Holta po GP W.Brytanii: Sędzia nawet nie chciał słuchać moich wyjaśnień

W sobotę w Cardiff rozegrano piąty turniej cyklu Grand Prix 2009. Rune Holta na Millennium Stadium wywalczył 7 punktów i uplasował się na 9. miejscu. Norweg z polskim paszportem z 34 "oczkami" na koncie zajmuje obecnie 11. lokatę w klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Ziemowit Ochapski

Holta podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii ukończył zaledwie trzy wyścigi, a w dwóch został wykluczony. - Na trzy wyścigi, które ukończyłem, 7 punktów to dobry wynik i byłem zadowolony po każdym z tych startów - powiedział "Rysiek".

W pierwszym biegu sobotniego turnieju doszło do kontrowersyjnej sytuacji pomiędzy Holtą a Emilem Sajfutdinowem. - Moja pierwsza gonitwa także zapowiadała się całkiem nieźle, ale Sajfutdinow stracił panowanie nad motocyklem, a mi się wydawało, że zaraz we mnie wjedzie i dlatego położyłem motocykl. Sędzia jednak całkowicie inaczej widział tę sytuację i mnie wykluczył. Nawet nie chciał słuchać moich wyjaśnień. Wydaje mi się, że to nie fair - dodał "Holtański".