W tym artykule dowiesz się o:
[tag=29985]
Rasmus Jensen[/tag] (Zdunek Wybrzeże Gdańsk -> Stelmet Falubaz Zielona Góra)
Saga z przynależnością klubową Duńczyka zaczęła się jeszcze w trakcie trwania sezonu. Wówczas gdańszczanie obwieścili, że Jensen w dalszym ciągu będzie reprezentować barwy Wybrzeża. Sprawy jednak się skomplikowały ze względów finansowych i ostatecznie zawodnik wylądował w Falubazie, od razu parafując dwuletnią umowę. Jego tegoroczna dyspozycja pozwala przypuszczać, że w 2023 może aspirować do miana najskuteczniejszego żużlowca eWinner 1. Ligi.
[tag=2630]
Przemysław Pawlicki[/tag] (ZOOleszcz GKM Grudziądz -> Stelmet Falubaz Zielona Góra)
W ostatnich sezonach forma wychowanka Unii Leszno była daleka od oczekiwanej, ale miewał momenty, w których pokazywał, że nadal stać go na jazdę na najwyższym poziomie. Pokaźne zdobycze punktowe notował przecież w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi, lecz brakowało stabilizacji. Zejście ligę niżej może pomóc mu ją uzyskać, choć presja w Falubazie będzie duża.
ZOBACZ Jego negocjacje z GKM-em były bardzo szybkie. Wszystko przez specyficzną sytuację
[tag=16234]
Tobiasz Musielak[/tag] (Cellfast Wilki Krosno -> Arged Malesa Ostrów)
Dość zaskakująca decyzja kolejnego żużlowca rodem z Leszna. Wydawało się, że Musielak będzie chciał ponownie spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze, a tymczasem zdecydował się na pozostanie na zapleczu. Od 2023 przywdzieje barwy spadkowicza, Arged Malesy. W Ostrowie zapewne będzie chciał wieść prym wśród polskich zawodników, tak jak miało to miejsce w Krośnie.
[tag=30208]
David Bellego[/tag] (Fogo Unia Leszno -> Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Reprezentant Francji po rocznej przygodzie na ekstraligowych torach wraca do klubu, w którym na dobre rozwinął skrzydła. W zespole z Bydgoszczy wespół z Kennethem Bjerre ma być jego główną postacią. W 2021 roku pokazał już, że na bydgoskim owalu czuje się rewelacyjnie i spokojnie jest w stanie być wyróżniającym się żużlowcem pierwszoligowych rozgrywek.
[tag=32868]
Brady Kurtz[/tag] (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź -> ROW Rybnik)
Australijczyk wraca na znaną sobie rybnicką ziemię. Barw ROW-u bronił bowiem w 2017 roku. Ostatnie sezony spędził natomiast w łódzkim Orle i raczej był czołowym zawodnikiem tej drużyny, choć w minionych rozgrywkach nie spełnił wszystkich oczekiwań.
- Pan Kurtz zawalił nam końcówkę sezonu. Jego forma wtedy spadła. To był jeden z zawodników, który podchodził do rozmów z naszym klubem w sposób bardzo powściągliwy. Zaznaczam, że nie chodziło o finanse. Usłyszałem od niego, że chce iść do drużyny, która robi progres. Wtedy zadałem mu pytanie: kto jest za to odpowiedzialny? Prezes czy zawodnicy? Wiadomo, że zawodnicy. A tak się składa, że pan Kurtz tego progresu w zeszłym roku nie zrobił - mówił dla WP SportoweFakty Witold Skrzydlewski (przeczytaj całość ->>).
[tag=44284]
Mads Hansen[/tag] (Trans MF Landshut Devils -> Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Atutem Duńczyka jest wiek (22 lata), więc idealnie pasuje do roli zawodnika na pozycję U24. Jak sam przyznał, zainteresowane jego pozyskaniem były nawet ekstraligowe kluby. - Uważam, że jest dla mnie za wcześnie na PGE Ekstraligę. Potrzebuję zebrać więcej doświadczenia. Nie chciałbym trafić do zespołu, w którym dostaję jeden bieg i zawodzę wszystkich - tłumaczył powody swojej decyzji o pozostaniu w eWinner 1. Lidze w rozmowie z naszym serwisem.
[tag=2704]
Tomasz Gapiński[/tag] (Arged Malesa Ostrów -> H.Skrzydlewska Orzeł Łódź)
Po czterech latach spędzonych w Ostrowie, doświadczony żużlowiec zdecydował się wrócić do łódzkiego Orła, w którym ścigał się w roku 2016. W minionym sezonie ponownie posmakował PGE Ekstraligi i kilka razy pokazał, że niegdyś był jednym z czołowych polskich zawodników. Wydaje się, że eWinner 1. Liga to dla niego na tym etapie kariery odpowiedni poziom rozgrywek i powinien niejednokrotnie cieszyć łódzką publikę.