Bieg 15
37
1 : 5
53

Povazhny zdecydowanie wygrał start i był bardzo szybki na trasie. Gospodarze nie nawiązali walki z rywalami.

Bieg 14
36
1 : 5
48
Andrzej Lebiediew Rezerwa zwykła za Wadim Tarasienko
2

Od startu pewna jazda żużlowców Lokomotivu, choć Andersson był blisko Lebiediewa.

Bieg 13
35
3 : 3
43

Puodżuks najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pewnie wygrał bieg. Wyścig bez emocji.

Przerwa na kosmetykę toru.

Fotorelacja: Finał DPŚ w Pradze

Bieg 12
32
3 : 3
40

Pewna jazda Povazhny'ego od startu do mety. Do końca biegu o punkt walczyli juniorzy.

Bieg 11
29
1 : 5
37

Rawiczanie przez pierwsze dwa okrążenia jedynie sobie przeszkadzali, a następnie nie mogli nawiązać walki z rywalami.

Bieg 10
28
4 : 2
32

Lebiediew dotknął taśmy. Niedźwiadki prowadziły podwójnie, lecz Puodżuks skutecznie zaatakował Rosena, a następnie starał się minąć Puszakowskiego. Przerwa na kosmetykę toru.

Witold Skrzydlewski dla SportoweFakty.pl: Fryzjerzy będą działać w ostatniej kolejce

Bieg 9
24
3 : 3
30
Ryan Fisher Rezerwa taktyczna za Piotr Dym
2

Fisher jako rezerwa taktyczna za Dyma. Na pierwszym łuku upadł Andersson. Powtórka w pełnej obsadzie. Gospodarze prowadzili podwójnie, ale Kylmaekorpi ścigał parę Niedźwiadków i dopiął swego na ostatnim łuku. Żużlowcy Lokomotivu zapewnili sobie punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

0

Lebiediew jako rezerwa zwykła za Wadima Tarasienko, a Polis jako zmiana taktyczna za Riedla. Szaleńcza walka na przodzie stawki. Fisher o błysk szprychy wygrał z Lebiediewem.

Bieg 7
18
3 : 3
24

Bieg bez walki. O końcowym rezultacie zadecydował start. W Rawiczu bardzo się kurzy. Przerwa na kosmetykę toru.

Wkrótce usłyszycie o młodych żużlowcach z USA - rozmowa z Billy Hamillem, menadżerem reprezentacji USA

Bieg 6
15
3 : 3
21

Kapitalny start Fishera, który pewnie wygrał wyścig. Duże odległości między zawodnikami.

Bieg 5
12
3 : 3
18

Na pierwszym łuku upadł Wadim Tarasienko i jest wykluczony z powtórki. Tarasienko jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce od startu do mety prowadził Povazhny, który wygrał bieg ze sporą przewagą.

Bieg 4
9
2 : 4
15

Piękna walka o zwycięstwo, którą po wspaniałym ataku rozstrzygnął na swoją korzyść Lebiediew. Puodżuks naciskał Fishera. Przerwa na kosmetykę toru.

Nicki Pedersen: Chyba od 200 wyścigów nie miałem defektu. Przez to przegraliśmy złoto z Polakami

Bieg 3
7
3 : 3
11

Kylmaekorpi już po starcie miał sporą przewagę nad rywalami. Przez trzy okrążenia o jeden punkt walczyli Rosen i Gustafsson.

Bieg 2
4
2 : 4
8

Ze startu najlepiej wyszli goście, ale w walkę włączył się Polis. Riedel upadł na pierwszym łuku, lecz wstał i kontynuował jazdę. Przerwa na roszenie toru.

Zapraszamy na SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach

Bieg 1
2
2 : 4
4

W powtórce najlepiej ze startu wyjechał Andersson, ale szybko minął go Povazhny. Tarasienko walczył z Anderssonem o drugą pozycję. W walce o punkty nie liczył się Dym.

Na pierwszym łuku upadli Dym i Povazhny. Obaj wstali o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie. Dym i Povazhny są zdolni do dalszej jazdy.

Awaria pulpitu sędziowskiego. Trwa przerwa w zawodach. Usterka została już usunięta, za moment rozpocznie się pierwszy wyścig.

Nierówny start. Powtórka w pełnej obsadzie.

O 17:05 rozpoczęła się prezentacja zespołów. Prezentacja zakończyła się o 17:10. Zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego.

O 16:54 zakończyła się próba toru. Udział w niej wzięli Joonas Kylmaekorpi, Roman Povazhny, Ryan Fisher i Oskar Polis.

W składach doszło do kilku zmian - Wiaczesława Gieruckisa zastąpi Wadim Tarasienko, a w miejsce Maksima Bogdanowa wystąpi Simon Gustafsson. W drużynie gospodarzy za kontuzjowanego Niedźwiedzia pojedzie Oskar Polis. Drugim młodzieżowcem Niedźwiadków będzie Marcin Riedel.

Około 16:45 rozpocznie się próba toru. Na stadionie wciąż nie ma lekarza.

Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się wynikiem 62:28 na korzyść Lokomotivu.

W Rawiczu bardzo słonecznie, temperatura wynosi około 30 stopni.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?