Żużel na świecie. Glasgow Tigers w finale Championship. Skupień i Konopka startowali w Miśni

Choć sezon żużlowy niebawem się zakończy, wciąż na kibiców czeka spora dawka ścigania. W brytyjskiej Championship (2. poziom rozgrywek) trwa faza play-off. Na start w Miśni zdecydowali się z kolei Lars Skupień i Rafał Konopka.

Mateusz Kozanecki

Championship: Glasgow Tigers z awansem do finału

Przegląd wydarzeń na świecie tradycyjnie rozpoczynamy od Wielkiej Brytanii i tamtejszych rozgrywek Championship. W miniony wtorek i środę rozegrany został tam dwumecz półfinałowy pomiędzy Glasgow Tigers a Somerset Rebels.

W pierwszym spotkaniu "Tygrysy" zwyciężyły 51:39, a kapitalnie spisał się Rasmus Jensen. Duńczyk zgromadził na swoim koncie 14 punktów, natomiast jego jedynym pogromcą był Rory Schlein.

W rewanżu "Rebelianci" długo walczyli o odrobienie strat. Udawało im się to do 13. biegu, kiedy ich rywale ostatecznie zapewnili sobie możliwość jazdy w finale rozgrywek. Tym razem Rasmus Jensen był bezbłędny - zdobył 11 punktów z bonusem w czterech startach.

Wyniki Championship (za: speedwaygb.co):

(01.10) Półfinał 1: Glasgow Tigers - Somerset Rebels 51:39