• Tai Woffinden 2
  • Maciej Janowski 3
  • Matej Zagar 0
  • Andreas Jonsson 1
Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej pierwszy łuk rozegrał Janowski, który przedarł się na prowadzenie. Polak na wyjściu z tego wirażu miał problemy z opanowaniem motocykla, ale nie popełnił takiego błędu jak Hancock. Janowski wygrał z dużą przewagą. O dwa punkty walczyli Woffinden i Jonsson.
Bieg 20
  • Bartosz Zmarzlik 0
  • Maciej Janowski 1
  • Matej Zagar 2
  • Tai Woffinden 3
Na pierwszym łuku jadący po szerokiej Woffinden przedarł się na prowadzenie. Na następnym okrążeniu w tym samym miejscu manewr ten powtórzył Zagar, który wyprzedził obu Polaków. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.
Bieg 19
  • Andreas Jonsson 0
  • Nicki Pedersen 1
  • Peter Kildemand 3
  • Greg Hancock 2
Pedersen wygrał start, lecz na drugim łuku ostro Duńczyka zaatakował Kildemand, który minął swojego rodaka. Na drugim łuku trzeciego kółka Hancock przy krawężniku minął Pedersena.
Bieg 18
  • Chris Holder 3
  • Niels Kristian Iversen 1
  • Chris Harris 2
  • Fredrik Lindgren 0
Holder świetnie wystartował z pierwszego pola i do mety nie oddał prowadzenia. Harris najpierw uporał się z Iversenem, a następnie atakował Holdera. Lindgren na pierwszym łuku popełnił błąd i nie liczył się w stawce.
Bieg 17
  • Antonio Lindbaeck 1
  • Anders Thomsen 0
  • Jason Doyle 2
  • Piotr Pawlicki 3
Na wejściu w pierwszy łuk rywali zamknął Doyle, który przedarł się na prowadzenie. Na drugim wirażu świetną szarżą popisał się Pawlicki, który jadąc przy krawężniku minął Lindbaecka i Doyle'a, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Doyle musiał bronić się przed atakami Lindbaecka.
Bieg 16
  • Chris Holder 1
  • Greg Hancock 3
  • Jason Doyle 0
Świetna walka w szesnastym wyścigu! Hancock, Holder i Woffinden równo wyszli spod taśmy. Walkę o pierwszą lokatę wygrał Hancock, a Holder i Woffinden zaciekle rywalizowali o drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Witalij Biełousow przyjedzie do Polski. W planach głównie Kraków, ale także Piła i Łódź
Bieg 15
  • Andreas Jonsson 3
  • Piotr Pawlicki 2
  • Bartosz Zmarzlik 1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Jonsson. Szwed stoczył zaciętą walkę z Pawlickim, z której zwycięsko wyszedł Jonsson. Na trzecim kółku Zmarzlik wyprzedził Lindgrena. Ubiegłoroczny mistrz świata juniorów do końca musiał odpierać ataki Lindgrena.
Bieg 14
  • Niels Kristian Iversen 3
  • Peter Kildemand 1
  • Anders Thomsen 2
Równo spod taśmy wyszli Kildemand i Iversen. Drugi z Duńczyków pognał do mety po trzy punkty, a na drugim kółku Thomsen minął Kildemanda. Następnie ubiegłoroczny zwycięzca GP Danii w Horsens musiał uważać na ataki Zagara.
Bieg 12
  • Piotr Pawlicki 0
Najlepiej spod taśmy wyszedł Woffinden. Na wyjściu z tego wirażu zablokowany został Pawlicki, a nieoczekiwanie na drugą lokatę przedarł się Harris. Z Brytyjczykiem szybko poradził sobie Kildemand, ale chwilę później "Bomber" odzyskał drugą lokatę. Pawlicki starał się zbliżyć do Kildemanda, ale różnica była zbyt duża, by zaatakować. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Skuteczność zawodników PGE Ekstraligi (4): liga w cieniu Zmarzlika
Bieg 11
  • Andreas Jonsson 2
Na wyjściu z pierwszego łuku Janowski znalazł dziurę pomiędzy Jonssonem i Thomsenem i przedarł się na drugą pozycję. Następnie Polak i Szwed stoczyli zaciętą walkę o drugą pozycję, obaj zawodnicy tasowali się na dystansie, a na mecie szybszy o długość motocykla był Jonsson. Z dużą przewagą wygrał Holder.
Bieg 9
  • Fredrik Lindgren 1
  • Antonio Lindbaeck 2
Na wejściu w drugi wiraż Lindgren zamknął Hancocka, ale na następnym wirażu Amerykanin odbił pierwszą pozycję. Chwilę później Lindgrena minął Lindbaeck, który następnie napędzał się i zbliżał się do Hancocka. Amerykanin jechał przy krawężniku i nie dał się wyprzedzić.
Bieg 7
  • Matej Zagar 3
  • Jason Doyle 1
  • Chris Harris 0
Atut pierwszego pola wykorzystał Zagar, który po dobrym starcie objął prowadzenie. Jonsson na pierwszym wirażu pojechał po szerokiej i był bliski wyprzedzenia Zagara. Na mecie Słoweniec miał dużą przewagę nad Szwedem. Harris nie liczył się w stawce.
Bieg 6
Najlepiej spod taśmy wyszedł Janowski, a tuż za nim jechał Pawlicki, który na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził Janowskiego. Na kolejnym kółku Pawlicki popełnił błąd i spadł na koniec stawki. Następnie walczył o punkt z Iversenem, a Janowski musiał uważać na napędzającego się Hancocka.
Bieg 5
  • Peter Kildemand 2
  • Antonio Lindbaeck 3
  • Chris Holder 0
Świetny wyścig! Na pierwszym łuku Kildemand wypchnął Lindbaecka. Na manewrze tym na chwilę skorzystał Holder, który przedarł się na prowadzenie, ale już na drugim łuku minął go Kildemand, a następnie Lindbaeck. Szwed rzucił się w pogoń za Duńczykiem i zdołał go wyprzedzić. Z kolei Zmarzlik na dystansie uporał się z Holderem. Obaj zawodnicy stoczyli zaciętą walkę o punkt.

