Bieg 15 czas 66.45 sek.
59
3 : 3
31

Bjarne Pedersen był bliski rozdzielenia pary gospodarzy, ale Adam Ellis obronił się przed jego atakami. Rzeszowianie mieli szansę na podwójne zwycięstwo, ale Dawid Lampart zaliczył upadek na prowadzeniu.

1

Rezerwa zwykła: Mateusz Tonder za Madsa Hansena.

Wyścig bez emocji. Od startu do mety na pewnym prowadzeniu znajdowali się zawodnicy gospodarzy.

27

Niepokonani do tej pory Ellis i Lampart nie dali szans swoim rywalom. Rzeszowianie śrubują przewagę w tym spotkaniu.

26

Walkę o drugie miejsce stoczyli Mateusz Majcher i Mads Hansen. Młodzieżowiec rzeszowskiego klubu zdołał odeprzeć ataki. Marcel Krzykowski zanotował defekt motocykla na końcu stawki.

25

Rzeszowianie koncertowo rozegrali pierwszy łuk, rozstawili swoich rywali po kątach i ruszyli po podwójne zwycięstwo. Hubert Łęgowik próbował zbliżać się do Patryka Rolnickiego.

24

Mateusz Tonder najlepiej rozegrał start i pierwszy łuk. Na drugim dołączył do niego Bjarne Pedersen. Pierwsza podwójna wygrana w wykonaniu gości. Patrick Hansen do ostatnich metrów gonił Pedersena.

19

Rezerwa taktyczna: Bjarne Pedersen za Madsa Hansena.

Oskar Polis zerwał taśmę. Został wykluczony i otrzymał ostrzeżenie. W powtórce zastąpi go Mateusz Tonder. W drugiej odsłonie wyścigu Adam Ellis daleko z przodu.

16

Dawid Lampart prowadził od startu do mety. Za jego plecami czaili się zawodnicy gości.

38
12
10
6
4
17:10

- Wszystko w porządku, ale dla mnie niezrozumiała decyzja. Tylne koło całe wyplecione ze szprych, tym bardziej, że to był kontakt w pierwszym łuku - skomentował sytuację z 6. biegu Oskar Polis.

14
7
2
1
1
Czy przewaga RzTŻ Rzeszów jest zaskoczeniem?

0

Rezerwa taktyczna: Mateusz Tonder za Marcela Krzykowskiego.

Adam Ellis wygrał start, a Patryk Rolnicki na pierwszym łuku wcisnął się pomiędzy rywali. 22-latek stoczył zaciętą walkę z Bjarne Pedersenem. Później stawka się rozciągnęła.

Po biegu Adam Ellis otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

21
10
4
5
5
16:50

- Był niesamowity dreszczyk emocji w ostatnim tygodniu. Długo nie jeździłem, dzisiaj jadę pierwszy mecz przeciwko drużynie z Opola. Jadę w swoim mieście. Jestem miło zaskoczony (...), stresik złapał mnie dopiero 10 minut przed biegiem, ale szybko to opanowałem - powiedział wracający do żużla Dawid Stachyra.