• Mikkel Michelsen 2
  • Anders Thomsen 1
  • Krzysztof Buczkowski 0
  • Bartosz Zmarzlik 3

Dobry start Michelsena, ale z prowadzenia pocieszył się tylko chwilę, bo już na pierwszym łuku zobaczył przed sobą zawodnika w kasku niebieskim, czyli Bartosza Zmarzlika. W dalszej fazie wyścigu Buczkowski odważnie atakował Thomsena, ale ostatecznie Duńczyk wyszedł z tej walki zwycięsko.

• Grigorij Łaguta 3

Woźniak wygrał walkę na łokcie z Kuberą po starcie, ale prowadzenie objął Łaguta, który założył zawodnika Stali na pierwszym wirażu. Później Woźniak ścigał Rosjanina. Z tyłu jechał natomiast Vaculik, który nie zaliczy tego spotkania do udanych. Motor wygrał 4:2 i zwyciężył w całym meczu. Jest w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem w Lublinie.

Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Stal może ten mecz jeszcze co najwyżej zremisować. Motor jest na dobrej drodze, by jedną nogą być w finale PGE Ekstraligi. Przerwa i czekamy na biegi nominowane.

Bieg 13 59.83 sek.
Moje Bermudy Stal Gorzów 35
4 : 2
43 Motor Lublin
  • Grigorij Łaguta 2
  • Jarosław Hampel 0

Łaguta jako pierwszy podjął rękawicę w walce ze Zmarzlikiem. Polak próbował założyć się na Rosjanina, ale ten zdołał się obronić. Łaguta utrzymał prowadzenie, a to oznaczało wielkie emocje, bo było wiadomo, że Zmarzlik tak sprawy nie zostawi. Mistrz świata dopiął swego wyprzedzając Łagutę tuż przed metą!

• Mateusz Cierniak 0

Kubera wygrał start i objął prowadzenie. Na pierwszym łuku Martin Vaculik starał się wyprzedzić go po szerokiej, ale Słowak nie nabrał tam odpowiedniej prędkości. Kubera mądrze obierał linię jazdy i w niezagrożony sposób dojechał do mety pierwszy.

• Szymon Woźniak 0

Bardzo dobrze ze startu goście, którzy objęli podwójne prowadzenie. Od drugiego okrążenia w pogoń za nimi rzucił się Anders Thomsen, ale zawodnicy z Lublina zdążyli już wypracować przewagę, której Duńczyk nie był w stanie zniwelować.

Czy Stal jeszcze odwróci losy meczu?

Pogłębiają się kłopoty Stali Gorzów. Goście na ten moment wyglądają zdecydowanie lepiej jako zespół, miejscowi natomiast mogą liczyć jedynie na Bartosza Zmarzlika. Przerwa.

• Bartosz Zmarzlik Rezerwa taktyczna za Rafał Karczmarz 3

Zmarzlik jest dzisiaj zdecydowanie najszybszy i nieuchwytny dla kogokolwiek. Stal odrobiła część start, lecz gospodarze zapewne liczyli na więcej, ale w dalszym ciągu zbyt wolny jest Martin Vaculik. Łaguta pokonał go z dość dużą przewagą.

Bieg 9 59.69 sek.
Moje Bermudy Stal Gorzów 23
2 : 4
31 Motor Lublin
  • Anders Thomsen 2

Woźniak zderzył się z Michelsenem po starcie i został z tyłu. Goście przez moment prowadzili podwójnie, ale wmieszał się między nich Thomsen na pierwszym łuku. Duńczyk nie mógł jednak gonić swojego rodaka Michelsena, bowiem musiał skupić się na tym, aby bronić się przed atakami Kubery.

Czy sędzia słusznie wykluczył Jasińskiego?

• Krzysztof Buczkowski 1

W powtórce Zmarzlik "załatwił sprawę" tuż po starcie. Najlepiej wyjechał spod taśmy, był najszybszy na dojeździe do wirażu i sukcesywnie powiększał przewagę na dystansie. Ostatecznie zbudował różnicę wynoszącą ponad pół prostej nad rywalami.

