Żużel. Rusza kolejna europejska liga. Nie zabraknie w niej czołowych zawodników i reprezentantów Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

We wtorkowy wieczór po raz pierwszy w tym sezonie pójdzie w górę ligowa taśma w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. WP SportoweFakty przygotowały skarb kibica, by zapoznać się ze składami zespołów.

1
/ 8

Drużynowy Mistrz Szwecji nie zdecydował się na rewolucję kadrową i ponownie swój skład oprze na tych, którzy na co dzień nie stanowią światowego topu. Co prawda wiodącą postacią będzie Daniel Bewley. Jednak w przypadku pozostałych próżno mówić o elitarnej czołówce. Tylko w teorii, bo tor pokazał, że akurat w tym przypadku nazwiska nie jeżdżą i kto wie, czy to nie będzie ponownie klucz do kolejnego tytułu.

Kadra: Filip Hjelmland, Timo Lahti, Noel Wahlqvist, Avon van Dyck, Andrzej Lebiediew (Łotwa), Daniel Bewley (Wielka Brytania), Rasmus Jensen (Dania), Ryan Douglas (Australia), Brady Kurtz (Australia), David Bellego (Francja)

2
/ 8

Wicemistrzowie Szwecji oparli swój skład na dwóch doświadczonych Brytyjczykach - Robercie Lambercie i Taiu Woffindenie, a oprócz nich Morgan Andersson będzie miał do swojej dyspozycji również Maxa Fricke'a, a także jedynego w tym zestawieniu Polaka - Bartosza Smektałę.

Kadra: Anton Karlsson, Jacob Thorssell, Emil Millberg, Alexander Liljekvist, Theo Bergqvist, Mads Hansen (Dania), Robert Lambert (Wielka Brytania), Bartosz Smektała (Polska), Luke Becker (USA), Max Fricke (Australia), Matias Nielsen (Dania), Tai Woffinden (Wielka Brytania)

ZOBACZ WIDEO: Bardzo trudny kalendarz Fogo Unii. Czy leszczynian czeka seria porażek?

3
/ 8

Tylu gwiazd światowego speedwaya w jednym miejscu w szwedzkich klubach nie ma nigdzie indziej. Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Mateusz Cierniak, a do tego Jarosław Hampel i Kacper Woryna. Takiej ekipy zazdroszczą Lwom pewnie niejedni fani czarnego sportu w Polsce. Tym bardziej że i druga linia nie jest taka słaba, jeśli popatrzymy, że są w niej Jaimon Lidsey i Oliver Berntzon. Czas pokaże, czy mocny team na papierze przerodzi się w sukces.

Kadra: Mathias Thoernblom, Oliver Berntzon, Casper Henriksson, Alfons Wiltander, Sammy van Dyck, Kacper Woryna (Polska), Dominik Kubera (Polska), Mateusz Cierniak (Polska), Jarosław Hampel (Polska), Bartosz Zmarzlik (Polska), Jaimon Lidsey (Australia)

4
/ 8

Skład Rospiggarny przeszedł małą metamorfozę w porównaniu z ubiegłym sezonem. Nie ma już Kima Nilssona, Nielsa Kristiana Iversena czy Grzegorza Zengoty. Swoją szansę dostaną za to m.in. Wiktor Przyjemski, Oskar Polis, Kacper Pludra, Jakub Jamróg czy Sebastian Szostak. Biorąc pod uwagę możliwości każdego z nich, to mogą powalczyć o miejsce w czołowej czwórce.

Kadra: Antonio Lindbaeck, Victor Palovaara, Dante Johansson, Jonny Eriksson, Kai Huckenbeck (Niemcy), Wiktor Przyjemski (Polska), Oskar Polis (Polska), Kacper Pludra (Polska), Jakub Jamróg (Polska), Sebastian Szostak (Polska), Dimitri Berge (Francja)

5
/ 8

Zatrzymanie braci Pawlickich - Piotra i Przemysława było dla działaczy kluczowe, a cel ten udało im się zrealizować. Do tego dokooptowano Macieja Janowskiego i na papierze ten trzon wygląda naprawdę przyzwoicie. Kontrakty podpisali również m.in. Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski czy Norbert Krakowiak, a na swoją szansę liczy również Jakub Krawczyk.

Kadra: Jonathan Ejnermark, Ludvig Selvin, Erik Persson, Vaclav Milik (Czechy), Oskar Fajfer (Polska), Piotr Pawlicki (Polska), Przemysław Pawlicki (Polska), Paweł Przedpełski (Polska), Maciej Janowski (Polska), Jakub Krawczyk (Polska), Norbert Krakowiak (Polska)

6
/ 8

Połączenie doświadczenia w postaci Andersa Thomsena, Krzysztofa Buczkowskiego, Szymona Woźniaka i Patryka Dudka z młodością - Bartłomiejem Kowalskim, Mathiasem Pollestadem i mistrzem świata w klasie 250cc - Rasmusem Karlssonem. Indianerna chciałaby wrócić na podium mistrzostw Szwecji i nie jest to nierealne marzenie. Przy odrobinie szczęścia nie można wykluczyć powrotu do lat 1990-1991, kiedy to Indianerna wygrywała ligowe zmagania.

Kadra: Johannes Stark, Jonatan Grahn, Rasmus Karlsson, Eddie Bock, Tom Brennan (Wielka Brytania), Anders Thomsen (Dania), Mathias Pollestad (Norwegia), Krzysztof Buczkowski (Polska), Szymon Woźniak (Polska), Patryk Dudek (Polska), Gleb Czugunow (Polska), Bartłomiej Kowalski (Polska)

7
/ 8

Co trzeba przyznać o Smedernie, to na pewno fakt, że to może być najbardziej nieobliczalna ekipa w Bauhaus-Ligan. Raczej nie pokuszą się o to, by wyrwać Dackarnie złoty medal mistrzostw Szwecji, ale punkty kilku faworytom w rundzie zasadniczej mogą odebrać. Na pewno częstochowscy fani będą z uwagą obserwować poczynania Maksyma Drabika, który nie jest jednak jedynym Polakiem w kadrze. Są w niej również Grzegorz Zengota, Patryk Wojdyło i Rosjanin z polskim paszportem - Wadim Tarasienko.

Kadra: Joel Andersson, Kim Nilsson, Anton Jansson, Philip Hellstroem-Baengs, Rohan Tungate (Australia), Grzegorz Zengota (Polska), Patryk Wojdyło (Polska), Maksym Drabik (Polska), Wadim Tarasienko (Polska), Michael Jepsen Jensen (Dania)

8
/ 8

Z beniaminkiem Bauhaus-Ligan długo łączyło się Nickiego Pedersena, ale ostatecznie Duńczyk podziękował za ofertę i z niej zrezygnował. Złośliwi mówią, że ten skład miałby problem w polskiej Metalkas 2. Ekstralidze, ale na pewno atutem Vargarny będzie tor i fakt, że wielu zawodników nigdy lub bardzo dawno na nim nie rywalizowało. Druga sprawa, że jest to jedna z ekip, która nic nie musi, ale wiele może osiągnąć.

Kadra: Christoffer Selvin, Daniel Henderson, Ludvig Lindgren, Willy Andersson, Oscar Holstensson, Kevin J. Pedersen (Dania), Chris Harris (Wielka Brytania), Francis Gusts (Łotwa), Niels K. Iversen (Dania), Marcin Nowak (Polska), Mateusz Tonder (Polska), Adrian Cyfer (Polska), Jakub Miśkowiak (polska)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)