Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

James Wright: Duży przełom

Dużym przełomem w karierze nowego żużlowca Unii – Jamesa Wrighta, ma być pierwszy sezon w polskiej Ekstralidze. Brytyjczyk oprócz startów nad Wisłą podpisał kontrakty w Szwecji (Vastervik) oraz (Swindon).
Grzegorz Grajdura
Grzegorz Grajdura

Podjętą decyzję zawodnik uzasadnia prosto: - Jest to dla mnie duży przełom, będę występował w trzech najwyższych ligach w Szwecji, Anglii i Polsce, co jest dla mnie znaczącą odskocznią. Chciałbym zaistnieć na międzynarodowej arenie i mam nadzieję, że stopniowo nabywane doświadczenie na polskich torach pomoże mi osiągać sukcesy.

Po dwutygodniowych wakacjach spędzonych w Meksyku, popularny „Wrighty” zaczął stopniowe przygotowania do sezonu. - Pracuję tak jak przed każdymi rozgrywkami, spędzam wiele czasu na siłowni czy hali. W ubiegłym tygodniu miałem okazję poszaleć na nartach i quadzie w Finlandii.

Z ośnieżonych stoków na żużlowy tarnowski tor Wright miał przenieść się już w niedzielę, jednak trening na Stadionie Miejskim w Mościcach uniemożliwiła Anglikowi nieprzyjazna nawierzchnia. Geometrii tarnowskiego toru nie pozna prawdopodobnie i 16 marca, na kiedy to zaplanowany ma start w Memoriale Alana Hunta w Birmingham. Kibice zatem raczej nie zobaczą młodego „stranieri” Unii w sparingu przeciw częstochowskiemu Włókniarzowi.

Cele stawiane przez debiutującego w Polsce żużlowca są jasne. - Na pewno będę ciężko pracować, by znaleźć się w składzie ligowym. Zdaję sobie sprawę, że jazda na odpowiednim poziomie w waszej lidze to nie lada wyzwani. będę dawał z siebie wszystko. Oczek będzie tyle, na ile mnie w danym spotkaniu będzie stać.

Wright do dyspozycji ma cztery silniki przeznaczone na macierzystą ligę oraz dwa na polską, jednak w trakcie sezonu nie wyklucza zakupu kolejnych.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×