Żużlowi pracoholicy. Tylko jeden zawodnik jeździł ponad 100 razy. Zaskakujący triumfator wśród Polaków!

Robert Lambert choć jeździł w tym roku dużo, to stracił fotel lidera w rankingu najbardziej zapracowanych żużlowców. Tym razem wygrał zawodnik, którego rok temu nie było nawet w czołówce. Teraz jako jedyny pojechał w ponad 100 zawodach!

Wojciech Ogonowski

Miejsca 8-15. Spadek Roberta Lamberta

Robert Lambert rok temu wygrał ranking "żużlowych pracoholików" mając na koncie udział w aż 104 zawodach! Teraz ścigał się rzadziej i sklasyfikowany został na 10. miejscu. W zestawieniu jest wielu Brytyjczyków, co jest efektem rozbudowanej ligi, a także możliwości łączenia jazdy nawet w trzech klasach rozgrywkowych.

W czołówce znowu brakuje Polaków. Najwyżej sklasyfikowany przedstawiciel naszego kraju znalazł się dopiero na 36. miejscu z dorobkiem 66 imprez. Na ostatniej stronie artykułu można dowiedzieć o kogo chodzi, a także sprawdzić zestawienie 10 największych polskich "pracusiów" 2019 roku.

14-19. Sam Masters 28 Australia 73

Przy ustalaniu zestawienia wzięliśmy pod uwagę wszystkie zawody żużlowe w 2019 roku. Nieważne czy był to mecz ligowy czy sparing. Liczy się sam udział i start minimum w jednym wyścigu - nawet jeśli zawody nie zostały dokończone przez pogodę i trzeba było je ponownie odjechać w innym terminie. Co prawda odbywają się jeszcze pojedyncze turnieje w Australii czy USA, ale nie będą one miały przełożenia na ścisłą czołówkę.