WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GTM Start Gniezno ukarany finansowo. Wina leży po stronie kibiców

Raz jeszcze musimy nawiązać do inauguracji Nice 1. Ligi Żużlowej w Gnieźnie. W trakcie tych zawodów doszło do przekroczenia zasad przez kibiców. GTM Start dostanie za to karę finansową.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: wypełniony stadion Startu Gniezno

Chodzi oczywiście o pirotechnikę. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej 25 użyli rac podczas przedmeczowej prezentacji. To naruszenie przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. 

GTM Start Gniezno otrzyma teraz karę finansową. Jeśli proceder będzie się powtarzał, to klubowi z pierwszej stolicy Polski grożą zdecydowanie poważniejsze konsekwencje, z zamknięciem stadionu dla kibiców włącznie.

Czytaj także: Zoltan Adorjan odkrył karty. Gwiazdy w zespole Reszty Świata

W Gnieźnie problem z pirotechniką występował już wcześniej. W poprzednich sezonach GTM Start był już karany za takie wykroczenia kibiców. Wygląda na to, że działacze znów będą musieli mocno apelować do swoich fanów, by więcej nie korzystali na meczach z rac i innych zakazanych materiałów.

Przypomnijmy, że czerwono-czarni przegrali na inaugurację ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 40:49. Później polegli w Ostrowie Wielkopolskim 34:56. Teraz mogą się zrehabilitować za te niepowodzenia. W niedzielę podejmą bowiem PGG ROW Rybnik. Początek tego spotkania o godzinie 14:30.

Czytaj także: Kibic GKM-u zatrzymany przez policję. Zabrał na mecz materiały pirotechniczne 

ZOBACZ WIDEO Czy polscy żużlowcy są traktowani po macoszemu?

Czy Car Gwarant Start Gniezno pokona w niedzielę PGG ROW Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Hatemaster 0
  Dura lex, sed lex
  Koniec.
  Kropka.
  Amen.
  Będą petardy, będą kary: prosty ciąg przyczynowo - skutkowy. Ktoś, kto wnosi piro na stadion wbrew zakazowi, nie jest prawdziwym fanem swojego zespołu, tylko cymbałem, gdyż naraża swój klub na straty, tak jak zrobiły to gimbusy w Gnieźnie. Właśnie: banda niedorośniętych gimbusów a nie kibiców.
  W tym momencie dorabianie ideologii jest bez sensu.
  Równie dobrze można powiedzieć, że motocyklista zapierxxxxjący po mieście 250/h to "kultura motocyklisty" i zasadniczo nic złego nie zrobił, bo nikogo nie zabił w międzyczasie.
  BEZ SENSU.
  Artysta_KombinATor To że jest taki przepis to nie znaczy że jest on dobry. Piro i tak było,jest i będzie palone na stadionach całego świata niezależnie od przepisów bo to część kultury kibicowskiej. Powinno się dążyć stworzenia pokazów pirotechnicznych tak by były możliwie bezpieczne tak jak to miało miejsce w Gnieźnie (by wyeliminować samowolkę) zamiast zaostrzać przepisy bo i tak wiadomo że nic to nie da.
  [ 5 komentarzy w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artysta_KombinATor 0
  To że jest taki przepis to nie znaczy że jest on dobry.
  Piro i tak było,jest i będzie palone na stadionach całego świata niezależnie od przepisów bo to część kultury kibicowskiej.
  Powinno się dążyć stworzenia pokazów pirotechnicznych tak by były możliwie bezpieczne tak jak to miało miejsce w Gnieźnie (by wyeliminować samowolkę) zamiast zaostrzać przepisy bo i tak wiadomo że nic to nie da.
  Hatemaster Dz.U.2018.0.1870 t.j. - Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych Art.8, &2 Zabrania się wnoszenia na imprezę masową i posiadania przez osoby w niej uczestniczące broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych, z zastrzeżeniem art. 8a dozwolona sprzedaż napojów alkoholowych. . . . Czego nie rozumiesz?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Godfather-Darth Vader 0
  Nie potrafią jeździć. Nie potrafią dopilnować porządku. Nic nie potrafią. Dyzmy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×