Po raz pierwszy w historii impreza tak wielkiego kalibru zagości na obiekcie miejscowej Olimpii Terenzano. Dotychczas na Półwyspie Apenińskim etatowym organizatorem rund żużlowej Grand Prix było Lonigo. Nie oznacza to jednak, że tor w Terenzano nie tętnił przez ostatnie lata życiem. Wręcz przeciwnie. W ostatnich latach w malutkiej wsi położonej na północy Italii nieopodal miasta Udine znanego polskim fanom ze względu na tegoroczną rywalizację Udinese Calcio z Lechem Poznań w 1/16 piłkarskiego Pucharu UEFA, odbywały się m.in. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, rundy eliminacyjne Drużynowego Pucharu Świata, czy też rundy kwalifikacyjne do Grand Prix, nie wspominając o poszczególnych rundach walki o włoski czempionat.
Nie od dziś wiadomo, że we Włoszech żużel nie cieszy się zbytnią popularnością i w sportowej hierarchii pod wieloma względami ustępuje przede wszystkim piłce nożnej, siatkówce oraz koszykówce. Podobnie sprawa wygląda ze stadionami, które mimo, że nie są zbyt pojemne to jednak mają swój niepowtarzalny urok i swoim położeniem przypominają obiekty rodem z Wysp Brytyjskich, czy Szwecji, gdzie na trybunach często także pojawia się zaledwie garstka kibiców. We Włoszech speedway traktowany jest bowiem w formie zabawy i ciężko jest znaleźć zawodnika, dla którego żużel byłby receptą na życie.
Włoscy kibice już odliczają czas do Grand Prix Włoch. My postaramy się Państwu przybliżyć sylwetkę stadionu na którym walczyć będą najlepsi zawodnicy naszego globu.