Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. PSŻ - Lokomotiv. Sensacyjny komplet punktów. Kapitalna jazda młodzieżowca [NOTY]

Spotkanie w Poznaniu (49:41) miało trzech bohaterów - komplet punktów wywalczył Robert Chmiel, rekord toru ustanowił Kevin Woelbert, a kapitalnie dysponowany był Francis Gusts. Postawa młodzieżowca Optibet Lokomotivu wywarła ogromne wrażenie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Robert Chmiel WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Robert Chmiel
Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ Poznań:

Rafał Karczmarz 3+. Niepokonany w trzech pierwszych seriach. Później borykał się z problemami sprzętowymi, nagle zaczęło brakować mu prędkości i nie był w stanie rywalizować na równi z przeciwnikami.

Jonas Seifert-Salk 5-. Ambitna jazda młodego Duńczyka. Pozostawił po sobie dobre wrażenie i gdy do pełni sił wróci Matias Nielsen, ciężko będzie miał wygryźć ze składu swojego rodaka.

Lars Skupień 3+. Miał ogromnego pecha. Zanotował defekt motocykla na prowadzeniu. Wcześniej jednak zdołał wykonać kapitalną pracę w pierwszym łuku, rozprowadzając rywali i zasypując szprycą Francisa Gustsa.

Robert Chmiel 6. Perfekcyjny występ. Nie miał sobie równych podczas niedzielnego meczu. Jako jedyny zdołał pokonać Gustsa, w czym pomógł mu Lars Skupień.

Kevin Woelbert 5+. Niemiec był piekielnie szybki, o czym świadczy jego rekord toru wynoszący 64,96 s (przed tym meczem rekord wynosił 66,27 s). Stoczył pasjonującą walkę z Francisem Gustsem, ale musiał uznać jego wyższość.

Kacper Kłosok 1. Zdecydowanie odstawał poziomem od pozostałych zawodników. Czeka go ogrom pracy, aby nawiązać do rywali.

Jan Rachubik 1+. Zaprezentował płynną jazdę, a w biegu juniorskim zbliżał się do Ernesta Matjuszonoka. Groźnie wyglądający upadek sprawił, że musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Noty dla zawodników Optibet Lokomotivu Daugavpils:

Hans Andersen 2-. Fatalny występ byłego uczestnika cyklu Grand Prix. Bardzo długo szukał prędkości. Minimalne przełamanie w wykonaniu Duńczyka nastąpiło pod koniec, kiedy dwukrotnie pokonał borykającego się z problemami Karczmarza.

Oleg Michaiłow 1+. Utalentowany zawodnik nie pokonał w Poznaniu żadnego rywala. Starał się walczyć, ale nie przynosiło to skutku i trener Nikołaj Kokin w końcu go zmienił.

Jewgienij Kostygow 2. Wygrał jedynie z Jonasem Seifertem-Salkiem. Był bezbarwny, nie nawiązywał walki z rozpędzonymi przeciwnikami.

Ricards Ansviesulis 2+. W początkowej fazie zawodów był w stanie pokonać wyłącznie poznańskich juniorów, co nie należało jednak do trudnych zadań. W końcówce prezentował się lepiej, choć nie przełożyło się to na zdobycz punktową.

Tomas H. Jonasson 2-. Jeden pokonany rywal chluby mu nie przyniesie. Tym bardziej, że mamy do czynienia z byłym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Mógł wygrać swój ostatni bieg, ale popełnił błąd i upadł na prowadzeniu.

Francis Gusts 5+. Niesamowity występ młodzieżowca. W zasadzie w pojedynkę trzymał wynik swojego zespołu i sprawił, że do końca Łotysze zachowali szansę na wywiezienie punktów. Przegrał tylko raz - kiedy został powstrzymany przez Larsa Skupienia.

Ernest Matjuszonok 2. Zrobił swoje, dowożąc do mety podwójne zwycięstwo w biegu juniorskim. Trzeba jednak podkreślić, że Jan Rachubik się nieznacznie do niego zbliżał. Pokazywał już skuteczniejszą jazdę.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Lider nie zwalnia tempa i znów nie dał rywalowi dojechać do 40 punktów
Francis Gusts i długo nic… Mecz rekordów toru w Poznaniu

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy Francis Gusts powinien trafić do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  Moje noty są następujące: Robert i Kevin - 6, Jonas - 5, Rafał i Lars - 4, młodzieżowcy - 1
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×