17 R1 Wiaczesław Gieruckis 0 0
Oczekują na start:
R2 Maksim Bogdanow 0
Półfinał nr 2

Hancock najlepiej wystrzelił spod taśmy i pognał do mety po trzy punkty. Hampel na wyjściu z pierwszego wirażu został zablokowany przez Lebiediewa. Lebiediew na trzecim kółku wyprzedził Warda, ale na ostatnim okrążeniu popełnił błąd i Australijczyk odzyskał drugą lokatę.

Bieg 20
Wiaczesław Gieruckis Taśma Antonio Lindbaeck
0

Lindbaeck dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajął Gieruckis. W powtórce Hampel wygrał start. Polak przez cztery okrążenia musiał odpierać zaciekłe ataki Lebiediewa. Lindgren na dystansie uporał się z Gieruckisem. Przerwa na kosmetykę toru.

Marek Cieślak o Grand Prix: Te zawody zrobiły się nudne.

Bieg 19

Hancock ponownie bardzo dobrze wyszedł spod taśmy. Pedersen na wejściu w drugi łuk wyprzedził Woffindena, a następnie rzucił się w pogoń za Amerykaninem. Na drugim okrążeniu "Power" wyprzedził Hancocka. Zagar dojechał do mety za zdefektowanym motocyklu.

Bieg 18

Sajfutdinow na pierwszym łuku trzeciego okrążenia zanotował upadek. Był on wówczas na trzeciej pozycji. Wcześniej Rosjanin stoczył zaciętą walkę z Gollobem o drugą lokatę. Sajfutdinow został wykluczony z powtórki. Lider klasyfikacji generalnej cyklu GP wstał z toru o własnych siłach.

W powtórce Vaculik na wyjściu z pierwszego łuku minął Golloba i na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Polak następnie musiał bronić się przed atakami Madsena. Na trzecim okrążeniu Duńczyk wykorzystał błąd Polaka, ale Gollob za chwilę odzyskał drugą lokatę.

Bieg 17

Iversen wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Ward przez trzy okrążenia atakował Jonssona, ale ten nie popełnił żadnego błędu. Kasprzak nie liczył się w stawce.

Bieg 16

Pedersen szybko uporał się z Lindbaeckiem i Jonssonem, a następnie rzucił się w pogoń za Madsenem. Pedersen na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził swojego rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.

Emil Sajfutdinow: Sezon jeszcze trwa.

Bieg 15

Hampel świetnie rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Polak na dystansie powiększał przewagę nad Woffindenem. Vaculik próbował atakować Kasprzaka.

Bieg 14

Ward na drugim łuku atakiem po zewnętrznej wyprzedził Hancocka. Lebiediew na tym samym łuku minął Golloba, a następnie rzucił się w pogoń za Hancockiem. Amerykanin nie dał sobie jednak odebrać dwóch punktów.

Bieg 13

Zagar wygrał start i po pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie. Na ostatnim okrążeniu Słoweniec stracił prowadzenie na rzecz Iversena. Sajfutdinow na drugim łuku pojechał zbyt szeroko i był przez chwilę ostatni, ale szybko wyprzedził Lindgrena.

Bieg 12

Sajfutdinow bardzo dobrze rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie, którego nie oddał do mety. Kasprzak na drugim kółku wyprzedził Lindbaecka. Przerwa na kosmetykę toru.

Niels Kristian Iversen: Zachować czujność i dawać z siebie wszystko.

Bieg 11

Woffinden na przeciwległej prostej wyprzedził Madsena, a następnie Duńczyka minął Lindgren. Do końca Madsen musiał bronić się przed atakami Warda. Woffinden wygrał z dużą przewagą.

Bieg 10

Pech Tomasza Golloba. Polak zanotował defekt na starcie. Hampel zwyciężył z dużą przewagą. Zagar i Jonsson stoczyli zaciętą walkę o dwa punkty. Górą z niej wyszedł Słoweniec. Przyczyną defektu Golloba było zatarcie silnika.

Bieg 9

Lebiediew na pierwszym kółku wyprzedził Vaculika i do mety nie oddał prowadzenia. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Słowaka wywiózł Pedersen, co spowodowało, że Vaculik spadł na koniec stawki. Iversen na ostatnich metrach wyprzedził Pedersena.

