DPŚ
14 cze 2015 14:00
Zakończony
1. Reprezentacja Szwecji 34
2. Reprezentacja Danii 32
3. Reprezentacja Polski 27
4. Reprezentacja Australii 26
Szczegółowe wyniki
Reprezentacja Szwecji
34
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Antonio Lindbaeck 0 2 3 0 2 7
2 Andreas Jonsson 3 3 1 2 3 12
3 Linus Sundstroem 0 w 2 1 1 4
4 Fredrik Lindgren 3 2 1 2 3 11
Reprezentacja Danii
32
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Peter Kildemand 3 1 3 3 3 13
2 Nicki Pedersen 0 w 1 1 2 4
3 Niels Kristian Iversen 2 3 3 1 w 9
4 Kenneth Bjerre 3 1 0 2 d 6
Reprezentacja Polski
27
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Bartosz Zmarzlik 1 0 1 1 0 3
2 Krzysztof Buczkowski 1 1 2 0 - 4
3 Maciej Janowski 1 3 2 3 w 2 11
4 Przemysław Pawlicki 2 3 2 0 2 9
Reprezentacja Australii
26
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Chris Holder 0 2 3 w 2 1 8
2 Jason Doyle 1 0 d 3 3 1 8
3 Nick Morris 2 0 0 - - 2
4 Troy Batchelor 2 2 0 3 1 8
Bieg 17
Jason Doyle Rezerwa taktyczna za Nick Morris
3

Zmarzlik dobrze wystartował, walczył, by założyć Jasona Doyle'a, jednak na wyjściu z łuku jego maszyna była bardzo wolna i Polak spadł na koniec stawki. Za moment będziemy drżeć o to, by Polacy zakończyli zawody z medalem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

Bartosz Zmarzlik w drugim wirażu wyprzedził Antonio Lindbaecka i jechał trzeci. Nasz 20-latek ambitnie ścigał Chrisa Holdera, ale musiał też uważać na Lindbaecka. Bezapelacyjnie zwyciężył Kildemand. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Krzysztof Buczkowski po starcie wygrał rywalizację z Nickim Pedersenem i prowadził, jednak z wewnętrznej wyjechał Jason Doyle, który wywiózł Polaka szeroko w drugim łuku. Polaka na dodatek postawiło i spadł on na koniec stawki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Pawlicki od początku biegu jechał ostatni ale konsekwentnie podążając przy krawężniku starał się dogonić rywali. Na moment wyprzedził Iversena, ale Duńczyk szybko wrócił na punktowaną pozycję.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Znakomicie sprzed taśmy wyruszył Przemysław Pawlicki, który od razu objął prowadzenie. Za nim po szerokiej napędzał się Peter Kildemand, który wyprzedził Polaka w pierwszym łuku podczas trzeciego okrążenia. Przerwa.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

Po słabym starcie Maciej Janowski niemalże przez pełne 4 okrążenia walczył z Nickim Pedersenem o dwa punkty. Polak miał nawet chęć na wyprzedzenie Lindbaecka, ale zabrakło mu prędkości. Wiele się dzieje na torze w Vojens.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9

Krzysztof Buczkowski stoczył świetną walkę o dwa punkty z Fredrikiem Lindgrenem. Polak spisał się bardzo dobrze i poradził sobie z szybkim Szwedem. Od startu prowadził natomiast Chris Holder, który znakomicie wystartował.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

Janowski wygrał start i w pierwszym łuku odparł atak Fredika Lindgrena. Kapitalna postawa Janowskiego, który na moment podczas drugiego okrążenia stracił prowadzenie, ale podczas trzeciego kółka odgryzł się Szwedowi. Równanie toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Niels Kristian Iversen najszybciej ze startu i pierwszy w pierwszym łuku. Za nim podążał Krzysztof Buczkowski, który musiał uważać na napędzającego się Antonio Lindbaecka. Niestety na wejściu w ostatni wiraż Lindbaeck wyprzedził Polaka.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Niestety słaby start Bartosza Zmarzlika. Polak od początku biegu jechał ostatni. Na wyjściu z pierwszego łuku próbował wcisnąć się przed Kennetha Bjerre, ale Duńczyk odparł atak i rzucił się w pogoń za Batchelorem. Zmarzlik dysponował zbyt wolnym motocyklem.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

W powtórce Buczkowski znów dobrze wystartował i próbował założyć rywali, ale bezpardonowo Linus Sundstroem pod samą bandę wypchnął Polaka, który spadł daleko za resztę stawki. Buczkowski jednak nie dawał za wygraną i podczas trzeciego okrążenia w pierwszym łuku minął Sundstroema. Przerwa.

Znakomity start Buczkowskiego, który prowadził po tym, jak założył resztę stawki. Niestety bieg przerwano, bowiem w pierwszym łuku upadł Peter Kildemand. Duńczyk prędko pozbierał się z toru. Powtórka w 4.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Bardzo mądra jazda Bartosza Zmarzlika w pierwszym łuku. 20-latek przyciął do krawężnika i wyjechał na moment na prowadzenie, lecz po szerokiej objechał go Lindgren. Zmarzlik jechał drugi, ale pod koniec przedostatniego okrążenia wyprzedził go Nick Morris. W trakcie biegu przeszarżował też Pedersen, który spadł na koniec stawki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Sporo walki już w drugim biegu, a wszystko to za sprawą Macieja Janowskiego. Polak najpierw po szerokiej szukał możliwości założenia Andreasa Jonssona, ale Szwed bezpardonowo wypchnął naszego zawodnika w drugim łuku. W kolejnym wirażu Janowski przeszarżował i został wyprzedzony przez Iversena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

W powtórce Kenneth Bjerre w pierwszym łuku próbował jadąc szerzej założyć się na Polaka, ale nasz reprezentant wyjechał z wewnętrznej na czele stawki. Niestety Duńczyk dopiął swego napędzając się środkiem toru i minął Pawlickiego na prostej przeciwległej startowej podczas drugiego okrążenia.