Po zakończeniu biegu doszło do kontaktu pomiędzy Lindbaeckiem i Kildemandem, a Szwed zaliczył niegroźny upadek. Lindbaeck miał spore pretensje do rywala za to zachowanie.
Bieg 4
  • Jason Doyle 3
  • Maciej Janowski 2
  • Peter Kildemand 0
Doyle najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Janowski musiał się bronić przed zaciekłymi atakami Lindgrena, który przy krawężniku starał się wyprzedzić Polaka. Kildemand nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nowy Stadion Wandy Kraków. Będą wielkie żużlowe imprezy?
Bieg 3
  • Nicki Pedersen 2
Bieg został przerwany ze względu na nierówny start. Zdaniem sędziego zbyt szybko spod taśmy ruszył Pawlicki. W powtórce Polak dobrze wyszedł spod taśmy, ale już na przeciwległej prostej spadł na koniec stawki. Zagar wygrał z dużą przewagą, a Holder do końca atakował Pedersena.
Bieg 2
  • Bartosz Zmarzlik 2
  • Anders Thomsen 1
Na pierwszym wirażu Hancock założył się na Zmarzlika. Na drugim wirażu Polaka na chwilę wyprzedził Thomsen, ale na następnym łuku Zmarzlik pojechał bez respektu dla rywala i zablokował jego atak.
Bieg 1
  • Niels Kristian Iversen 2
  • Tai Woffinden 1
Najlepiej spod taśmy wyszedł Lindbaeck, który na drugim kółku odparł atak Iversena. Jonsson zbliżał się do Woffindena, ale mistrz świata nie dał się wyprzedzić. Ogromna przewaga na mecie Lindbaecka.

18:58 - koniec prezentacji. Za kilka minut początek żużlowych emocji w Horsens. Trybuny Casa Areny wypełniły się po brzegi kibicami.

18:48 - w Horsens rozpoczęła się prezentacja.

Przed rokiem aż piętnaście wyścigów zakończyło się zwycięstwami zawodników startujących z pola A.

Będą to drugie w historii zawody cyklu Grand Prix na sztucznym torze w Horsens. Przed rokiem zwycięstwo odniósł Peter Kildemand, a na podium stanęli również Matej Zagar i Michael Jepsen Jensen.

Początek zawodów o godzinie 19:00.

Jak GP Danii typują eksperci WP SportoweFakty?
  • Fredrik Lindgren w
Na drugim wirażu upadek zaliczył Thomsen. Wcześniej świetną walkę o pierwsze miejsce stoczyli Woffinden i Pedersen. Z powtórki wykluczony został Lindgren, który zdaniem sędziego spowodował upadek rywala.

W powtórce Woffinden na pierwszym wirażu odpadł atak Pedersena. Następnie Brytyjczyk powiększał przewagę nad rywalami, a Pedersen musiał się skupić na obronie drugiej pozycji przed napędzającym się Thomsenem. Pod koniec trzeciego kółka startujący z dziką kartą Thomsen wyprzedził Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 10
  • Bartosz Zmarzlik 3
  • Niels Kristian Iversen w
Pedersen na pierwszym wirażu nie dał rywalom szans i przedarł się na prowadzenie. Jednak już na drugim wirażu receptę na wyprzedzenie Duńczyka znalazł Zmarzlik. Polak powiększał przewagę nad rywalami, a Pedersen skupił się na odpieraniu ataków Iversena. Na wejściu w pierwszy łuk czwartego okrążenia Iversen zablokował Pedersena, a ten zaliczył upadek. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Iversena. Wyniki biegu zostały zaliczone.
Bieg 13
  • Chris Harris u
Pedersen wygrał start, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia wyprzedził go Janowski. Lindbaeck zaciekle atakował Harrisa i wyprzedził go pod koniec trzeciego okrążenia. Chwilę później na tor upadł Harris, ale podniósł się z toru.
Półfinał nr 1
  • Greg Hancock 1
  • Antonio Lindbaeck w
Hancock wygrał start, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Holder. Na wejściu w drugi wiraż upadek zanotował Lindbaeck. Szwed o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Z powtórki wykluczony został Lindbaeck.

W powtórce na drugim łuku jadący po szerokiej Holder wyprzedził Hancocka. Australijczyk wygrał z dużą przewagą. Amerykanin na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia popełnił błąd. Z wyjścia z pierwszego łuku pociągnęło mu motocykl, odbił się od bandy i uratował się przed upadkiem. Błąd ten wykorzystał Pedersen, który przedarł się na drugą lokatę.
Finał
  • Chris Holder 2
  • Nicki Pedersen w
Upadek na pierwszym łuku zaliczyli Woffinden i Pedersen. Duńczyka pociągnęło na łuku i musiał się ratować przed wpadnięciem w bandę. Pedersen w dodatku zajechał drogę Woffindenowi i obaj zawodnicy upadli, na szczęście prędkość była niewielka i obaj zawodnicy do parku maszyn wrócili o własnych siłach. Z powtórki wykluczony został Pedersen.

W niej dobrze spod taśmy wyszedł Janowski, który przedarł się na prowadzenie. Zaciętą walkę Polak stoczył z Holderem. Janowski odpierał ataki Australijczyka i odniósł zwycięstwo w Horsens!