DPŚ
29 lip 2014 19:00
Zakończony
1. Reprezentacja Danii 48
2. Reprezentacja Szwecji 40
3. Reprezentacja Czech 22
4. Reprezentacja Łotwy 10
Szczegółowe wyniki
Reprezentacja Danii
48
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Hans Andersen 3 2 3 1 3 12
2 Bjarne Pedersen 1 3 1 3 3 11
3 Peter Kildemand 3 1 3 2 3 12
4 Mads Korneliussen 3 3 3 2 2 13
Reprezentacja Szwecji
40
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Tomas H. Jonasson w 2 3 3 3 11
2 Oliver Berntzon u 3 1 1 2 7
3 Peter Ljung 2 2 2 1 2 9
4 Andreas Jonsson 3 3 2 6 2 13
Reprezentacja Czech
22
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Vaclav Milik 2 2 0 2 1 7
2 Ales Dryml 1 0 0 4 0 3
3 Josef Franc 2 1 0 0 0 3
4 Eduard Krcmar 2 1 2 3 1 9
Reprezentacja Łotwy
10
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Maksim Bogdanow 1 u 1 2 0 1 4
2 Kjastas Puodżuks 1 0 0 1 0 0 2
3 Andrzej Lebiediew 0 1 2 0 1 0 4
4 Jewgienij Kostygow 0 w - - - 0
Bieg 20

Vaclav Milik założył się na Petera Kildemanda, ale na wyjeździe z pierwszego wirażu podniosło przednie koło Czecha, co Duńczyk wykorzystał. Chwilę później Milika wyprzedził również Berntzon.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Bjarne Pedersen mocno napędził się na wyjeździe z pierwszego łuku i na wejściu w kolejny wiraż wyjechał na prowadzenie. Pod Duńczyka wcisnął się jednak Peter Ljung, ale Pedersen odbił swoją pozycję w kolejnym wirażu. Za tą dwójką blisko jechał Krcmar. Zwycięstwo Bjarne Pedersena przesądza awans Duńczyków do sobotniego finału.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

Maksim Bogdanow w pierwszym łuku bardzo poszerzył tor jazdy Thomasowi H. Jonassonowi, ale Szwed mądrze pojechał w drugim łuku i utrzymał drugą lokatę. Na kolejnym okrążeniu prowadzący Bogdanow popełnił błąd, który kosztował go spadek na trzecie miejsce.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17
Andrzej Lebiediew Rezerwa taktyczna za Jewgienij Kostygow
1

W powtórce Hans Andersen po starcie próbował założyć się na Andreasa Jonssona, jednak Szwed był szybszy. W drugim wirażu jednak Andersen przyciął do krawężnika i wcisnął się pod łokieć Jonssona. "AJ" popełnił błąd w kolejnym łuku, postawiło mu maszynę i na moment Szwed stracił pozycję na koszt Lebiediewa. Jonsson ostatecznie odbił drugą lokatę.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w pełnej obsadzie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

W powtórce Hans Andersen próbował przy krawężniku wyjechać na prowadzenie, ale zablokował go Vaclav Milik. Czech prowadził przez moment, ale w drugim wirażu jadąc po szerokiej wyprzedził go Thomas H. Jonasson. Szwed wygrał ze sporą przewagą. Przerwa.

Ciasno w pierwszym łuku. Na tor upadł Maksim Bogdanow. Bieg przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Bardzo dobra postawa Alesa Drymla. Czech, który jechał jako joker w tym wyścigu przyciął do krawężnika w pierwszym łuku i wysunął się na prowadzenie. Szczęście Czechów nie trwało jednak długo, gdyż Dryml popełnił błąd, który został wykorzystany przez Bjarne Pedersena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

Ze startu najlepiej Eduard Krcmar. Za jego plecami walkę o dwa "oczka" stoczyli Peter Kildemand i Peter Ljung. Po zwolnieniu taśmy przez arbitra z przodu był Szwed, ale na dystansie uporał się z nim Duńczyk. Pierwsze biegowe zwycięstwo dla reprezentacji Czech.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13
Maksim Bogdanow Rezerwa taktyczna za Jewgienij Kostygow
2

Po starcie prowadzenie objął Andreas Jonsson. W pierwszym łuku najwięcej nagimnastykować się musiał Mads Korneliussen, który startował z czwartego pola. Duńczyk dojechał na moment do Jonssona i Bogdanowa, ale zdołał wyprzedzić tylko Łotysza.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Kapitalna jazda Madsa Korneliussena w pierwszym łuku. Duńczyk na wyjeździe z wirażu wjechał między Petera Ljunga i Kjastasa Puodżuksa. Później obronił się przed atakiem Szweda. Przerwa.Jesteśmy na Facebooku - dołącz do nas! - Na Twitterze też nas znajdziesz!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

Najszybsi na wyjeździe z pierwszego łuku byli Peter Kildemand i Andreas Jonsson. Duńczyk był jednak bardziej napędzony i objął prowadzenie. Jonsson przez cały czas naciskał na Kildemanda i był bardzo bliski wyprzedzenia go, ale ten mądrze się bronił. Na wyjeździe z ostatniego łuku niebezpiecznie podniosło Duńczyka. Jonsson zwietrzył szanse, ale Kildemand wykazał się kapitalną techniką i nie tylko opanował motocykl, ale również dowiózł 3 punkty do mety.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Najlepiej sprzed taśmy wyruszył Hans Andersen. Duńczyk założył Lebiediewa i Berntzona i objął prowadzenie. W pierwszym łuku błąd popełnił Berntzon, który na moment spadł na ostatnie miejsce. Szwed szybko jednak wyprzedził Josefa Franca i rzucił się w pogoń za Andrzejem Lebiediewem. Szwed był bardzo bliski wyprzedzenia Łotysza.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9
Kjastas Puodżuks Rezerwa taktyczna za Jewgienij Kostygow
0