Zmarzlik znakomicie ze startu, ale tego można było się spodziewać. Nieoczekiwanie jednak na drugie miejsce wyjechał Wiktor Jasiński, który odważnie założył Jarosława Hampela i wcisnął się pod Krzysztofa Buczkowskiego. Bieg jednak został przerwany, bo na drugim wirażu junior Stali przewrócił się po tym, jak zaatakował go Buczkowski. Wiktor Jasiński wykluczony z powtórki.

Motor powiększył przewagę w drugiej serii. Na razie na plus zaskakuje Krzysztof Buczkowski. Przerwa i kosmetyka toru.

Bieg 7 59.85 sek.
Moje Bermudy Stal Gorzów 18
4 : 2
24 Motor Lublin
  • Anders Thomsen 3
  • Szymon Woźniak 1

W powtórce start już nie był taki dobry w wykonaniu Szymona Woźniaka, który został na końcu stawki. Z przodu jechał jednak Thomsen, który zablokował atak Łaguty na prostej przeciwległej startowej. W dalszej fazie wyścigu walczyły ze sobą dwie pary. Łaguta ścigał Thomsena, zaś Woźniak wyczyniał cuda, aby dopaść Cierniaka. Ta sztuka udała mu się na ostatnim okrążeniu.

Gospodarze lepiej zabrali się ze startu i wyszli na podwójne prowadzenie, lecz na prostej przeciwległej startowej wyścig został przerwany. Arbiter dopatrzył się nierównego startu. Sędzia przyznał się jednak, że... popełnił błąd, bo nie przyznał żadnemu zawodnikowi ostrzeżenia. To rozwścieczyło kibiców na trybunach gorzowskiego stadionu. Trudno im się dziwić, wszak Stal prowadziła 5:1.

Bieg 6 59.14 sek.
Moje Bermudy Stal Gorzów 14
3 : 3
22 Motor Lublin
  • Wiktor Jasiński 0

Bartosz Zmarzlik założył Dominika Kuberę i zgodnie z oczekiwaniami objął prowadzenie. Później mistrz świata powiększał przewagę nad resztą stawki. Jego zwycięstwo nic jednak Stali nie dało, bowiem Jasiński od początku biegu jechał bez kontaktu z przeciwnikami.

Czy twoim zdaniem sędzia podjął słuszną decyzję o wykluczeniu Birkemose?

Bieg 5 61.04 sek.
Moje Bermudy Stal Gorzów 11
1 : 5
19 Motor Lublin
  • Jarosław Hampel 3
  • Marcus Birkemose Rezerwa zwykła za Rafał Karczmarz w

W powtórce znów bardzo dobrze ze startu Hampel, a na dodatek na wyjściu z pierwszego łuku dołączył do niego Buczkowski. Cisza na stadionie im. Edwarda Jancarza, bo nie tego spodziewali się kibice. Vaculik szukał sposobu, by dogonić Buczkowskiego, lecz nic nie wskórał.

Bardzo dobrze ze startu wyjechał Jarosław Hampel, który objął prowadzenie. Na wejściu w drugi wiraż przewrócił się jednak Krzysztof Buczkowski po tym, jak wyprzedził go Marcus Birkemose. Bieg przerwany. Duńczyk wykluczony z powtórki.

W przerwie juniorzy Motoru Lublin ogłosili, że zostają w drużynie Koziołków. Wiktor Lampart zdecydował się przedłużyć współpracę o dwa lata, natomiast Mateusz Cierniak o rok.

Czy twoim zdaniem Motor utrzyma prowadzenie w drugiej serii startów?

Za nami pierwsza seria startów, w której lepiej zaprezentowali się goście. Czas na pierwsze wnioski i zmiany u obu ekip. Przerwa i równanie toru.