• Kevin Woelbert 3
  • Dawid Stachyra u/-
  • Marcus Birkemose 1
  • Roman Lachbaum 2

Groźnie wyglądający upadek na pierwszym łuku z udziałem Marcusa Birkemose i Dawida Stachyry. Wyścig przerwany. Na tor wyjechała karetka. Powtórka odbędzie się w pełnym składzie. Stachyra wciąż jest pod opieką medyków. Poznańscy kibice skandowali jego nazwisko.

Dawid Stachyra na noszach trafił do karetki. Zostanie odwieziony do szpitala.

W powtórce Kevin Woelbert wyprzedził na dystansie Romana Lachbauma.

• Wiktor Jasiński Rezerwa zwykła za Filip Hjelmland 3

Rezerwa zwykła: Wiktor Jasiński za Filipa Hjelmlanda.

Niesamowita jazda Wiktora Jasińskiego. Junior sięgnął po komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu!

SpecHouse PSŻ jest już pewny zwycięstwa za trzy!

• Roman Lachbaum 3

Roman Lachbaum pewnie zwyciężył, natomiast show zrobił Kenneth Hansen. Duńczyk przedarł się z czwartego na drugie miejsce.

SpecHouse PSŻ zgarnął już punkt bonusowy. Gospodarze wiedzą także, że tego meczu nie przegrają.

• Lars Skupień d

Po starcie było 5:1 dla gospodarzy. W pogoń za rywalami rzucił się Patrick Hansen. Duńczyk wyprzedził Larsa Skupienia, który niedługo później zaliczył defekt motocykla. Hansen do ostatnich metrów gonił Jasińskiego. Junior gospodarzy złapał gumę po biegu.

• Roman Lachbaum Rezerwa taktyczna za Dawid Lampart 1

Rezerwa taktyczna: Roman Lachbaum za Dawida Lamparta.

Marcus Birkemose jedzie dziś w swojej własnej lidze. Kolejne zdecydowane zwycięstwo Duńczyka. Zbigniew Suchecki do samego końca gonił Romana Lachbauma.

SpecHouse PSŻ coraz bliżej zwycięstwa za pełną pulę. Wynik w dwumeczu to 83:65.

• Wiktor Jasiński Rezerwa zwykła za Zbigniew Suchecki 3

Rezerwa zwykła: Wiktor Jasiński za Zbigniewa Sucheckiego.

To już istny pogrom w wykonaniu zawodników z Poznania. Na drugim łuku duże problemy z opanowaniem motocykla miał Mateusz Majcher. Junior gości uratował się przed upadkiem i kontynuował jazdę w spacerowym tempie. Majcher został wykluczony za zdublowanie.

Bieg 9 66.97 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 32
4 : 2
21 RzTŻ Rzeszów
  • Dawid Lampart 0
  • Filip Hjelmland 1

Wyścig został przerwany w momencie, gdy goście prowadzili 5:1. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Patrick Hansen. Powtórka w pełnym składzie.

Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo układało się na 3:3, następnie gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie. Na ostatnim łuku Patrick Hansen wyprzedził Filipa Hjelmlanda.

• Mateusz Panicz w

Mateusz Panicz nie pojawił się na torze i został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut.

Dawid Stachyra nie liczył się w walce, natomiast efektowny pojedynek o wygraną stoczyli Roman Lachbaum i Kevin Woelbert. Niemiec dostał solidną szprycę, która go wyhamowała.

Pojawiły się sprzeczne informacje odnośnie Mateusza Panicza. W przerwie oficjalnie ogłoszono, że 16-latek jest zdolny do dalszej jazdy.

Aktualny wynik dwumeczu to 72:58 na korzyść PSŻ.

Bieg 7 66.44 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 26
4 : 2
15 RzTŻ Rzeszów
  • Jakub Stojanowski 0

Marcus Birkemose wręcz płynie po poznańskim torze. Młody Duńczyk zdeklasował rywali. Duże odstępy pomiędzy zawodnikami.

Mateusz Panicz jest niezdolny do dalszej jazdy.

Bieg 6 66.28 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 22
5 : 1
13 RzTŻ Rzeszów
  • Patrick Hansen 1
  • Dawid Lampart d

Gospodarze odpowiedzieli w najlepszy możliwy dla siebie sposób. Wywalczyli podwójne zwycięstwo. Kevin Woelbert przez cztery okrążenia bronił się przed atakami Patricka Hansena, a Dawid Lampart zanotował defekt motocykla na końcu stawki.

