KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Były menedżer nie ma wątpliwości. Ta drużyna jest mocniejsza niż w sezonie 2021

Zdaniem Piotra Mikołajczaka skład OK Bedmet Kolejarz Opole na papierze prezentuje się lepiej od tego w sezonie 2021. Przyczyniły się do tego transfery Pontusa Aspgrena i Adriana Cyfera.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Pontus Aspgren WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Pontus Aspgren
O analizę taktyczną OK Bedmet Kolejarza poprosiliśmy Piotra Mikołajczaka, byłego menedżera klubu z Opola, a obecnie menedżera ds. sportowych w Betard Sparcie Wrocław.

***

Uważam, że ruchy poczynione przez zarząd napawają optymizmem i to dużym. Pozyskanie Pontusa Aspgrena i Adriana Cyfera niejako wzmocni ten zespół w porównaniu do ubiegłego roku. Nieskromnie powiem, że pomagałem Zygmuntowi Dziembie w budowaniu drużyny. Rozstałem się w bardzo dobrych relacjach z zarządem. Kontakt mamy bieżący, w tygodniu rozmawiamy po dwa-trzy razy. Dzwoniono do mnie po porady, jakbym widział ten skład, jakich zawodników itd.

Chciałem zatrzymać Jacoba Thorssella i niejako mogę powiedzieć, że ja ten kontrakt wynegocjowałem w imieniu zarządu. Następnie przez Jacoba próbowałem skusić Pontusa Aspgrena, ale potem sprawy w swoje ręce wziął Adrian Korol (członek zarządu, dop. SM) i szybko się z Pontusem porozumiał. Cieszę się, że tak się to wszystko ułożyło.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kenneth Bjerre mówi o swojej roli w Polonii. Wyjaśnia, co powinno pomóc w awansie

Wzmocniono również pozycję drugiego seniora. Adrian Cyfer ma naprawdę duży potencjał. W Rzeszowie borykał się z różnymi problemami, o których nie chcę mówić, bo to dotyczy innego klubu. Myślę, że w Opolu stworzą mu bardzo dobre warunki. Chłopak przede wszystkim chce zainwestować w sprzęt. Mam nadzieję, że będzie to zawodnik na poziomie 9-11 punktów na mecz.

Skład jest naprawdę mocny i na pewno mocniejszy od tego w sezonie 2021, chociaż tutaj trzeba również spojrzeć na formację juniorską. Myślę jednak, że to chyba nie koniec. Na tę chwilę "gośćmi" są Jakub Krawczyk i Jakub Poczta, więc zawodnicy objeżdżeni nawet na poziomie 1. ligi. Na pewno jest to wartość dodana.

Jest jeszcze młody Theo Johansson. Od Jacoba Thorssella wiem, że rokuje na przyszłość. Myślę, że jeśli da mu się szansę jazdy, to odwdzięczy się wynikami na torze. Ogólnie uważam, że cały skład jest na wielki plus i na pewno powinien opolskim kibicom przysporzyć wiele emocji w sezonie 2022.

W pierwszym biegu jedzie "9" z "11", więc silny skład Aspgren z Kudriaszowem. Następne dwie serie jest mocna para Aspgren-Thorssell. Tę parę stać na wiele. Jacob zna opolski tor i myślę, że w wielu kwestiach pomoże Aspgrenowi. Jeśli chodzi o drugą parę, to Andriej Kudriaszow z Adrianem Cyferem. Tutaj sytuacja jest podobna: Kudriaszow dobrze zna opolski owal i również pomógłby Cyferowi.

Natomiast z juniorem Oskar Polis, przed którym piąty rok w Kolejarzu. On zna każdy centymetr toru w Opolu, więc dwa biegi pojechałby z juniorami, a w 13. biegu, takie mocne uderzenie przed nominowanymi, duet liderów z zeszłego sezonu Polis-Thorssell.

Skład OK Bedmet Kolejarza Opole oczami Piotra Mikołajczaka:

9. Pontus Aspgren
10. Jacob Thorssell
11. Andriej Kudriaszow
12. Adrian Cyfer
13. Oskar Polis
14. Theo Johansson
15. Jakub Krawczyk (gość)

Zobacz także:
Transfer Maksyma Drabika strzałem w dziesiątkę? Krzysztof Mrozek miał problem z Siergiejem Łogaczowem
Drugoligowiec ogłosił transfer młodego Szweda. Kontrakt podpisany na trzy lata

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy Kolejarz Opole jest faworytem do awansu na zaplecze PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×