Żużel. Wilki - Wybrzeże. Doskonały występ krośnieńskich seniorów [NOTY]

Seniorzy Cellfast Wilków Krosno wygrali indywidualnie aż 11 biegów w meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk i pewnie pokonali rywala 55:35. Nawet dużo lepsza postawa juniorów znad morza nie pozwoliła na nawiązanie walki z rywalem.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mateusz Szczepaniak na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak na prowadzeniu
Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno 5.

Tobiasz Musielak 5. Cóż chcieć więcej? Musielak po trzech biegach jechał na komplet, a następnie wystąpił w biegu, w którym gdańszczanie zdecydowali się na podwójną rezerwę taktyczną - przegrał w nim jedynie z Wiktorem Kułakowem. Kolejny bardzo dobry występ wychowanka Unii Leszno.

Mateusz Szczepaniak 6. Po meczu w Gdańsku, Szczepaniak narzekał na to, że zdarzało mu się już w tym sezonie mieć komplet punktów przed biegami nominowanymi, który został naruszony przez 15. bieg. Tym razem Szczepaniak był niepokonany przez całe spotkanie. Jego postawa miała niebagatelny wpływ na wygrany dwumecz przez Cellfast Wilki.

Patryk Wojdyło 5-. Kolejny świetny występ zawodnika U-24 Cellfast Wilków Krosno. Przegrał w sobotę z trzema rywalami, jednak w zespole rywala Cellfast Wilków nie było tak skutecznego żużlowca. Kolejny raz Wojdyło pokazał, że u siebie stać go na naprawdę wiele.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Magazyn PGE Ekstraligi. Buczkowski, Gajewski i Dryła gośćmi Musiała

Vaclav Milik 5. Czech to kolejny zawodnik, który pokazał w sobotę swoją wyższość nad rywalami. Przegrał jedynie z Jamrogiem w powtórzonym 5. biegu (w pierwszym podejściu prowadził) i w 14. wyścigu, gdy wszystko było już jasne. Kolejny raz pokazał swój wysoki potencjał.

Andrzej Lebiediew 5+. Można tu wyróżnić Łotysza, który do biegów nominowanych był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całego spotkania. Lebiediew wygrywał w wielkim stylu i może żałować 15. biegu, w którym znalazł pogromcę. Nie ma co się dziwić, że kibice z Krosna wyrazili entuzjazm po tym, jak Lebiediew przedłużył kontrakt ze swoim zespołem.

Seweryn Orgacki brak oceny. Przejechał niecały bieg, podczas którego wpakował się w Alana Szczotkę i więcej się nie pojawił na torze, to za mało by go oceniać.

Aleks Rydlewski 1. Pojawił się trzy razy na torze. W przerwanym biegu młodzieżowców jechał przed Szczotką, jednak totalnie zaspał drugie podejście do wyścigu. Nie pokonał ani jednego rywala.

Marko Lewiszyn brak oceny. Nie jechał.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Rasmus Jensen 2+. Od początku kapitan Zdunek Wybrzeża jechał bardzo słabo i został nawet zastąpiony w ramach rezerwy taktycznej. Wygrał 14. bieg, ale wówczas było już po wszystkim.

Krystian Pieszczek 2. Słynący z dobrych startów Pieszczek co prawda zdobył 5 punktów, jednak pokonał jedynie Aleksa Rydlewskiego. W meczu, w którym na palcach jednej ręki można było policzyć wszystkie mijanki, trzeba było wymagać od niego więcej.

Jakub Jamróg 2. Wygrał powtórkę 5. biegu, w którego pierwszej odsłonie jechał za dwoma rywalami, poza tym nie pokonał w tym spotkaniu nikogo. Jechał sześć razy i jechał przy takim meczu w jego wykonaniu w 15. biegu. To pokazało jakość gdańskiej drużyny w sobotę.

Kevin Juhl Pedersen brak oceny. Nie jechał.

Wiktor Kułakow 3-. Najlepszy zawodnik Zdunek Wybrzeża, choć tego dnia nie brzmiało to tak dumnie. Wykręcił średnią biegową 1,500, pokonując czterech rywali w sześciu biegach i dając się trzykrotnie objeżdżać na 5:1 - to zdecydowanie za mało, jak na lidera.

Alan Szczotka 3-. Choć nie prezentował się na torze dobrze, spełnił plan minimum - pokonał juniorów rywali. Bezbarwny występ w jego wykonaniu.

Piotr Gryszpiński 3. Na torze lepszy, a przede wszystkim bardziej dynamiczny niż Szczotka, choć również wystarczyło to zaledwie na pokonanie juniorów rywali. Z doskonale spasowanymi seniorami z Krosna nie miał żadnych szans.

Michał Gruchalski 1+. Zdobył 3 punkty, ale nie pokonał żadnego rywala, gdyż albo przyjeżdżał przed Alanem Szczotką, albo występował w biegach w trzyosobowej obsadzie. Dużo słabszy mecz Gruchalskiego niż tydzień wcześniej w Gdańsku lub w rundzie zasadniczej. Gdyby potrafił utrzymać swoje pozycje, jego ocena mogła być o wiele wyższa.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×