W pierwszym łuku zderzyli się Kenneth Bjerre i Jason Doyle. Duńczyk upadł na tor. Po zwolnieniu taśmy przez arbitra Australijczyk chciał założyć się na reprezentanta gospodarzy, ale ten nie dawał za wygraną i doszło do kontaktu. Bjerre wytrącony z równowagi upadł, ale wygląda na to, że nic poważnego mu się nie stało. Do momentu przerwania biegu prowadził Przemysław Pawlicki. Powtórka w 4. Bjerre o własnych siłach wraca do parku maszyn.

14:03 - Uczestnicy pierwszego biegu wyjechali na tor!

13:59 - Wkrótce pierwszy wyścig.

13:53 - Prezentację zawodników poprzedził duński hymn.

13:50 - Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

13:40 - W Vojens nie pada a na niebie spomiędzy chmur przedziera się słońce. Prace nad nawierzchnią trwały wiele godzin.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

W trzeciej próbie rozegrania tego biegu Pawlicki wygrał start z Holderem i założył go na wejściu w łuk. Polak był ewidentnie szybszy niż w poprzednich próbach. Australijczyk jechał bardzo blisko Polaka i atakował go to po wewnętrznej, to po szerokiej.

W powtórce Linus Sundstroem na wejściu w drugi wiraż wjechał pod Przemysława Pawlickiego, który znów upadł. Sytuacja bliźniaczo podobna do tej sprzed paru minut, gdy Pawlickiego przewrócił Pedersen. Sundstroem wykluczony. Pawlicki cały czas siedzi na torze, wokół niego zebrały się służby medyczne. Na szczęście znów Polak do parku maszyn wrócił o własnych siłach.

Polacy najwyraźniej mają problem z odnalezieniem odpowiednich ustawień, bowiem ponownie Przemysław Pawlicki po nie najgorszym starcie został z tyłu w pierwszym łuku. Polak wykorzystał jednak szalejących przed nim Pedersena i Sundstroema i wyjechał na drugie miejsce. Niestety na wejściu w drugi łuk podczas drugiego okrążenia Pedersen ostro zaatakował Pawlickiego, który się przewrócił i bieg został przerwany. Arbiter wykluczył Nickiego Pedersena. Pawlicki o własnych siłach wrócił do parku maszyn.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Bartosz Zmarzlik świetnie wystartował, wydawało się, że obejmie prowadzenie, lecz niestety wpadł w koleinę, która wyrzuciła go na koniec stawki. Przed Polakiem toczyła się pasjonująca walka Sundstroema z Doylem. Wykorzystał to Zmarzlik, który w przedostatnim łuku wyjechał przed Australijczyka. Doyle w tym samym wirażu zanotował defekt. Awaria sprzętu Australijczyka była wynikiem kolejnej bezpardonowej jazdy Sundstroema.

W powtórce w pierwszym łuku upadł Niels Kristian Iversen. Kolejne próba tego wyścigu zostanie rozegrana w pełnej obsadzie.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Powtórka w 4.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14
Chris Holder Rezerwa taktyczna za Nick Morris
w

Wyśmienicie sprzed taśmy Maciej Janowski, który natychmiast objął prowadzenie. Polak jechał pewnie i nie dał sobie zagrozić. Na końcu stawki podążał Holder, który słabo wystartował i nie radził sobie na dystansie. W przedostatnim łuku ostro zaatakował Sundstroema, który upadł na tor. Czekamy na decyzję arbitra o ostatecznej kolejności. Sędzia wykluczył Holdera i zaliczył kolejność sprzed upadku. Sundstroem do parku maszyn wrócił o własnych siłach.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

W powtórce Kildemand w pierwszym łuku przyciął do krawężnika i wyjechał przed prowadzącego Lindbaecka. Na dystansie nic więcej się nie zmieniało, choć Doyle jechał blisko Lindbaecka.

Niestety w drugim łuku upadł Maciej Janowski, po tym, jak przed nim Peter Kildemand i Jason Doyle się zderzyli. Bieg przerwany. Niestety dla nas, Janowski wykluczony z pwotórki.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19
Maciej Janowski Rezerwa taktyczna za Krzysztof Buczkowski
2

Świetny start Macieja Janowskiego, jednak Polak nie zdołał założyć się na Fredrika Lindgrena. "Magic" ambitnie walczył i ścigał się z Lindgrenem przez cały wyścig. Kapitalna walka. Tymczasem Kenneth Bjerre zanotował defekt motocykla na starcie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 20

W powtórce po starcie Pawlicki prowadził, lecz na wyjściu z łuku podniosło mu koło, co natychmiast wykorzystał Jonsson. Na szczęście Holder nie zdążył dogonić Polaka. Szwedzi mają złoty medal, a my brązowe krążki!

Przemysław Pawlicki objął prowadzenie po starcie. Za nim jechał Iversen, choć po szerokiej napędzał się po dobrym starcie Jonsson. Na wyjściu z drugiego łuku Iversen wpadł w Pawlickiego. Polak utrzymał się na motocyklu, ale Duńczyk upadł. Z torem bliżej zapoznał się też Chris Holder, w którego trafił motocykl Iversena. Na szczęście obu zawodnikom nic się nie stało, ale Duńczyk został wykluczony z powtórki. Wielka szansa dla Szwedów!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja