• Tomas H. Jonasson w
  • Robert Chmiel 3
  • Ricards Ansviesulis 1
  • Kevin Woelbert 2

Ogromny pech Tomasa H. Jonassona. Szwed pewnie prowadził i zanotował upadek. Wyścig został przerwany. Karetka na torze. Jonasson wstał o własnych siłach.

Robert Chmiel z kompletem punktów. Kevin Woelbert stoczył zaciętą walkę z Ricardsem Ansviesulisem. Łotysz upadł na ostatnim łuku, ale dobiegł do mety.

• Hans Andersen 1

Rezerwa zwykła: Francis Gusts za Jewgienija Kostygowa.

Po starcie wydawało się, że będzie 5:1 dla gości, ale parę Optibet Lokomotivu rozdzialił Jonas Seifert-Salk. Hansa Andersena ostro gonił Rafał Karczmarz.

• Kevin Woelbert 3

Kevin Woelbert prowadził przez cały czas trwania wyścigu, natomiast Jonas Seifert-Salk zaciekle atakował Jewgienija Kostygowa.

• Ernest Matjuszonok 1

Rezerwa zwykła: Francis Gusts za Olega Michaiłowa.

Jan Rachubik wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Stawka mocno się rozciągnęła.

Bieg 11 66.12 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 37
3 : 3
29 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Hans Andersen 2
  • Rafał Karczmarz d

Tym razem wyścig bez większych emocji. Niespodziewanie problemy miał Rafał Karczmarz, który nie zmniejszał dystansu do rywali. Nie zdołał ukończyć tego biegu.

Aktualny wynik dwumeczu to 81:68 dla Optibet Lokomotivu.

• Tomas H. Jonasson 1

Ogromny pech Larsa Skupienia, który zanotował defekt motocykla na prowadzeniu. Wcześniej kapitalnie rozprowadził rywali na pierwszym łuku.

• Jonas Seifert-Salk 3

Hans Andersen trzymał się blisko Rafała Karczmarza, ale popełnił błąd na wyjściu z drugiego łuku drugiego okrążenia. Wyścig bez emocji - pewna wygrana gospodarzy.

Bieg 8 65.84 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 26
2 : 4
22 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Francis Gusts Rezerwa taktyczna za Jewgienij Kostygow 3
  • Kacper Kłosok 0

Rezerwa taktyczna: Francis Gusts za Jewgienija Kostygowa.

Pierwsza porażka Kevina Woelberta. Niemiec próbował atakować Francisa Gustsa. Bez mijanek w tym wyścigu.

W Poznaniu pachnie sporą niespodzianką. SpecHouse PSŻ powiększa swoją przewagę. W dalszym ciągu czas każdego wyścigu jest lepszy od rekordu toru, który należał do Marcusa Birkemose.

Bieg 7 65.92 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 24
5 : 1
18 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Ernest Matjuszonok d

Od startu na podwójnym prowadzeniu znajdowali się zawodnicy gospodarzy. Rafał Karczmarz popełnił błąd na drugim łuku, wskutek którego stracił pierwsze miejsce. Matjuszonok zanotował defekt na końcu stawki.

Tomas H. Jonasson otrzymał po biegu ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Bieg 6 64.96 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 19
3 : 3
17 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Oleg Michaiłow 2

Jan Rachubik wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Zawodnik ma problemy sprzętowe. Spiker przekazał, że Rachubik nie pojedzie już w tym meczu. Kevin Woelbert zwyciężył z dużą przewagą.

• Ricards Ansviesulis 2

Lars Skupień zaczepił daszkiem o taśmę maszyny startowej. Wyścig został przerwany. Lars Skupień wykluczony. Zastąpi go Jan Rachubik.

Na drugim łuku trzeciego okrążenia groźnie wyglądający upadek zanotował Jan Rachubik. Sytuacja była podobna do tej z udziałem Jasona Crumpa w lidze angielskiej. Karetka na torze.

Jan Rachubik wykluczony z powtórki. Otrzymał także ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Robert Chmiel prowadził od startu do mety. Sukcesywnie powiększał swoją przewagę. Jewgienij Kostygow dojechał w spacerowym tempie.

Emocjonujące widowisko w Poznaniu. Jak na razie czasy wszystkich wyścigów są lepsze od dotychczasowego rekordu toru!

Bieg 4 65.32 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 13
2 : 4
11 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Francis Gusts 3

Upadek na wyjściu z pierwszego łuku zanotował Jonas Seifert-Salk. Wyścig został przerwany. Duńczyk wstał o własnych siłach. Powtórka w pełnym składzie.

Zespołowa jazda gości na pierwszym łuku powstrzymała zapędy Jonasa Seiferta-Salka. Później jednak Łotysze popełnili błąd - Gusts zasypał ciężką szprycą Ansviesulisa, dzięki czemu Seifert-Salk wyszedł na drugie miejsce.

Bieg 3 65.53 sek.
SpecHouse PSŻ Poznań 11
5 : 1
7 Optibet Lokomotiv Daugavpils
  • Robert Chmiel 2
  • Oleg Michaiłow d

Gospodarze ponownie znacznie lepiej rozegrali start i pierwszy łuk. Później zaczęli budować przewagę nad rywalami. Defekt na końcu stawki zanotował Oleg Michaiłow.