Czy RzTŻ Rzeszów odrobi część strat w 6. biegu?

Bieg 5 66.78 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 17
1 : 5
12 RzTŻ Rzeszów
  • Lars Skupień 1
  • Dawid Stachyra 3

Goście przełamali się w efektownym stylu - popisali się lepszym startem, a następnie wywalczyli pewne zwycięstwo.

SpecHouse PSŻ Poznań powiększył swoją przewagę w dwumeczu i prowadzi aktualnie 62:50.

Czy wynik spotkania po 4. biegach to zaskoczenie?

• Mateusz Majcher 1

Filip Hjelmland prowadził od startu do mety. Niezłym wyjściem spod taśmy popisał się Mateusz Majcher, który ostatecznie ukończył wyścig na trzeciej pozycji. Na drugim łuku trzeciego okrążenia z dalszej jazdy zrezygnował Mateusz Panicz.

Bieg 3 67.16 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 13
3 : 3
4 RzTŻ Rzeszów

W drugiej fazie wyścigu na torze utworzyły się dwie pary - Patrick Hansen atakował Kevina Woelberta, a Zbigniew Suchecki Kennetha Hansena.

Mateusz Panicz przeszedł kolejne badanie - 16-latek jest zdolny do kontynuacji zawodów.

Mateusz Panicz, Mateusz Majcher i Jakub Stojanowski są zdolni do dalszej jazdy.

Dodatkowe roszenie toru. Trwa także wymiana uszkodzonego elementu dmuchanej bandy.

Bieg 2 68.07 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 10
5 : 0
1 RzTŻ Rzeszów
  • Mateusz Panicz 2
  • Jakub Stojanowski w

Upadek na drugim łuku. Mateusz Majcher zaliczył uślizg na prowadzeniu - chwilę później upadli jeszcze Jakub Stojanowski i Mateusz Panicz. Mateusz Majcher został wykluczony z powtórki. Na torze pojawiła się karetka. Wszyscy zawodnicy wstali o własnych siłach.

Kolejny upadek. Mateusz Panicz na drugim łuku zahaczył o tylne koło Jakuba Stojanowskiego, którego wyprostowało. Wyścig przerwany. Karetka na torze. Stojanowski wykluczony. Panicz wstał o własnych siłach.

Kto zwycięży w 2. biegu?

Bieg 1 67 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 5
5 : 1
  • Dawid Lampart 1
  • Roman Lachbaum 0

Gospodarze po starcie znaleźli się na podwójnym prowadzeniu. W pogoń za Larsem Skupieniem rzucił się Dawid Lampart, ale rywale ostatecznie dość mocno mu odjechali. Mocne uderzenie ze strony gospodarzy na otwarcie.

Czas dwóch minut dla uczestników pierwszego biegu został włączony.

Mecz odbędzie się według pierwszego zestawu pól startowych.

Przybyło kibiców - aktualnie jest ich około 600, w tym kilka osób z Rzeszowa.

Na 15 minut przed startem meczu na trybunach około 300 osób.

Próba toru dobiegła końca, pora na kosmetykę nawierzchni.

Z drugiego przejazdu podczas próby toru zrezygnował Mateusz Majcher.

Na torze Lars Skupień i Zbigniew Suchecki.

Juniorzy którego klubu zdobędą więcej punktów?

Rozpoczęła się próba toru. Ze strony RzTŻ wyjechali Mateusz Majcher i Jakub Stojanowski.

Składy potwierdzone. Z nr 3 w ekipie gości pojedzie Roman Lachbaum, natomiast z nr 15 Wiktor Jasiński.

SpecHouse PSŻ Poznań wciąż czeka na domowe zwycięstwo wywalczone na torze - do tej pory dwa punkty u siebie Skorpiony zainkasowały z Wolfe Wittstock - to spotkanie zakończyło się walkowerem.

W Poznaniu trwają przygotowania do meczu. Zawodnicy grzeją motocykle, pierwsi kibice zasiedli na trybunach. W Poznaniu trwają przygotowania do meczu. Zawodnicy grzeją motocykle, pierwsi kibice zasiedli na trybunach.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie?

W Poznaniu jest słonecznie i coraz cieplej. Spotkanie powinno odbyć się bez przeszkód.

W pierwszym meczu SpecHouse PSŻ Poznań pokonał RzTŻ Rzeszów 46:43.

12 Zbigniew Suchecki Z. Suchecki Zbigniew Suchecki 0 0 - 0 0