Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Włókniarz może liczyć na miasto. Ponad 3 mln złotych wsparcia

Wsparcie dla forBET Włókniarza ze strony miasta Częstochowa pozostanie na tym samym poziomie. Ponownie w ramach promocji miasta poprzez sport, magistrat zdecydował się przekazać klubowi 3,5 mln złotych brutto.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Michał Gruchalski W tle pełne trybuny stadionu w Częstochowie WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Gruchalski. W tle pełne trybuny stadionu w Częstochowie.

Wysokość wsparcia dla Włókniarza po konsultacjach ujął w autopoprawce do budżetu prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. Przekonał się on do osób, które zabrały się za wyciągnięcie częstochowskiego żużla z dna, na którym znalazł się w 2014 roku. Teraz biało-zieloni są wizytówką miasta, Włókniarz odbudował dobre imię i stał się wiarygodnym partnerem. Zgodnie podkreślano to podczas sesji Rady Miasta, na której głosowano nad miejskim budżetem na 2019 rok.

Na sesji obecny był Michał Świącik, który podziękował przedstawicielom miasta za okazane wsparcie w 2018 roku. - Wykonaliśmy zadanie w 100 proc., a nawet lepiej. Możemy pochwalić się najwyższą frekwencją w kraju. Robimy wszystko, aby jak najlepiej promować Częstochowę - mówił prezes Włókniarza. Głos zabrał także Wojciech Cygan, prezes Rakowa Częstochowa, aktualnego lidera Fortuna I ligi, a co za tym idzie, głównego kandydata do awansu do Lotto Ekstraklasy.

Wysokość dotacji zawsze jest przedmiotem dyskusji. Jest grono osób, które uważają, że miasto nie powinno włączać się w sponsoring sportu na poziomie zawodowym. Inny pogląd na sprawę ma wiceprezydent Częstochowy, Jarosław Marszałek. - To nie władze miasta, tylko mieszkańcy Częstochowy są głównym sponsorem. Włókniarz to nasza miejska drużyna, a żużel to lokalny częstochowski sport. Miasto będzie wspierało sport na tyle, na ile będzie mogło - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej.

Rada Miasta uchwaliła budżet wraz z autopoprawkami prezydenta stosunkiem głosów 17:10. Za byli radni Koalicji Obywatelskiej i SLD, przeciw PiS-u.

ZOBACZ WIDEO Wielcy żużlowi mistrzowie ślą życzenia dla Tomasza Golloba

Czy uważasz, że 3,5 mln zł to odpowiednia dotacja w ramach promocji miasta poprzez sport?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15):
 • Cyclist_CKM Zgłoś komentarz
  Jak uśmiechnięty zobaczy tego newsa to przyjdzie zaraz do nas ;)
  • CKM_ Zgłoś komentarz
   Byłby PiS, nie byłoby wielkiego sportu. Do przewidzenia, bo przecież jak można dać na coś, co przynosi ludziom radość i rozrywkę. Toż to niezgodne z misją "niby dawać, ale tak
   Czytaj całość
   naprawdę zabierać". Na pewno mocno zapamiętamy te 10 głosów na NIE. Jeszcze jeden błąd strategiczny zawistni panowie!
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Ale żeby z PUBLICZNYCH pieniędzy finansować i nie boli to redakcji tak jak boli gdy firma z ZYSKU przekazuję pieniądze?
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Sporą sumkę dostał włókniarz od miasta,Pozostali sponsorzy sponsoring też dają to budżet ma wysoki
     • DonLemon ACM and CKM Zgłoś komentarz
      "To nie władze miasta, tylko mieszkańcy Częstochowy są głównym sponsorem." Wiceprezydent Marszałek raczy żartować. Czy jeśli ktoś zabiera mi uczciwie zarobione pieniądze i nimi
      Czytaj całość
      dysponuje bez mojej woli to już jest wszystko w porządku? Ja jestem kibicem Włókniarza, ale wsparcie klubu przypiszę sobie dopiero wtedy kiedy czerwoni złodzieje nie zabiorą mi zarobionych pieniędzy, a ja wówczas sam w wolności postanowię dotować Włókniarz, któremu kibicuję. Przecież wśród mieszkańców Częstochowy są kibice innych klubów, są też ludzie, których sport w ogóle nie interesuje i jak można zabierać im w podatkach pieniądze i decydować co zrobić z ich pieniędzmi? To jest traktowanie ludzi jak osoby ubezwłasnowolnione, może nawet głupie i niewiedzące co powinny zrobić ze swoim dochodem. Żal, że tyle osób jest jeszcze z tego faktu dumnych i wybiera czerwonych socjalistów przy urnie...
      • wesly Zgłoś komentarz
       Jak te qrwy PSiaki głosowali? 10 DO17!!!!
       • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
        Po takim newsie,Pawełek z Adrianem z uśmiechem ala Kenkok będą skakać w rytm przyśpiewki:kto nie skacze ten z Torunia:)
        • Łukasz Dragański Zgłoś komentarz
         PiS jak zwykle przeciw na biedną Jasną Górę to by dali 30 mln. Albo Ojca Dyrektora to obludnicy bezczelni. Naszczescie nie ma ich u sterow w Czewie.
         • stal6 Zgłoś komentarz
          Kolejny zawodowy klub za samorządowe pieniądze
          • yes Zgłoś komentarz
           a gdyby mieszkańcy nie chcieliby milionów na żużel, lecz na przykład na szpital, przedszkole, kościół?
           • Cysio Zgłoś komentarz
            3,5 mln ?! No to ładnie Paweł z Adrianem doją Częstochowę ;)
            • Dumny z Krzyża Zgłoś komentarz
             Pi$owcy dla Rydzyka by się nie zająknęli nawet żeby dać dużo większą kasę, na sport to już dla nich za dużo, na szczęście w Radzie Miasta mają g...o do gadania
             • CzenstochoviA Zgłoś komentarz
              Pięknie!
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×