• Kamil Pytlewski Rezerwa zwykła za Wiktor Jasiński 1
  • Aleksander Grygolec Rezerwa zwykła za Mateusz Dul 2
  • Oskar Paluch 3
  • Jakub Sroka w

Wyścig przerwany. Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadł nieatakowany Sroka. Został wykluczony.

W powtórce pewne zwycięstwo odniósł Paluch. Gorzowianie wygrali 4:2, co oznacza, że przed nami bieg dodatkowy o awans z drugiego miejsca.

Bieg 14 65.31 sek.
  • Damian Ratajczak 1
  • Mateusz Jabłoński 3
  • Kacper Pludra 2
  • Mikołaj Czapla d

Pludra szalał za plecami Jabłońskiego, ale młody zawodnik z Gniezna jechał optymalną ścieżką i nie dał się wyprzedzić. Czapla zanotował defekt motocykla na wyjściu z pierwszego łuku.

Bieg 13 65.41 sek.
  • Krzysztof Lewandowski 3
  • Alan Szczotka 2
  • Kamil Marciniec Rezerwa zwykła za Mateusz Affelt 1
  • Piotr Gryszpiński ns

Pewna wygrana Lewandowskiego. Szczotka umiejętnie bronił się przed atakami Marcińca. KS Toruń jest już pewny awansu do finału.

Piotr Gryszpiński nie pojawi się już na torze, ponieważ nie ma na czym jechać. W swoim pierwszym biegu stracił silnik, a po ostatnim upadku zniszczeniu uległ cały motocykl.

18:59 Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 12 65.25 sek.
  • Aleksander Grygolec Rezerwa zwykła za Mateusz Dul 1
  • Damian Ratajczak 3
  • Jakub Sroka 0

Kapitalny start pary Fogo Unii Leszno, choć Pludra miał olbrzymie problemy z utrzymaniem motocykla na łukach. Zawodników dzieliły spore odległości.

Bieg 11 65.28 sek.
  • Alan Szczotka 3
  • Mateusz Jabłoński 2
  • Piotr Gryszpiński w
  • Mikołaj Czapla u

Bieg przerwany. Fatalnie wyglądający upadek Gryszpińskiego na pierwszym łuku. Motocykl wylądował za bandą. Młodzieżowiec Zdunek Wybrzeża wstał o własnych siłach, ale jest wykluczony z powtórki. Gryszpiński jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce zdecydowanie najlepiej wystartował Szczotka i odniósł pewne zwycięstwo. Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadek zanotował Czapla, ale szybko się podniósł i opuścił tor.

Bieg 10 65.08 sek.
  • Kamil Pytlewski Rezerwa zwykła za Wiktor Jasiński 0
  • Krzysztof Lewandowski 1
  • Kamil Marciniec Rezerwa zwykła za Mateusz Affelt 2

Paluch zdeklasował rywali. Zawodnicy z Torunia jechali blisko siebie, z kolei Pytlewski przymykał gaz i miał problemy z płynnym pokonywaniem łuków.

18:32 Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 9 66.41 sek.
  • Mateusz Jabłoński 1
  • Mikołaj Czapla 3

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Jabłoński i Czapla otrzymali ostrzeżenia od sędziego.

W powtórce najlepiej wystartowali gnieźnianie, ale Grygolec szybko wyprzedził Jabłońskiego, a następnie zabrał się za atakowanie Czapli, jednak ten ostatecznie dowiózł do mety trzy punkty.

Bieg 8 65.15 sek.
  • Krzysztof Lewandowski 2
  • Krzysztof Sadurski Rezerwa zwykła za Damian Ratajczak 1
  • Kamil Marciniec Rezerwa zwykła za Mateusz Affelt 0
  • Kacper Pludra 3

Piękną walkę o zwycięstwo stoczyli Pludra i Lewandowski. Na ostatnim okrążeniu junior z Leszna odjechał swojemu rywalowi i przywiózł do mety bardzo pewne trzy punkty.

Bieg 7 66.28 sek.
  • Wiktor Jasiński w
  • Piotr Gryszpiński 1

Wyścig przerwany. Na wejściu w drugi łuk motocykla nie opanował Jasiński i upadł na tor. Gorzowianie byli na podwójnym prowadzeniu. Jasiński wykluczony z powtórki, ale to niestety nie koniec złych informacji. 20-latek narzeka na obojczyk i zostanie odwieziony do szpitala. Czeka nas przerwa w zawodach do momentu powrotu karetki.

Karetka wróciła na stadion. Za moment powtórka biegu siódmego.

W powtórce najlepszy moment startowy miał Szczotka, ale piekielnie szybki był Paluch i dopadł zawodnika gospodarzy pod koniec trzeciego okrążenia. Szczotka i Gryszpiński wjechali na linię mety niemal równocześnie.

17:33 Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 6 65.84 sek.
  • Mateusz Dul d
  • Aleksander Grygolec Rezerwa zwykła za Jakub Sroka 1

Pewna wygrana toruńskiej pary. Dul zanotował defekt motocykla pod koniec pierwszego okrążenia, gdy jechał na ostatnim miejscu.

Bieg 5 65.22 sek.
  • Wiktor Jasiński 1
  • Mikołaj Czapla 0
  • Oskar Paluch 2

Kolejny raz na torze nie działo się nic ciekawego. O wszystkim decydował start i rozegranie pierwszego łuku. Duże odległości między zawodnikami. Czapla dojechał do mety w spacerowym tempie.

Bieg 4 65.37 sek.
  • Piotr Gryszpiński 0

Szczotka wygrał start i dojechał do mety na pierwszym miejscu, a na kresce był minimalnie przed Pludrą. Gryszpiński starał się wywalczyć choćby punkt, jednak nie znalazł sposobu na wyprzedzenie Ratajczaka.

17:13 Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 3 65.75 sek.

Wyścig bez większej historii. Kolejność została ustalona po wyjściu z pierwszego łuku.

Bieg 2 65.66 sek.
  • Wiktor Jasiński 3
  • Damian Ratajczak 0
  • Oskar Paluch 1

Kapitalny start Jasińskiego z pierwszego pola. Paluch starał się atakować Pludrę, ale ten mądrze się bronił. Po drugim okrążeniu między zawodnikami zrobiły się spore odległości.

Bieg 1 66.59 sek.
  • Mateusz Dul 1
  • Piotr Gryszpiński d
  • Jakub Sroka 2

Szczotka prowadził od startu do mety, a Gryszpiński pod koniec pierwszego okrążenia odważnym atakiem przy krawężniku wyprzedził Dula. Po chwili jednak młodzieżowiec Zdunek Wybrzeża zanotował defekt motocykla. Na ostatnim łuku upadł Dul, ale szybko się podniósł i dobiegł do mety po jeden punkt.

Zawodnicy wyjeżdżają na tor do pierwszego wyścigu.

W Gdańsku ciepło, choć pochmurno. Najważniejsze jednak, że nie pada deszcz. Zawody wydają się niezagrożone.

Nadchodzące biegi
Bieg dodatkowy
  • Oskar Paluch w
  • Brak zawodnika

Upadek Palucha na przeciwległej prostej. Zawodnicy jechali obok siebie. Sędzia analizuje powtórki.

Paluch wykluczony, zatem w finale melduje się zespół Fogo Unii Leszno!