Nice Polska Liga Żużlowa: Półfinały - rewanże
13 wrz 2015 13:45
Szczegółowe wyniki
Innpro ROW Rybnik
49
Nr Zawodnik 1234567 Suma
9 Troy Batchelor 3 2 3 2 2* 12+1
10 Max Fricke 1 1* 2* 3 0 7+2
11 Sebastian Ułamek 1 1 3 0 5
12 Chris Harris 0 3 1 0 4
13 Damian Baliński 3 2 3 2* 3 13+1
14 Kacper Woryna w 1* 1 2 4+1
15 Robert Chmiel 2 2* 0 4+1
ŻKS Ostrovia
41
Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 Michał Szczepaniak 0 0 1* 1+1
2 Scott Nicholls 2 2 2 1 1 d 8
3 Mikkel Michelsen 2* 3 0 0 1 6+1
4 Mateusz Szczepaniak 3 0 1 3 7
5 Rune Holta w 3 2 2* 3 10+1
6 Mateusz Borowicz 3 0 0 3 1 7
7 Oskar Ajtner-Gollob 1 1 2
Bieg 15
49
5 : 1
41

Borowicz dobrze szedł w pierwszym łuku, ale ostatecznie gospodarze lepiej się spisali w tej fazie wyścigu i wyszli na podwójne prowadzenie. Spora przewaga Balińskiego i Batchelora. Nicholls na ostatniej pozycji na początku czwartego okrążenia zrezygnował z jazdy.

Rezerwa zwykła: Mateusz Borowicz za Rune Holtę

reakcja
reakcja
reakcja
1
reakcja
reakcja
Bieg 14
44
2 : 4
40

Goście świetnie wystartowali, ale na pierwszym okrążeniu Woryna świetnie wyprzedził Michelsena. Duńczyk na dystansie na moment odbił drugie miejsce, choć ponownie szybko je stracił.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13
42
2 : 4
36

Zdecydowane zwycięstwo Holty. Na dystansie Nicholls z kolei wyprzedził Harrisa, czym zapewnił ŻKS Ostrovii zwycięstwo w tym dwumeczu. Ostrowianie są już w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej! Przerwa.

-> Kryzys finansowy w Falubazie. Ponad milion złotych długu

Rezerwa taktyczna: Scott Nicholls za Mateusza Szczepaniaka

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12
40
1 : 5
32

Tym razem to goście lepiej wyszli ze startu. Holtę z początku naciskał Woryna, ale zaraz później dołączył do Borowicza. Rybniczanie bez szans w tej rywalizacji, a ostrowianie są coraz bliżej finału Nice PLŻ. (86:76 dla ŻKS Ostrovii).

Rezerwa taktyczna: Rune Holta za Michała Szczepaniaka

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11
39
5 : 1
27

Gospodarze znów świetnie wyszli ze startu. Baliński na pierwszym łuku i przeciwległej prostej miał trochę problemów z Nichollsem, ale szybko mu uciekł na kilka metrów. Pewne zwycięstwo i spora przewaga Fricke nad stawką.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10
34
4 : 2
26

Holta dobrze wystartował, ale na pierwszym łuku odszedł szeroko i Ułamek bez problemu wjechał na pierwsze miejsce. Wydawało się, że na przeciwległej prostej wyprzedzi go jeszcze Harris, ale Norweg skutecznie się wybronił. Na dystansie Brytyjczyk jeszcze naciskał swojego rywala. 80:70 w dwumeczu dla ŻKS Ostrovii. Przerwa.

Rezerwa taktyczna: Mateusz Borowicz za Oskara Ajtnera-Golloba

-> Pozytywne informacje na temat zdrowia Darcy'ego Warda

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9
30
5 : 1
24

Znakomite wyjście spod taśmy w wykonaniu rybniczan. Gospodarze odjechali na kilkanaście metrów Szczepaniakowi. Ostrowianin pod koniec dogonił Australijczyków, ale nie starczyło mu dystansu na skuteczny atak.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8
25
3 : 3
23

Baliński rewelacyjnie wyszedł ze startu. Równie udanie pojechał Chmiel, ale na pierwszym łuku ostrowianie bez problemu go wyprzedzili. Nicholls czyhał na błędy prowadzącego "Bally'ego", ale ten nie popełniał błędów. Jedynie na pierwszym łuku czwartego okrążenia odszedł trochę za szeroko, lecz skutecznie się obronił.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7
22
3 : 3
20

Holta wygrał start i mimo że w łuku odjechał szeroko, udało mu się wyjść na prowadzeniu. Norwega starał się atakować Batchelor, ale Hola jechał poprawnie i nie popełniał błędów. 74:58 w dwumeczu dla ostrowian. Przerwa.