Bieg 8

Vaculik na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie. Lindbaeck na pierwszym kółku zablokował Warda, ale Australijczyk nie zamierzał zadowolić się trzecią pozycję i zaciekle atakował Szweda. Sztuka ta udała mu się na drugim łuku trzeciego okrążenia. Na ostatnim łuku Lindbaecka wyprzedził Zagar. Przerwa na kosmetykę toru.

Tomasz Gaszyński: Naszym celem czołowa ósemka.

Bieg 7

Na pierwszym łuku upadek zanotował Woffinden. Brytyjczyk zahaczył o tylne koło Sajfutdinowa. "Woffy" szybko podniósł się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce walkę na pierwszym łuku pomiędzy Sajfutdinowem i Lebiediewem wykorzystał Woffinden, który wygrał z dużą przewagą. Lebiediew do końca gonił Jonssona.

Bieg 6

Świetna jazda Golloba. Polak po dobrym starcie przedarł się na pierwszym łuku na prowadzenie. Pedersen na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził Lindgrena, a następnie gonił Golloba. Kasprzak nie liczył się w stawce i nie dojechał do mety.

Bieg 5

Hancock świetnie wyszedł spod taśmy, a na dystansie odpierał zaciekłe ataki Iversena. Amerykanin już na wejściu w pierwszy łuk był o długość motocykla przed rywalami. Hampel mimo starań nie mógł dogonić Madsena, który przed startem zmienił motocykl.

Bieg 4

Hancock wykorzystał start z czwartego pola i wygrał z dużą przewagą. Bieg bez emocji. Przerwa na kosmetykę toru.

Michał Szczepaniak testował nowy tłumik.

Bieg 3

Lebiediew na pierwszym okrążeniu uporał się z Madsenem. Duńczyk miał problemy z opanowaniem motocykla i dwa razy musiał ratować się przed upadkiem. Lebiediew na dystansie zmniejszał stratę do Zagara.

Bieg 2

Hampel najlepiej wyszedł spod taśmy i przedarł się na prowadzenie. Na drugim łuku Ward wyprzedził Sajfutdinowa, a na następnym wirażu Australijczyk uporał się z Hampelem.

Bieg 1

Grand Prix Łotwy będzie dziewiątą eliminacją tegorocznego cyklu Grand Prix. Liderem klasyfikacji generalnej jest Emil Sajfutdinow, który ma 5 punktów przewagi nad Taiem Woffindenem. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Jarosław Hampel.

O godzinie 18:00 rozpocznie się prezentacja. Start do pierwszego biegu zaplanowany jest 15 minut później. Trybuny stadionu w Daugavpils wypełnione są po brzegi.

Iversen skutecznie bronił się przed atakami Woffindena. Gollob starał się wyprzedzić Lindbaecka, ale Szwed nie popełnił żadnego błędu i dowiózł do mety punkt.

Jakie rozstrzygnięcia w Grand Prix Łotwy typują nasi eksperci?
Grand Prix Łotwy oczami Jacka Gajewskiego
Grand Prix Łotwy oczami Krzysztofa Cegielskiego
Marek Grand Prix Łotwy oczami Bartłomieja Czekańskiego.

Półfinał nr 1

Na pierwszym łuku upadek zanotował Iversen. Duńczyk wpadł w dziurę na wejściu w pierwszy łuk i nie opanował motocykla. "PUK" został wykluczony z powtórki. W powtórce Woffinden na pierwszym łuku przedarł się na prowadzenie. Pedersen do końca musiał bronić się przed atakami Zagara. Dzięki zwycięstwu w tym biegu Woffinden został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.

Finał

Pierwsze podejście do rozegrania finału zostało przerwane z powodu awarii maszyny startowej. W powtórce taśmy dotknął Pedersen i został wykluczony. W trzecim podejściu do finału najlepiej spod taśmy wyszedł Hancock. Na drugim okrążeniu Ward wyprzedził Woffindena i rzucił się w pogoń za Hancockiem. Amerykanin nie dał sobie odebrać zwycięstwa i po raz trzeci w karierze odniósł triumf w GP Łotwy.