Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lewandowski i Zmarzlik w liczbach. Żużlowiec jak płotka

Porównując liczby związane z Robertem Lewandowskim i Bartoszem Zmarzlikiem, żużlowiec przy piłkarzu wypada jak mała płotka przy wielorybie. Panów dzieli ogromna przepaść. A jednak to przedstawiciel czarnego sportu został sportowcem roku.
Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski i Bartosz Zmarzlik Newspix / Piotr Kucza / Robert Lewandowski i Bartosz Zmarzlik

16,3 mln do 45 tys. - tak wygląda porównanie Roberta Lewandowskiego i Bartosza Zmarzlika pod kątem liczby obserwujących na Instagramie. Liczba śledzących żużlowca to jedynie 0,28 proc. z tego, na co może liczyć zawodnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Nieco lepiej żużlowy mistrz świata wypada na Facebooku, choć i tam Lewandowski bije go o głowę. Ponad 9,1 mln osób "lubiących" piłkarza przy ok. 37,7 tys. fanów "lajkujących" profil Zmarzlika daje nam wartość 0,41. Tak proporcjonalnie wypada popularność Zmarzlika w porównaniu do Lewandowskiego. Znów mniej niż jeden procent.

Trudniej jest porównać zarobki obu panów, bo o ile oszacować można ich wynagrodzenie w klubach (Lewandowski - 84 mln zł rocznie w Bayernie, Zmarzlik - ok. 1,5 mln zł w truly.work Stali Gorzów), o tyle zagadką są ich dochody z tytułu umów sponsorskich czy kontraktów reklamowych. Jednak nie jest tajemnicą, że i w tej kategorii Zmarzlik nie dorasta Lewandowskiemu do pięt. Piłkarz dostaje grube miliony, żużlowiec pewnie nawet nie może liczyć na "bańkę".

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Ponadto Lewandowski zarabia przecież na swoich biznesach. A tych jest sporo. Niedawno stał się jednym z udziałowców potężnej inwestycji na Mazurach. W dwa lata w Giżycku powstać ma potężny kompleks rekreacyjny z hotelem i restauracją. W przeszłości wiele pisało się o budowie osiedla mieszkaniowego w Warszawie, otwarciu domu mediowego czy wspieraniu różnego rodzaju start-upów.

W czerwcu ubiegłego roku tygodnik "Wprost" wycenił majątek Roberta i Anny Lewandowskich na 450 mln złotych (88. miejsce na liście najbogatszych Polaków). Zmarzlik o takich pieniądzach może tylko pomarzyć. A jednak to on został sportowcem roku. To bezcenna nagroda.

Zobacz też:
Żużel. To on uruchomił lawinę dla Zmarzlika. Komarnicki obiecuje, że wyśle mu swoje najlepsze cygaro
Żużel. Stal Gorzów wyśle koszulki Zmarzlika do Omanu? Taka akcja może być hitem

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (21):
Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×