dwóm poważnie chorym mieszkankom Częstochowy. - Łezka w oku się zakręciła - mówi Michał Świącik.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Facebook / Włókniarz Częstochowa / Przedstawiciele Włókniarza i jego zawodnicy uczestniczyli w Szlachetnej Paczce

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
"Szlachetna Paczka" to akcja charytatywna, która swój punkt kulminacyjny ma w pierwszej połowie grudnia. Włącza się w nią wiele znanych osobistości, podmiotów, firm. W Częstochowie w pomoc bardzo potrzebującej rodzinie zaangażował się Włókniarz.

Przedstawiciele klubu wraz z zawodnikami, Michałem Gruchalskim, Adrianem Woźniakiem i Bartoszem Świącikiem, wybrali się do dwóch schorowanych mieszkanek Częstochowy. U jednej z nich postępująca choroba sprawiła, że musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Opiekuje się nią matka, która również jest poważnie chora. Włókniarz przygotował dla nich paczki, również takie, które mają ułatwić paniom codzienne funkcjonowanie.

- Dotarliśmy do wspaniałych kobiet, które będąc w tak ciężkiej sytuacji i które dotknęło tak wiele przeciwności losu starają się patrzeć w przyszłość pozytywnie - przekazał prezes Włókniarza, Michał Świącik, dla którego to spotkanie było sporym przeżyciem. - Nie ukrywam, że łezka w oku się zakręciła. Dzięki Szlachetnej Paczce mogliśmy ofiarować promyk szczęścia i sprawić, że życie będzie choć odrobinę łatwiejsze dla nich. A najpiękniejsze było poznanie obu pań i radość, jaką mogliśmy im sprawić - dodał.

- Gorące podziękowania za zaproszenie do prezentacji Szlachetnej Paczki i za merytoryczne spotkania dla prezesa Świącika i osób, które dołożyły cegiełkę do tego sukcesu - stwierdził z kolei Piotr Kisielow, lider rejonu Częstochowa-Północ ze Szlachetnej Paczki. Skontaktowaliśmy się również z wolontariuszką, która pilotowała tę konkretną akcję. 

- Została mi ostatnia rodzina do wyboru przez darczyńcę i już zaczynałam się lekko niepokoić, bo czas finału Szlachetnej Paczki zbliżał się nieubłaganie. Dostałam wówczas maila, że rodzina została wybrana. Zanim zdążyłam dobrze oswoić się z tą myślą, darczyńca zadzwonił do mnie, czym wprawił mnie w ogromne zdziwienie, bo po raz pierwszy spotkałam z taką sytuacją, aby to darczyńca kontaktował się pierwszy. Okazało się, że jest to częstochowski Włókniarz - zrelacjonowała nam Eliza Krzak.

- W kolejnych dniach wspólnie ustalaliśmy, co jest niezbędne dla rodziny, jakie kolory rodzina preferuje, co lubi. Ludzie z Włókniarza zawsze byli nastawieni na to co dla rodziny będzie najlepsze i zgodne z jej oczekiwaniami. Do akcji klubu włączyli się również ich fani, co sprawiło, że czułam ogrom radości i szczęścia. Sama wizyta u rodziny z paczkami to jedna wielka radość dla mnie, dla obdarowanej rodziny, dla darczyńców, którzy też otrzymali podziękowanie od rodziny w formie własnoręcznie upieczonych ciast, pięknie zapakowanych. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni - opowiedziała nasza rozmówczyni.

ZOBACZ WIDEO Jamróg: Nie mam wyrobionej marki. Wciąż muszę coś komuś udowadniać

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • yes 0
  Myślę, że Paniom bardziej przydadzą się te paczki niż reklamowy bilet na narodowy :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  To się chwali wielkie uznanie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Cz-waCKM 0
  - Brawo Wlokniarz ! - Oby zawsze ludzie wokół siebie byli zyczliwi... piękna incjatywa...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×