Pięciu wspaniałych po piąte złoto

W sobotę w Gorzowie odbędzie się piąty finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W dotychczasowych czterech finałach za każdym razem wygrywali Polacy. Czy Dudek, Janowski, Zengota, Pawlicki i Mroczka podtrzymają tę passę? Prezentujemy sylwetki polskich reprezentantów na sobotni turniej.

Rafał Malinowski
1. Patryk Dudek - to dopiero drugi sezon młodego zielonogórzanina, a już wygrał on kilka biegów w Ekstralidze oraz zdobył w Lesznie tytuł mistrza Polski juniorów. "Duzers" ma już także na swoim koncie złoto w finale DMEJ. W meczu ligowym w Gorzowie zdobył 7 punktów, a jego plecy oglądał m.in. Rune Holta. ur. 20.06.1992 śr. bieg. - 1,094
2. Maciej Janowski - był w złotej drużynie już przed rokiem. W tym sezonie jest mocnym punktem Atlasa Wrocław. Poprowadził Polskę do złota DMEJ w Holsted. W finale MIMP w Lesznie nie zdobył medalu, ale jest jednym z najlepszych polskich juniorów i w Gorzowie będzie z pewnością mocnym punktem kadry prowadzonej przez Marka Cieślaka. ur. 06.08.1991 śr. bieg. - 1,478
3. Grzegorz Zengota - to ostatni sezon zielonogórzanina w wieku juniora. Chce go wykorzystać maksymalnie i sięgnąć po medale mistrzostw świata juniorów zarówno w drużynie jak i indywidualnie. "Zengi" ma świetny sezon w lidze. Jest mocnym punktem Falubazu. Rok temu już zasmakował złota DMŚJ. Lubi jeździć na gorzowskim torze i zna go bardzo dobrze z turniejów młodzieżowych. ur. 29.08.1988 śr. bieg. - 1,767
4. Przemysław Pawlicki - junior z Leszna nie jest tak przebojowy jak w ubiegłym, debiutanckim sezonie. W finale DMEJ w Holsted pokazał jednak wielką klasę, zdobywając 15 punktów. Pawlicki nie wywalczył na swoim torze medalu w MIMP, ale kilka dni później był liderem Unii w finale MMPPK, gdzie "Byki" zdobyły złoto. Unia zakończyła już sezon ligowy, więc Pawlicki zrobi wszystko, by w tym sezonie zdobyć jeszcze kilka medali. ur. 05.09.1991 śr. bieg. - 0,881
5. Artur Mroczka - jego obecność w kadrze zdziwiła wielu kibiców. Rok temu wychowanek klubu z Grudziądza zdobył tytuł IMEJ. Mroczka jest jedynym zawodnikiem z I ligi w polskiej kadrze. W tym sezonie grudziądzanin nie pokazał nic specjalnego w lidze, ale trener Cieślak liczy na jego wysoką zdobycz punktową w Gorzowie. ur. 02.11.1989 śr. bieg. - 1,390 (I liga)