Spotkanie w Wittstock dobiegło końca. Trans MF Landshut Devils ponownie osiąga 59 punktów w konfrontacji z MSC Wolfe.

• Max Dilger 1
  • Kai Huckenbeck 2
  • Lukas Fienhage 0
  • Dimitri Berge 3

Huckenbeck na pierwszym okrążeniu na prostej przeciwległej do startu przedarł się z czwartej pozycji na drugą i Trans MF Landshut Devils stawia kropkę nad "i".

• Lukas Baumann 0

Rezerwa zwykła. Norick Bloedorn za Valentina Grobauera.

Ivacic zamknął na wejściu w pierwszy wiraż Smolinskiego, ale pod nich wcisnął się jeszcze Bloedorn. Chwilę później Smolinski był już przed Słoweńcem.

• Michael Haertel 0

Bieg bez większej historii. Haertel gonił prze cztery okrążenia Fienhage.

• Lukas Fienhage Rezerwa taktyczna za Matic Ivacic 2

Rezerwa taktyczna. Lukas Fienhage w miejsce Matica Ivacica.

Bieg przerwany. Hillebrand wystartował szybciej, niż mógł to uczynić, ale na swoje szczęście nie dotknął taśmy.

W powtórce Fienhage wcisnął się na wyjściu z pierwszego łuku między zawodników gości. Hillebrand jednak nie odpuszczał i Fienhage musiał się nieco napracować, aby dowieźć dwa punkty.

Bieg 11 70.18 sek.
Wolfe Wittstock 24
1 : 5
42 Trans MF Landshut Devils
  • Lukas Baumann 1
  • Sandro Wasserman 0

Kolejny bieg bez historii. Pewne zwycięstwo gości.

Wynik dwumeczu: 96:53 dla Trans MF Landshut Devils.

Bieg 10 70.33 sek.
Wolfe Wittstock 23
1 : 5
37 Trans MF Landshut Devils
  • Norick Bloedorn 3
  • Matic Ivacic 0

Bieg bez historii. Ogromna przewaga Bloedorna nad czwartym Ivacicem.

Bieg 9 70.93 sek.
Wolfe Wittstock 22
1 : 5
32 Trans MF Landshut Devils
  • Kai Huckenbeck 3
  • Valentin Grobauer 2

Bieg przerwany. Nierówny moment startowy. Zawodnik gospodarzy - Sandro Wasserman ukarany ostrzeżeniem.

Fantastyczna walka w tym wyścigu. Początkowo wydawało się, że gospodarze są w stanie odrobić stratę punktów do gości, lecz w drugiej fazie wyścigu goście objęli podwójne prowadzenie i dowieźli do mety pięć punktów.

• Erik Bachhuber 0

Na torze utworzyły nam się dwie pary. Zdecydowanie ciekawiej było z przodu. Bardzo ładna jazda Maxa Dilgera. Niemiec na pierwszym łuku wypchnął Berge, który nie zdołał już odrobić dystansu do Niemca.

Czy Wolfe Wittstock zdoła odrobić straty do rywala?

• Sandro Wasserman 3

Dosyć niespodziewanie najlepiej spod taśmy Hillebrand, który wyskoczył na pierwsze miejsce. Junior nie dał rady jednak utrzymać tej lokaty. W trakcie trwania biegu po szerokiej wyprzedził go Wasserman, a następnie to samo uczynił Fienhage.

Zdecydowanie najciekawszy wyścig tego dnia.

Bieg 6 70.31 sek.
Wolfe Wittstock 13
2 : 4
23 Trans MF Landshut Devils
  • Valentin Grobauer 1

Liebmann została na starcie i pozostało jej tylko podziwiać wydarzenia z przodu. A tam Dilger stracił prowadzenie na rzecz Huckenbecka.

Bieg 5 70.64 sek.
Wolfe Wittstock 11
2 : 4
19 Trans MF Landshut Devils
  • Matic Ivacic 2

Kolejny bardzo dobry start gości, którzy objęli podwójne prowadzenie, ale nie zdołali go dowieźć do mety. Ivacic dał radę pokonać Hartela, a w końcówce wyścigu swojego szczęścia w walce o punkt szukał jeszcze Baumann.

Bieg 4 70.94 sek.
Wolfe Wittstock 9
2 : 4
15 Trans MF Landshut Devils
  • Norick Bloedorn 1

Świetna szarża Berge na wyjściu z pierwszego łuku, która dała mu prowadzenie. A z tyłu szalał Bloedorn, który uporał się z Bachhuberem. Młody jeździec miał jeszcze chrapkę na dwa punkty, ale Fienhage zdołał wybronić drugą pozycję.

Bieg 3 71.86 sek.
Wolfe Wittstock 7
3 : 3
11 Trans MF Landshut Devils
  • Lukas Baumann 2
  • Valentin Grobauer 0

Dilger świetnie ze startu, ale zabrakło mu nieco prędkości, aby na pierwszym łuku wyprzedzić Smolinskiego, który objął prowadzenie i nie oddał go już do samego końca.

Przerwa w zawodach. Arbiter postanowił zlecić gospodarzom dodatkowe roszenie toru.

• Marius Hillebrand 0

Cała czwórka równo ze startu, a Liebmann wykorzystała wewnętrzne pole startowe. Przyklejone do krawężnika mogła liczyć na małe wsparcie Erika Bachhubera, który skutecznie wiózł za plecami Mariusa Hillebranda.

Bieg 1 70.07 sek.
Wolfe Wittstock 1
1 : 5
5 Trans MF Landshut Devils
  • Sandro Wasserman w
  • Michael Haertel 2

Wyścig przerwany. Goście zdecydowanie lepiej ze startu i to zawodnicy Trans MF Landshut Devils objęli podwójne prowadzenie. Początkowo próbował ich gonić Ivacic, później próbę ataku podjął Wasserman, lecz w jego przypadku ofensywna akcja zakończyła się upadkiem.

W powtórce ponownie spod taśmy górą goście. Ivacic starał się przedzielić duet rywali, lecz Haertel skutecznie bronił się przed szarżami Słoweńca.

Zawodnicy wyjechali na tor, a to oznacza, że już za chwilę taśma pójdzie w górę i rozpoczniemy piątkowe ściganie w Wittstock.

Trwa prezentacja uczestników dzisiejszego spotkania. W zespole Wolfe Wittstock pod numerem 10 ujrzymy Lukasa Fienhage.

"Jeśli przegramy dzisiejsze spotkanie, to znaczy, że nie zasługiwaliśmy na play-off" - przyznał w przedmeczowym wywiadzie Sławomir Kryjom.

Wylosowano I zestaw startowy.

Zespół Trans MF Landshut Devils bez zmian w porównaniu do tego, co awizował Sławomir Kryjom. Pod numerem siódmym skład uzupełnia Marius Hillebrand.

W Wittstock dziś piękna, słoneczna pogoda. Na niebie mamy co prawda kilka chmur, lecz nie są to z pewnością chmury, z których mogłoby dziś padać.

W pierwszym meczu obu drużyn triumfowała ekipa Trans MF Landshut Devils zwyciężając na własnym torze 59:30. Zwycięstwo podopiecznych Sławomira Kryjoma w Wittstock sprawi, że "Diabły" wykonają kolejny ku play-offom.