Żużel. Liga stadionów. W Bydgoszczy na razie średnio. Widoczność tragiczna, byle do końca remontu

Stadion Polonii Bydgoszcz broni się przede wszystkim atrakcyjnością zawodów - tor należy do najciekawszych na świecie. Wszystko psuje jednak widoczność z większości trybun. Wybawienie ma przynieść remont.

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
stadion Polonii Bydgoszcz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Polonii Bydgoszcz
Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.

Atrakcyjność zawodów - 6.

Trudno wskazać palcem nudne zawody w Bydgoszczy. Nieważne czy tor jest suchy czy przyczepny. Przy Sportowej zawsze ciekawie. Wróciły stare dobre czasy, gdy ten owal należał do najciekawszych na świecie.

Pojemność stadionu - 4.

Przy wyłączonej z powodu remontu trybunie na stadion mogło wejść około 8 tysięcy ludzi. Na drugoligowe standardy w zupełności wystarcza. Po renowacji stadion ma pomieścić około 12 tysięcy. Przy rosnącej modzie na żużel nad Brdą za parę lat obiekt może się okazać zbyt mały. Na ocenę tego przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Komfort oglądania -2.

Trzeba mieć naprawdę sokoli wzrok, żeby coś dojrzeć. Pomóc ma przeprowadzany remont, ale dziś - poza trybuną główną - widoczność jest po prostu tragiczna. Kibice nie tylko w najniższych rzędach, ale również tych środkowych, mają spory problem. Spora część z nich wybiera obserwowanie zawodów na stojąco z korony.

Dostępność do toalet i gastronomii - 3.

Gastronomicznie stadion Polonii świetnie wpisuje się w krajową średnią. Można kupić piwo, zjeść kiełbaskę czy nachos. Na trybunie głównej funkcjonuje nawet restauracja ze szwedzkim stołem dla osób, które wykupią specjalną opaskę.

Problem to toalety. Trybuna główna jest przystosowana świetnie, jednak kibice z innych sektorów są zmuszeni korzystać z toi-toiów.

Dostępność parku maszyn - 2.

Póki co, parking jest zupełnie niedostępny dla kibica, choć część z nich próbuje coś dojrzeć przez krzaki za płotem oddzielającym trybunę od skarpy, pod którą jest park maszyn. Lepiej ma być po remoncie.

Miejsca parkingowe plus dojazd - 4.

Część kibiców parkuje przy Sportowej, a inni wybierają parkingi przy Curie-Skłodowskiej. 3 minuty piechotą od kas znajduje się jednak centrum handlowe z ogromnym parkingiem, które w niedzielę zazwyczaj pozostaje nieczynne.

Dużo łatwiej dostać się na stadion komunikacją publiczną. Przystanki autobusowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, a na tramwaj trzeba przejść się około 5 minut. Tyle samo zajmie droga na dworzec PKS, więc nawet kibice niemieszkający w mieście nie powinni narzekać.

Średnia ocen - 3,5

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców? Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych - liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 7 do 49 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.

Czytaj także: To oni tworzyli historię Polonii Bydgoszcz!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy stadion żużlowy w Bydgoszczy powinien znaleźć się w finale Ligi stadionów WP SportoweFakty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×