16 9 Krzysztof Kasprzak 0 0 d 1 0 1
Oczekują na start:
R1 Bartosz Zmarzlik 0
Finał

Janowski pod koniec pierwszego okrążenia wyprzedził Doyle'a, który chwilę później odzyskał drugą lokatę i do ostatnich metrów zaciekle atakował Pedersena. Duńczyk obronił jednak pierwszą pozycję.

1
Półfinał nr 2

Pedersen skutecznie odpierał ataki Iversena, który jednocześnie bronił się przed Jonssonem i Kildemandem.

1
Półfinał nr 1

Hancock został zamknięty na wejściu w pierwszy łuk, a na przeciwległej prostej był już ostatni. Janowski odpierał ataki Holdera. Pewne zwycięstwo Doyle'a.
-> Tai Woffinden został mistrzem świata!

1
Bieg 20

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce dobrze spod taśmy wystartował Iversen, ale już na drugim wirażu wyprzedził go Doyle. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Woffinden wciąż ma szansę w Toruniu zapewnić sobie mistrzowski tytuł. By tak się nie stało, to Hancock w decydujących biegach musi zdobyć co najmniej 4 punkty.

Bieg 19

Pedersen prowadził od startu do mety, ale musiał uważać na szalejącego za jego plecami Holdera. Z kolei w pogoń za Australijczykiem rzucił się Zagar.

Bieg 18

Świetny bieg w wykonaniu Kildemanda, który kapitalnym atakiem przedarł się na prowadzenie. Kasprzak walczył do końca z Woffindenem o punkt.

Bieg 17

Pawlicki wygrał start, ale na pierwszym łuku wyprzedził go Jonsson. Polak na wejściu w drugi wiraż wszedł pod łokieć Szweda i przedarł się na prowadzenie. Janowski walczył z Hancockiem o punkt, a następnie atakował Jonssona.

Bieg 16

Hancock na przeciwległej prostej pod bandą przedarł się na prowadzenie. Kasprzak na drugim okrążeniu wyprzedził Jensena. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 15

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Jonsson wygrał start i nie dał szans rywalom. Na drugim łuku Batchelor na chwilę przedarł się z ostatniej pozycji na drugą, ale Harris i Jonasson szybko skontrowali i odzyskali swoje miejsca.

Bieg 14

Pawlicki został na starcie i nie liczył się w stawce. Zacięta walka o drugą lokatę pomiędzy Doylem i Kildemandem. Kiedy Australijczyk uporał się z Duńczykiem, to rzucił się w pogoń za Zagarem.

Bieg 13

Ale atak Janowskiego!!! Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia Polak znalazł lukę między Pedersenem i Iversenem, dzięki czemu przedarł się na prowadzenie.

Bieg 12

Kapitalny atak na drugim łuku przeprowadził Woffinden, który przedarł się na prowadzenie i pierwszej pozycji nie oddał do mety. Zagar atakował Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Monster Riot przed SGP w Toruniu

Bieg 11

Kasprzak dobrze wyszedł spod taśmy, ale na pierwszym wirażu pojechał zbyt szeroko i spadł na koniec stawki. Iversen na drugim okrążeniu na chwilę wyprzedził Pawlickiego, ale ten skontrował i odzyskał prowadzenie. Jednak kolejnego ataku Duńczyka Polak już nie odparł. Defekt Kasprzaka na końcu stawki.

Bieg 10

Kolejny świetny wyścig, na pierwszym okrążeniu cała czwórka jechała tuż obok siebie. Pedersen na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Twardą walkę o punkt stoczyli Hancock i Jonasson.

Bieg 9

Na pierwszym łuku Holder wypchnął rywali i przedarł się na prowadzenie. Następnie Australijczyk odpierał ataki Janowskiego, który musiał skupić się na obronie drugiej pozycji. Ostatecznie Polaka na ostatnim łuku wyprzedził Doyle.

Bieg 8

Fani zgromadzeni na trybunach MotoAreny nie mogą narzekać na brak emocji. Pewne zwycięstwo Pedersena. Jensen i Pawlicki stoczyli wyśmienitą walkę o drugą lokatę, z której zwycięsko wyszedł Duńczyk. Na ostatnim okrążeniu błąd Polaka wykorzystał Batchelor i przeszedł na trzecie miejsce. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Prezydent Ostrowa o aferze w parku maszyn: Nieprofesjonalny trener i działacze

Bieg 7

Kolejny fenomenalny start Hancocka, ale twardo na pierwszym łuku pojechał z Amerykanin Doyle, który następnie nie zostawił mistrzowi świata miejsca pod bandą. Hancockowi pozostała walka o dwa punkty z Woffindenem. Na mecie lepszy był Brytyjczyk.

Bieg 6

Kapitalny bieg! Cała czwórka jechała w kontakcie, a na prowadzeniu byli w tym wyścigu Iversen, Jonsson i Kildemand. Rywalom szybko uciekł Jonsson, a Duńczycy walczyli między sobą o drugie miejsce.

Bieg 5

Świetne wyjście spod taśmy Janowskiego, który objął prowadzenie. Polaka atakował Jonasson, który jednocześnie musiał bronić się przed Zagarem. W stawce nie liczył się Kasprzak.

Bieg 4

Hancock najlepiej wyszedł spod taśmy. Zagar jechał blisko Iversena, ale musiał uważać na szalejącego za nim Batchelora. Hancock na dystansie powiększał przewagę. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Michał Świącik: Na play-offach zarobiliśmy niemało

Bieg 3

Doyle dobrze wyszedł spod taśmy i wysforował się na prowadzenie. Tuż za Australijczykiem jechał Pedersen, ale nie zdołał zagrozić Doyle'owi. Jonsson na drugim okrążeniu wyprzedził Kasprzaka.

Bieg 2

Manewr Jensena z pierwszego wyścigu powtórzył Pawlicki, który przedarł się na prowadzenie. Polak musiał bronić się przed zaciekłymi atakami Woffindena, ale ten na trzecim okrążeniu stracił drugą pozycję na rzecz Holdera. Rozpędzony Australijczyk rzucił się w pogoń za Pawlickim i wyprzedził go na ostatnich metrach. Fenomenalny wyścig, a to dopiero początek turnieju w Toruniu!

Bieg 1

Świetny start Jensena, który na pierwszym wirażu założył się na rywali i do mety nie oddał prowadzenia. Janowski atakował Harrisa, ale Brytyjczyk umiejętnie się bronił przed Polakiem.

18:52 - w Grand Prix Polski nie wystąpi Paweł Przedpełski, któremu doskwiera kontuzja kości śródręcza. Zastąpi go Piotr Pawlicki.

18:49 - w Toruniu trwa prezentacja. Przypomnijmy, że wszyscy zawodnicy wystąpią w replikach kombinezonu Darcy'ego Warda.

Jak Grand Prix Polski w Toruniu typują eksperci WP SportoweFakty?