WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wyniki finałów DMŚJ

Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane są od 2005 roku. Pierwszy finał odbył się w czeskich Pardubicach. Kolejne w Rybniku, Abensbergu i Holsted. W sobotę najlepsi żużlowcy zjadą do Gorzowa.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Polacy wygrali wszystkie finały DMŚJ, ale tylko finał w Rybniku nie przyniósł wielkich emocji. W pozostałych biało-czerwoni toczyli zażarte boje z rywalami.

2008 Holsted:

I Polska - 40:
1. Michał Mitko (0,1,2,2,2) 7
2. Artur Mroczka (u,1,3,2,3) 9
3. Grzegorz Zengota (0,2,3,3,0) 8
4. Maciej Janowski (3,3,2,1,2) 11
5. Daniel Pytel (2,2,0,1,0) 5

II Dania - 39:
1. Nicolai Klindt (3,3,2,1,3) 12
2. Patrick Hougaard (3,2,2,3,3,3) 16
3. Peter Kildemand (1,w,-,-,0) 1
4. Rene Bach (1,3,2,w,0) 6
5. Morten Risager (1,2,1,0,-) 4

III Szwecja - 38:
1. Kim Nilsson (1,3,1,2,2) 9
2. Ludvig Lindgren (2,1,0,2,0) 5
3. Simon Gustafsson (2,1,1,3,1) 8
4. Ricky Kling (2,1,1,1,3) 8
5. Billy Forsberg (3,u,1,2,2) 8

IV Australia - 32:
1. Troy Batchelor (2,0,0,3,1) 6
2. Robert Księżak (1,0,-,1,-) 2
3. Chris Holder (3,3,3,3,3,1) 16
4. Tyron Proctor (0,2,3,0,2) 7
5. Kozza Smith (0,0,0,0,1) 1

Bieg po biegu:
1. Klindt, Batchelor, Nilsson, Mitko
2. Hougaard, Lindgren, Księżak, Mroczka (u)
3. Holder, Gustafsson, Kildemand, Zengota
4. Janowski, Kling, Bach, Proctor
5. Forsberg, Pytel, Risager, Smith
6. Janowski, Risager, Gustafsson, Batchelor
7. Klindt, Pytel, Kling, Księżak
8. Holder, Hougaard, Mitko, Forsberg (u)
9. Nilsson, Proctor, Mroczka, Kildemand (w/u)
10. Bach, Zengota, Lindgren, Smith
11. Zengota, Hougaard, Kling, Batchelor
12. Holder, Janowski, Forsberg
13. Holder, Bach, Nilsson, Pytel
14. Proctor, Mitko, Risager, Lindgren
15. Mroczka, Klindt, Gustafsson, Smith
16. Batchelor, Lindgren, Pytel
17. Gustafsson, Mitko, Księżak, Bach (w)
18. Holder, Mroczka, Kling, Risager
19. Zengota, Forsberg, Klindt, Proctor
20. Hougaard, Nilsson, Janowski, Smith
21. Mroczka, Forsberg, Batchelor, Bach
22. Hougaard, Nilsson, Batchelor, Zengota
23. Klindt, Janowski, Holder, Lindgren
24. Hougaard, Proctor, Gustafsson, Pytel
25. Kling, Mitko, Proctor, Kildemand

2007 Abensberg:

1. Polska 40 pkt.
Karol Ząbik (2,u,3,3,2) - 10
Paweł Hlib (2,2,2,2,2) - 10
Krzysztof Buczkowski (2,w,3,3,3) - 11
Mateusz Szczepaniak (1,3,1,2,2) - 9
Adrian Gomólski - ns

2. Wielka Brytania 36 pkt.
Edward Kennett (3,3,3,2,3) - 14
Daniel King (3,d,0,1,1) - 5
Lewis Bridger (3,1,2,3,2) - 11
James Wright (1,2,0,2,1) - 6
Josh Auty - ns

3. Czechy 30 pkt.
Lubos Tomicek (0,3,2,1,0) - 6
Filip Sitera (0,3,1,3,3,1) - 11
Matej Kus (3,1,2,0,3) - 9
Hynek Stichauer (0,2,1,1,-) - 4
Martin Gavenda - ns

4. Niemcy 13 pkt.
Tobias Busch (0,w,-,-,-) - 0
Richard Speiser (1,2,3,0,0,0) - 6
Max Dilger (1,1,0,1,1) - 4
Kevin Woelbert (2,d,1,0,0) - 3
Frank Facher (0,0) - 0

Bieg po biegu:
1. Kennett, Woelbert, Szczepaniak, Sitera
2. King, Buczkowski, Dilger, Tomicek
3. Kus, Hlib, Wright, Busch
4. Bridger, Ząbik, Speiser, Stichaeur
5. Szczepaniak, Stichauer, King (d), Busch (w)
6. Kennett, Speiser, Kus, Buczkowski (w)
7. Tomicek, Hlib, Bridger, Woelbert (d)
8. Sitera, Wright, Dilger, Ząbik(u)
9. Speiser, Tomicek, Szczepaniak, Wright
10. Buczkowski, Bridger, Sitera, Facher
11. Kennett, Hlib, Stichauer, Dilger
12. Ząbik, Kus, Woelbert, King
13. Buczkowski, Wright, Stichauer, Woelbert
14. Bridger, Szczepaniak, Dilger, Kus
15. Sitera, Hlib, King, Speiser
16. Ząbik, Kennett, Tomicek, Speiser (u)
17. Sitera, Szczepaniak, King, Facher
18. Kus, Hlib, Wright, Woelbert
19. Buczkowski, Bridger, Dilger, Tomicek
20. Kennett, Ząbik, Sitera, Speiser