Thomas H. Jonasson poradził sobie z Eduardem Krcmarem. Szwed przemknął obok Czecha na prostej przeciwległej startowej podczas pierwszego okrążenia. Był to jedyny emocjonujący moment w tym biegu. W dalszej fazie zawodników dzieliły spore różnice.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

Na dojeździe do pierwszego łuku Mads Korneliussen był zdecydowanie szybszy od Thomasa H. Jonassona. Duńczyk założył się na Szweda i wygrał z olbrzymią przewagą. Przez moment Ales Dryml walczył z Andrzejem Lebiediewem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Andreas Jonsson po starcie założył Hansa Andersena. Z tyłu natomiast w pierwszym łuku Eduard Krcmar uporał się z Kjastasem Puodżuksem. W dalszej fazie wyścigu zawodnicy jechali w dużych odległościach od siebie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

Najlepiej ze startu Vaclav Milik. Od razu w pogoń za Czechem rzucił się Andreas Jonsson i Szwed szybko uporał się z Milikiem. Ciekawą walkę o jeden punkt stoczyli Bjarne Pedersen i Andrzej Lebiediew. Ostatecznie górą Duńczyk. Przerwa.Szukasz żużlowych materiałów wideo? Zapraszamy na serwis Speedway.TV!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Bardzo ambitna postawa Alesa Drymla, który przez pierwsze dwa okrążenia próbował wyprzedzić Hansa Andersena. Ten jednak skutecznie się bronił i odpierał atakującego po zewnętrznej Czecha. Drymla wyprzedził Peter Ljung, ale ten szybko wrócił na drugą lokatę i ponownie próbował wyprzedzić Andersena. Wykorzystał to znów Ljung i ostatecznie wyprzedził Czecha.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

W powtórce ponownie w pierwszym łuku upadł Oliver Berntzon. Szwed zdążył jednak zabrać motocykl na murawę. Od startu prowadzenie objął natomiast Mads Korneliussen, a na drugą lokatę na początku wyścigu prędko przedarł się Eduard Krcmar.

Upadek w pierwszym łuku zanotował reprezentant gospodarzy - Oliver Berntzon. Młody Szwed przebywa jeszcze na torze, ale wydaje się, że nic poważnego mu się nie stało. Berntzon wraca już do parku maszyn. Powtórka w pełnej obsadzie.

19:04 - Uczestnicy pierwszego wyścigu wyjechali na tor.

18:45 - Awans do sobotniego finału w Bydgoszczy uzyska zwycięska reprezentacja. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce wystartują w czwartkowym barażu, gdzie znaleźli się już Amerykanie oraz Australijczycy. Ostatnia ekipa kończy natomiast udział w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata.Jak 2. półfinał DPŚ typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Bartłomieja Czekańskiego
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Gajewskiego
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Świetna jazda Petera Kildemanda, który przedarł się z drugiej pozycji na pierwszą. Duńczyk w drugim łuku atakiem przy krawężniku wyprzedził Josefa Franca.

W powtórce prowadzenie po starcie objął Kjastas Puodżuks, który wybronił się w pierwszym łuku przed Josefem Francem. Niestety jednak bieg ponownie jest przerwany, gdyż na wejściu w pierwszy wiraż podczas drugiego okrążenia upadł Peter Kildemand. Duńczyk walczył z Thomasem H. Jonassonem. Kildemandowi nic się nie stało. "Pająk" natychmiast się pozbierał. Tymczasem arbiter wykluczył Thomasa H. Jonassona, co oznacza bardzo pechowy początek zawodów dla gospodarzy.

Najlepiej sprzed taśmy Josef Franc, jednak sędzia dopatrzył się nierównego startu. Bieg przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Bjarne Pedersen przedarł się na pierwsze miejsce na wyjeździe z pierwszego łuku. Na wejściu w kolejny łuk Peter Ljung wyjechał przed Josefa Franca. W drugim wirażu na ostatniej pozycji upadek zanotował natomiast Maksim Bogdanow.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

W powtórce Vaclav Milik założył rywali i wyjechał na pierwsze miejsce. Za nim uplasował się Oliver Berntzon, którego przez moment atakował Peter Kildemand. Duńczyk był jednak zbyt wolny. Tymczasem szybką maszyną dysponował Berntzon, który przy krawężniku w pierwszym łuku podczas drugiego okrążenia wyprzedził Vaclava Milika. Przerwa.

Oliver Berntzon założył Petera Kildemanda w pierwszym łuku. Duńczyk rozzłoszczony takim faktem bardzo ostro i niebezpiecznie zaatakował w drugim wirażu Vaclava Milika. O mały włos nie doszło do upadku tej dwójki. Kildemand spadł na ostatnie miejsce i kilka chwil później bez kontaktu wjechał pod Jewgienija Kostygowa. Młody Łotysz przejechał jeszcze pół wirażu i upadł na tor. Słusznie został wykluczony przez arbitra.SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
stadium
location
Lokalizacja: