Texom Stal Rzeszów wygrała rundę zasadniczą w 2. Lidze Żużlowej.

Bieg 13 czas 69.10 sek.
46
3 : 3
32

Ivacic wygrał start, miał szybki dojazd i to on wysforował się na czoło stawki. Został za to z tyłu Koza. Słoweńskiego jeźdźca bezskutecznie gonił Kildemand, a potem Pieszczek, który minął kolegę z pary.

8
6
5
6
6
15:37

Dodatkowa przerwa dla jadącego bieg po biegu Matica Ivacica.

Rezerwa taktyczna: Ivacic za Lewiszyna.

Na prowadzeniu był od momentu pójścia taśmy w górę Ivacic, choć kąsał go Karczmarz. Pierwsza próba, którą podjął na końcu pierwszego okrążenia, była jeszcze nieudana, ale już druga, na końcu drugiego, tak. Słoweńca gonił także Rafalski. Stal już niemal pewna sukcesu!

27

I raz jeszcze świetny start pary Stali. Uciekła na 5:1, Bach i Miesiąc byli całkowicie bezradni. Spotkanie staje się teraz jednostronne!

25
13
5
11
13
15:27

Bez przerwy na równanie, ale dodatkowy czas potrzebuje Jacob Thorssell, który jedzie wyścig po wyścigu.

26

Ponownie lepszy start Stali. Karczmarz prezentuje dziś świetny żużel, przebudził się Thorssell i to dało rzeszowianom drugie z rzędu 5:1!

25

Nowak jest dziś znakomicie dysponowany. Prowadził znowu od startu do mety. Pieszczek zostawił za sobą Bacha na pierwszym kółku i uciekł mu na bezpieczny dystans. Gospodarze znów na prowadzeniu!

24

Bieg przerwany. Upadek Kildemanda na drugim łuku pierwszego okrążenia. W momencie kraksy na 5:1 jechała Unia. Duńczyk nie był przez nikogo atakowany i z impetem wpadł w bandę, ale na szczęście wstał o własnych siłach. Trzeba przyznać, że jechał blisko Rowe'a, który nie patrzył na to, gdzie jest jego kolega.

Wykluczony został Kildemand. Jeździec Stali wraca pojazdem technicznym do parkingu. Najpewniej nic poważnego mu się nie stało. Jest on zdolny do dalszej jazdy.

Powtórka. Od startu na 5:1 jechały Jaskółki. Rowe nie chciał jednak tanio sprzedać skóry i w trzecie okrążenie wjechał już przed Miesiącem, który nie zdołał się obronić. Potem Rowe zaatakował jeszcze Ivacica, ale ten utrzymał prowadzenie do końca. Derby pełną gębą w Rzeszowie!

15:00

Nie ma przerwy na równanie. Prognozy przewidują za kilkadziesiąt minut opady i burzę w Rzeszowie.

w

Taśma Pieszczka. Zawodnik Stali został "wpuszczony w maliny" przez Klimę. Zastąpi go Rowe.

Znów nerwowo pod taśmą. Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. A ruszył się lekko Rowe, który z uwagi na to, że miał już ostrzeżenie, został wykluczony.

Powtórka. Nowak wyniósł się na szeroką po starcie, poobserwował co robią rywale i na prostej przeciwległej rozpędził się, mijając ich obu. Znakomita postawa zawodnika Żurawi, który zapewnia zespołowi remis.

17

Szybsi pod taśmą są teraz goście z Tarnowa. Objęli oni podwójne prowadzenie po starcie i nie dali się dopaść na trasie. Unia dogania Stal!

12

Ivacic zanotował dobry start i był pierwszy. Karczmarz jechał drugi i zerkał na to, co robi jadący za nim Miesiąc. Senior Unii musiał też jednak patrzeć na Thorssella. Szwed na początku trzeciego okrążenia wyprzedził Miesiąca i było remisowo. A na końcu tego kółka jeszcze Karczmarz przy krawężniku minął Ivacica. A to nie był jeszcze koniec emocji. Miesiąc zaatakował Thorssella na ostatnich metrach i przy samej bandzie odebrał mu na mecie punkt! Co za zawody!

9

Bieg przerwany. Bardzo groźny wypadek Miesiąca na prostej startowej kończącej drugie okrążenie. Zawodnik Unii walczył o trzecią pozycję z Rowem. Brytyjczyk już prostą wcześniej ostro blokował rywala.

Wyjechała na tor karetka. Wyciągane są nosze, ale zawodnik usiadł na torze.

Rowe blokował Miesiąca nogą na jednej i drugiej prostej. To była niebezpieczna jazda młodego jeźdźca Stali, który został wykluczony i dostał żółtą kartkę.

Miesiąc w karetce opuścił owal, która zjechała do parku maszyn. Wychowanek rzeszowskiego klubu wysiadł z niej jednak i pewnym krokiem wraca do boksu.

Żużlowiec jest zdolny do dalszej jazdy.

Powtórka. Ciasno na wjeździe w łuk. Bańdurowi zabrakło niewiele, aby nakryć Pieszczka i być na czele. Senior Stali uciekł jednak juniorowi Unii i pewnie zwyciężył. Po biegu sędzia wlepił ostrzeżenie Pieszczkowi.

6

Bieg przerwany. Upadek Lewiszyna, niegroźny, na końcu pierwszego łuku drugiego okrążenia po walce o trzecie miejsce z Kildemandem.

Znakomity moment startowy i dojazd miał Thorssell. Kildemand został z tyłu, jednak atakował rywali. Wydaje się jednak, że nie zrobił nic, by Ukrainiec upadł.

Lewiszyn został wykluczony. Zawodnik jest już w swoim boksie.

Powtórka. Thorssell ponowił świetny start i dojazd. Był na czele do mety. Kildemand musiał gonić Kozę na trasie. Duńczyk pokazywał się rywalowi z każdej strony, ale ten go blokował i skutecznie się bronił. Kildemand napędzał się po zewnętrznej i na wjeździe w ostatni łuk przypuścił atak. Koza rewelacyjnie się jednak wybronił!