• Bartosz Zmarzlik 0
  • Greg Hancock 2
  • Matej Zagar 3
  • Tai Woffinden 1
Hancock na pierwszym łuku założył się na Zmarzlika i przedarł się na prowadzeniu. Zmarzlikowi na drugim łuku postawiło motocykl i spadł z drugiej pozycji na ostatnią. Na trzecim kółku Zagar pojechał po szerokiej i wyprzedził Hancocka. Drugie w tym sezonie zwycięstwo Zagara!
Półfinał nr 2
  • Matej Zagar 2
  • Greg Hancock 3
  • Niels Kristian Iversen 1
  • Chris Holder 0
Hancock pewnie uzyskał przepustkę do finału. Zagar do końca odpierał ataki Iversena.
Półfinał nr 1
  • Bartosz Zmarzlik 3
  • Tai Woffinden 2
  • Peter Kildemand 0
  • Michael Jepsen Jensen 1
Woffinden wygrał start. Zmarzlik na pierwszym łuku jechał przy krawężniku i przedarł się na prowadzenie. Woffinden odparł atak Kildemanda i rzucił się w pogoń za Polakiem. Pewne zwycięstwo Zmarzlika!
Bieg 20
  • Michael Jepsen Jensen 0
  • Tai Woffinden 3
  • Peter Kildemand 2
Woffinden po raz kolejny poza zasięgiem rywali. Kildemand musiał bronić się przed atakami Iversena. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.
Bieg 19
  • Andreas Jonsson 1
  • Chris Holder 2
  • Chris Harris 0
Zmarzlik dobrze wyszedł spod taśmy. Polak musiał uważać na ataki Holdera. Na trzecim kółku Jonsson uporał się z Harrisem.
Bieg 17
  • Krzysztof Kasprzak 1
  • Maciej Janowski 2
  • Tomas H. Jonasson 0
Hancock wygrał bez większych problemów. Zacięta walka o drugą lokatę między Kasprzakiem i Janowskim. Górą wyszedł z niej Janowski.
Bieg 16
  • Nicki Pedersen 3
  • Chris Harris 1
  • Maciej Janowski 0
Kolejny wyścig został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Kildemand na pierwszym łuku wywiózł pod bandę Janowskiego, który znalazł się na czwartym miejscu. Polak atakował Harrisa, a Duńczyk rzucił się w pogoń za Pedersenem. "Bomber" skutecznie odpierał ataki Polaka, a Pedersen na mecie był nieznacznie szybszy od swojego rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Trudne zadanie Fogo Unii Leszno.
Bieg 15
  • Jason Doyle 1
  • Michael Jepsen Jensen 2
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Zmarzlik wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Polaka próbował atakować Jensen, ale musiał też uważać na Doyle'a.
Bieg 14
  • Troy Batchelor 1
  • Krzysztof Kasprzak 0
  • Niels Kristian Iversen 3
Iversen na przeciwległej prostej przedarł się z ostatniej pozycji na pierwszą, a następnie systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Kolejny nieudany bieg Kasprzaka, który atakował Batchelora, ale nie zdołał znaleźć sposobu na wyprzedzenie Australijczyka.
Bieg 13
  • Greg Hancock 0
Zagar najlepiej rozegrał pierwszy łuk. Woffinden na drugim łuku minął Jonssona. Później Brytyjczyk szaleńczo atakował Zagara, napędzał się po szerokiej i na trzecim kółku przemknął obok Słoweńca. Hancock do końca próbował atakować Jonssona.
Bieg 12
  • Chris Holder 1
Zagar na wejściu w pierwszy łuk założył się na rywali. Za jego plecami trwała zacięta walka między Holderem i Kildemandem o drugą pozycję. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Thomsen mistrzem Europy juniorów, sukces Smektały.
Bieg 11
  • Nicki Pedersen 1
  • Bartosz Zmarzlik 2
Zmarzlik na pierwszym wirażu ściął do krawężnika i wysforował się na prowadzenie. Jednak chwilę później Polaka wyprzedził Woffinden, a następnie atakował go Pedersen. Startujący z dziką kartą Polak odparł ataki trzykrotnego mistrza świata.
Bieg 10
  • Maciej Janowski 3
  • Troy Batchelor 0
Na wyjściu z pierwszego wirażu Janowski i Jonsson wyprzedzili Jensena. Na następnym kółku Duńczyk minął Szweda i rzucił się w pogoń za Polakiem. Janowski pewnie dowiózł trzy punkty do mety.
Bieg 9
  • Niels Kristian Iversen 2
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce było ciasno na pierwszym wirażu. Upadek zanotował Hancock. Wyścig został przerwany. Na szczęście Amerykanin po chwili wstał z toru o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