-> Zobacz galerię z pięknymi podprowadzającymi!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6
19
3 : 3
17

Równy start całej czwórki i ciasne wejście w łuk, jednak najlepiej z tego zamieszania wyszedł jadący przy krawężniku Michelsen. Rybniczanie ustawili się za jego plecami, ale na trasie Baliński trzymał się Duńczyka, a Worynę zaczął doganiać Szczepaniak.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5
16
4 : 2
14

Rybniczanie najlepiej ze startu, ale Ułamek na pierwszym łuku odszedł zdecydowanie za szeroko. Wydawało się, że zawodnika ŻKS ROW-u miną obaj ostrowianie, choć ten na przeciwległej prostej odbił drugie miejsce. Dobrze jednak w drugi wiraż wszedł Nicholls i ostatecznie wyprzedził Ułamka. Pewne zwycięstwo Harrisa.

Upadek trójki zawodników na pierwszym łuku. Było bardzo ciasno na wejściu w wiraż. Harris wcisnął się pod łokieć Szczepaniakowi, przez co ten zanotował uślizg. Brytyjczyka jednocześnie lekko podbiło i przewrócił on przy okazji Ułamka oraz sam upadł. Karetka na torze. Szczepaniak i Harris wstali o własnych siłach. Chwilę później do parkingu zszedł też Ułamek. Powtórka w pełnej obsadzie. Cała trójka zdolna do dalszej jazdy.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4
12
5 : 1
12

Ostra walka na łokcie Chmiela i Golloba na dojeździe do pierwszego łuku. Ostatecznie lepiej wyszedł z tej rywalizacji jadący bliżej krawężnika zawodnik ŻKS ROW-u. Pewny triumf Balińskiego. 66:48 dla Ostrovii w dwumeczu. Przerwa.

Upadek Holty na wyjściu z pierwszego łuku. Norweg wyjechał na wirażu dość szeroko i Baliński wszedł mu pod łokieć. Holta poszerzał tor jazdy i w końcu zahaczył o końcówkę dmuchanej bandy, w efekcie czego upadł na tor. Sędzia wykluczył Norwega z powtórki.

-> Sprawdź swoją wiedzę! Rozwiąż nasz quiz żużlowy!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3
7
1 : 5
11

Gospodarze dobrze wyszli ze startu, ale jeszcze lepiej spod bandy wystartował Szczepaniak i na pierwszym łuku wyprzedził Harrisa, a na drugim dość ostrym atakiem Ułamka. Szczepaniaka podbiło na dziurze i prawie spowodował upadek swojego rywala. Ułamek musiał się ratować, przez co spadł na ostatnie miejsce. Trzeci Michelsen zabrał się za atakowanie drugiego Harrisa i na ostatnim okrążeniu udało mu się minąć Brytyjczyka. Harrisowi na ostatnim łuku zdefektował motocykl, lecz dojechał on do mety.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2
6
2 : 4
6

W powtórce dobry start Borowicza. Za nim ustawił się Chmiel, a trzeci jechał Ajtner-Gollob. Spore różnice między zawodnikami.

Upadek Woryny na ostatnim okrążeniu. Rybniczanin próbował wyprzedzić po zewnętrznej Ajtnera-Golloba, który dojechał do płotu i spowodował upadek swojego rywala. Sędzia wykluczył z wyścigu Worynę. Mimo że sytuacja miała miejsce na ostatnim okrążeniu, sędzia postanowił powtórzyć wyścig. Najdziwniejsze jest to, że pod taśmę wyjechali już żużlowcy do trzeciej odsłony, ale sędzia cofnął ich do parkingu.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1
4
4 : 2
2

Bieg przerwany, Fricke ruszał się na starcie. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie rybniczanie wygrali start, jednak Nicholls na pierwszym łuku wcisnął się przed Fricke. Od jadącej blisko siebie stawki wyraźnie odstawał Szczepaniak, choć pod koniec odrobił trochę dystansu do jadącego na trzecim miejscu Australijczyka.

13:43 - Koniec prezentacji. Zawodnicy zmierzają już do parku maszyn. Mecz rozgrywany będzie wg I zestawu startowego.

13:37 - Rozpoczyna się prezentacja. Kibiców coraz więcej: już ok. 7 000 osób.

13:18 - Gospodarze na torze: Batchelor i Woryna. Na trybunach jest aktualnie ok. 5 000 osób w tym grupka kibiców z Ostrowa.

13:15 - W próbie toru z ekipy ŻKS Ostrovii wystąpią Nicholls i Michelsen.

12:45 - W Rybniku jest dobra pogoda. Świeci słońce i jest około 22 stopni. Składy potwierdzone. Awizowanego Nicklasa Porsinga zastąpi Scott Nicholls.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?


-> Typy Krzysztofa Cegielskiego


-> Typy Rafała Dobruckiego


-> Typy Władysława Komarnickiego


-> Typy Sławmira Kryjoma


-> Typy Mariana Maślanki


-> Typy Marty Półtorak


-> Typy WP SportoweFakty

W pierwszym półfinałowym spotkaniu MDM Komputery ŻKS Ostrovia wysoko wygrała na swoim stadionie 54:36. Liderem ostrowian był Rune Holta, który zdobył komplet punktów z bonusami. WIĘCEJ TUTAJ.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja