KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. W tym klubie prezesa nie będzie i nie mają z tym problemu. "Każdy ma swoje zadania"

Nie jedna, a trzy osoby będą odpowiedzialne za to, co dzieje się w Poznańskim Stowarzyszeniu Żużla. W klubie nie ukrywają, że każdy ma swoje obowiązki, a jedna wyróżniająca się osoba nie jest im potrzebna.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Kevin Fajfer WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Kevin Fajfer.
Nowy zarząd SpecHouse PSŻ-u Poznań stanowić będą przedstawiciele trzech firm, które mocno angażowały się we wsparcie drugoligowego klubu. Jakub Kozaczyk (Iveston) będzie odpowiedzialny za kwestie sportowe i to właśnie na jego głowie była budowa składu na kolejny sezon.

Pomagają mu Marcin Czaiński (4U Broker) oraz Tomasz Tasiemski (SpecHouse). Ci dwaj panowie są z kolei wyznaczeni do spraw finansowo-sponsorskich.

- Nie mamy problemu z tym, że jesteśmy jedynym klubem żużlowym, który nie ma wyznaczonego prezesa. Jest wiele organizacji, które doskonale sobie radzą bez osoby, którą wszyscy znają, która jest wyróżniana i na tzw. świeczniku - poinformował Grzegorz Struzik, który jako członek stowarzyszenia PSŻ będzie ważnym wsparciem dla trzyosobowego zarządu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Jedno okienko, killerów dwóch. Eksperci o składzie Apatora, Patryku Dudku i jego ewentualnym powrocie do Falubazu

Nie wszystkim zainteresowanym udało się wejść do składu zarządu klubu, jednakże oni również będą brali udział w rozwoju projektu nowego PSŻ-u Poznań. - My staramy się wykorzystać siłę stowarzyszenia, którego siłą jest praca grupowa. Stąd też taki, a nie inny układ - dodał Struzik.

Jakub Kozaczyk opowiedział nieco o kulisach podjęcia ważnej dla nich decyzji, o przejęciu z rąk Arkadiusza Ładzińskiego poznańskiego ośrodka. - Wszyscy znamy się już dosyć długo. Każdy z nas był lub jest jednym z partnerów wspierających PSŻ Poznań, odkąd klub się reaktywował. Spotykaliśmy się prywatnie, ale również i na stadionie dyskutując na temat tego, co się dzieje w klubie oraz w obszarze sportowym. Mieliśmy swoje spostrzeżenia i im dłużej w tym żużlu tkwiliśmy, to dojrzewało w nas, że pewne sprawy w klubie można ułożyć inaczej i to da rezultaty. Usiedliśmy do stołu, czy jesteśmy w stanie się zaangażować. Przejęliśmy pewne zobowiązania bo zdawaliśmy sobie sprawę, że sytuacja klubu po sezonie 2021 nie jest idealna, ale podjęliśmy wyzwanie.

Ciepło na temat nowego zarządu PSŻ-u wypowiadał się również jeden z nowych nabytków Kevin Fajfer, dla którego będzie to powrót do występów ze skorpionem na piersi. - Wzięli klub z długami, choć mogli zacząć wszystko od nowa i od zera, ale podjęli rękawice i chcą walczyć, aby w Poznaniu działo się jak najlepiej.

Czytaj także:
Rozmowy się już rozpoczęły. TVN chce iść na całość
Kiedyś chciał przejąć Polonię Bydgoszcz, a teraz ma plan na inny klub

Czy działacze specHouse PSŻ-u podjęli dobrą decyzję o braku nominacji dla prezesa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  "Co dwie głowy to niejedna" mówi przysłowie. A my mamy nawet trzy ;). Poważnie, to dla mnie nie ma żadnego znaczenia ile osób rządzi klubem. Najważniejsze żeby była
  Czytaj całość
  płynność finansowa i żadnych długów wobec zawodników i innych podmiotów. To dla mnie priorytet bo nie wyobrażam sobie żeby nie zapłacić pracownikowi za wykonaną pracę. W przypadku żużlowców za szczególnie niebezpieczną bo ryzykujących w każdym biegu swoim zdrowiem. Odnośnie prezesa to już go mieliśmy i widzimy jak to się skończyło. Tym większy szacun dla Pana Jakuba, Marcina i Tomasza, że zobowiązali się pospłacać wszystko i wszystkich. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim zaangażowanym w nowy projekt samych sukcesów. I tyle w temacie.
  • Neros Zgłoś komentarz
   Ciekawe co będzie, jak pojawia się zaległości u zawodników. Mam nadzieję, że żaden nie powie że to nie do niego dzwonić w tej sprawie ;)
   • COV-19 Zgłoś komentarz
    Trzech wodzów - żadnego wodza ! Ciekawe co się stanie jak panowie się pokłucą po pierwszych porażkach w lidze ?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×