Przy trzecim podejściu upadek na wejściu w pierwszy łuk zaliczył Doyle, który walczył na łokcie z Harrisem.

Na pierwszym łuku Hancock minął Harrisa. Iversen na drugim wirażu na chwilę był ostatni, ale znalazł odpowiednią ścieżkę i przedarł się na drugą lokatę. Następnie Duńczyk bronił się przed atakami Doyle'a.
Bieg 8
  • Jason Doyle 3
Kildemand na przeciwległej prostej zablokował Jonssona. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Szweda na zewnętrzną wywiózł Doyle, przez co Szwed spadł na ostatnią pozycję. Jonsson szybko wyprzedził Kasprzaka, a następnie atakował Kildemanda, który na trzecim okrążeniu stracił prowadzenie na rzecz Doyle'a. Australijczyk w tym wyścigu przedarł się z ostatniej pozycji na pierwszą. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Lwim pazurem (41): Wredna i ludzka twarz żużla. Bezpieczeństwo nie nadąża za postępem
Bieg 7
  • Bartosz Zmarzlik 1
Zmarzlik na pierwszym wirażu odparł atak Janowskiego, a następnie atakował Iversena. Jednak Duńczyk nie dał się wyprzedzić i powiększał przewagę nad Polakiem, a na ostatnim kółku wyprzedził Zagara.
Bieg 6
  • Chris Harris 2
Woffinden nie dał najmniejszych szans rywalom i odniósł pewne zwycięstwo. Batchelor musiał bronić się przed atakami Harrisa. "Bomber" na ostatnim wirażu zastosował klasyczne "nożyce", ściął do krawężnika i wyprzedził jadącego po szerokiej Batchelora o kilkanaście centymetrów.
Bieg 5
  • Nicki Pedersen 0
Hancock najlepiej rozegrał pierwszy łuk i objął prowadzenie. Amerykanin na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Jensen na ostatnim okrążeniu wyprzedził Holdera.
Bieg 4
Na prostej startowej na łokcie walczyli Doyle i Woffinden. Australijczyk na wejściu w wiraż zanotował upadek. Powtórka w pełnej obsadzie.

Drugie podejście do rozegrania tego biegu zostało przerwane z powodu nierównego startu.

Holder zamknął wszystkich na wejściu w pierwszy łuk. Woffinden na drugim wirażu wyprzedził walczących ze sobą Doyle'a i Janowskiego. Następnie Brytyjczyk ścigał Holdera i na czwartym okrążeniu z łatwością go wyprzedził. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Najlepsze chwile w mojej karierze są przede mną - rozmowa z Bartoszem Zmarzlikiem
Bieg 2
  • Michael Jepsen Jensen 3
  • Matej Zagar 1
Jensen wykorzystał atut pierwszego pola i objął prowadzenie. Na przeciwległej prostej Zagara minął Harris. Słoweniec próbował odzyskać drugą pozycję, ale jednocześnie musiał uważać na jadącego tuż za nim Kasprzaka.
Bieg 1
  • Peter Kildemand 1
Dobry start Hancocka, Zmarzlik na pierwszym łuku minął Batchelora, a na drugim okrążeniu Australijczyka wyprzedził Kildemand. Pewny triumf Amerykanina. Duże odległości między zawodnikami.

Po próbnym starcie upadek zanotował Batchelor. Mechanicy podstawili Australijczykowi drugi motocykl.

18:56 - koniec prezentacji. Po jej zakończeniu cały stadion skandował nazwisko Darcy'ego Warda.

18:49 - rozpoczęła się prezentacja.

18:36 - w Gorzowie słoneczna pogoda, trybuny wypełniają się kibicami.

Jak Grand Prix Polski typują eksperci SportoweFakty.pl?