2006 Rybnik

I Polska 41 pkt.
9. Krzysztof Buczkowski (1,3,1,-,w) 5
10. Adrian Miedziński (1,-,3,3,1) 8
11. Paweł Hlib (1,2,3,3,3) 12
12. Karol Ząbik (2,3,3,2,3) 13
19. Paweł Miesiąc (2,1) 3

II Szwecja 27 pkt.
13. Robert Pettersson (-,0,-,-,-) 0
14. Fredrik Lindgren (3,3,3,3,2,1) 15
15. Sebastian Alden (0,3,1,0,-) 4
16. Ricky Kling (0,0,0,-,0) 0
20. Thomas H. Jonasson (2,1,3,2,w) 8

III Dania 26 pkt.
5. Klaus Jakobsen (1,0,-,0,-) 1
6. Morten Risager (3,1,0,0,-) 4
7. Nicolai Klindt (2,2,2,1,3,2) 12
8. Henrik Moller (3,0,2,0,2) 7
18. Kenneth Hansen (2,d) 2

IV Niemcy 25 pkt.
1. Christian Hefenbrock (3,1,2,2,2,0) 10
2. Tobias Kroner (2,1,1,1,1,1) 7
3. Kevin Woelbert (0,1,0,-,3,2) 6
4. Max Dilger (0,2,0,-,-) 2
17. Tobias Busch NS

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Ząbik, Jakobsen, Dilger
2. Risager, Jonasson, Hlib, Woelbert
3. Moller, Kroner, Buczkowski, Alden
4. Hefenbrock, Klindt, Miedziński, Kling
5. Buczkowski, Dilger, Risager, Kling
6. Alden, Miesiąc, Woelbert, Jakobsen
7. Ząbik, Klindt, Kroner, Pettersson
8. Lindgren, Hlib, Hefenbrock, Moller
9. Miedziński, Moller, Jonasson, Dilger
10. Lindgren, Klindt, Buczkowski, Woelbert
11. Hlib, Hansen, Kroner, Kling
12. Ząbik, Hefenbrock, Alden, Risager
13. Lindgren, Ząbik, Kroner, Moller
14. Hlib, Hefenbrock, Klindt, Alden
15. Miedziński, Lindgren, Kroner, Risager
16. Jonasson, Hefenbrock, Miesiąc, Jakobsen
17. Woelbert, Jonasson, Hansen (d3), Buczkowski (u/w)
18. Klindt, Woelbert, Miedziński, Jonasson (w/su)
19. Hlib, Moller, Kroner, Kling
20. Ząbik, Klindt, Lindgren, Hefenbrock

2005 Pardubice

1. Polska: 41
5. Janusz Kołodziej (2,3,3,3,3) 14
6. Krystian Klecha (3,u,-,0,-) 3
7. Marcin Rempała (0,-,2,3,3) 8
8. Krzysztof Kasprzak (3,2,3,2,3) 13
18. Karol Ząbik (2,0,1) 3

2. Szwecja: 35
1. Antonio Lindbaeck (2,3,3,2,1) 11
2. Erik Andersson (0,3,0,2,3) 8
3. Fredrik Lindgren (2,2,3,1,1) 9
4. Jonas Davidsson (1,1,2,2,1) 7
17. Ricky Kling NS

3. Dania: 24
9. Morten Risager (2,3,1,1,1,2) 10
10. Patrick Hougaard (1,0,1,-) 2
11. Kristian Lund (0,0,-,-,-) 0
12. Henrik Moller (3,t,2,d,2) 7
19. Nicolai Klindt (2,1,2,t) 5

4. Czechy: 20
13. Filip Sitera (0,1,-,-,0) 1
14. Zdenek Simota (1,1,1,w,2,0) 5
15. Lubos Tomicek (1,1,0,0) 2
16. Tomas Suchanek (3,2,1,3,3,0) 12
20. Martin Malek (0) 0

Bieg po biegu:
1. Moller, Kołodziej, Davidsson, Sitera
2. Klecha, Lindgren, Tomicek, Lund
3. Kasprzak, Risager, Simota, Andersson
4. Suchanek, Lindbaeck, Hougaard, Rempała
5. Risager, Suchanek, Davidsson, Klecha (u)
6. Kołodziej, Lindgren, Simota, Hougaard
7. Andersson, Ząbik, Tomicek, Moller (t)
8. Lindbaeck, Kasprzak, Sitera, Lund
9. Kasprzak, Davidsson, Hougaard, Tomicek
10. Lindgren, Rempała, Risager, Malek
11. Kołodziej, Klindt, Suchanek, Andersson
12. Lindbaeck, Moller, Simota, Ząbik
13. Suchanek, Kasprzak, Lindgren, Moller (d/3)
14. Rempała, Davidsson, Klindt, Simota (w)
15. Suchanek, Andersson, Risager, Klecha
16. Kołodziej, Lindbaeck, Risager, Tomicek
17. Andersson, Klindt, Ząbik, Sitera
18. Rempała, Simota, Davidsson , Klindt (t)
19. Kasprzak, Moller, Lindgren, Simota
20. Kołodziej, Risager, Lindbaeck, Suchanek

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • kibic 0
    Cos czuje, ze przez Zmarzlika w tym roku nie zdobedziemy mistrza:(
    Odpowiedz Zgłoś
  • dario 0
    same złotka gdzie się później te taenty marnują
    Odpowiedz Zgłoś
  • Andrzej {KS}[UL] 0
    Przemek Pawlicki niech zrobi sobie prezent na 18-natkę ;]
    Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×