SGP/IMŚ
11 cze 2016 19:00
Zakończony
1. Maciej Janowski 16
2. Tai Woffinden 15
3. Greg Hancock 14
Szczegółowe wyniki
M Nr Zawodnik 1234567 Suma
1 14 Maciej Janowski 2 3 1 3 1 3 3 16
2 4 Tai Woffinden 1 3 3 2 3 2 1 15
3 6 Greg Hancock 3 2 3 3 2 1 14
4 9 Chris Holder 1 0 3 1 3 3 2 13
5 1 Antonio Lindbaeck 3 3 2 1 1 w 10
6 12 Nicki Pedersen 2 1 2 2 1 2 w 10
7 11 Matej Zagar 3 3 0 0 2 0 8
8 3 Andreas Jonsson 0 2 2 3 0 1 8
9 13 Peter Kildemand 0 2 1 1 3 7
10 5 Bartosz Zmarzlik 2 1 3 1 0 7
11 15 Jason Doyle 3 1 1 0 2 7
12 2 Niels Kristian Iversen 2 1 w 3 1 7
13 10 Piotr Pawlicki 0 0 0 2 3 5
14 8 Anders Thomsen 1 2 0 2 0 5
15 7 Chris Harris 0 0 2 u 2 4
16 16 Fredrik Lindgren 1 w 1 0 0 2
Oczekują na start:
R1 Mikkel Bech 0
R2 Mikkel Michelsen 0
Półfinał nr 2

Bieg został przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej pierwszy łuk rozegrał Janowski, który przedarł się na prowadzenie. Polak na wyjściu z tego wirażu miał problemy z opanowaniem motocykla, ale nie popełnił takiego błędu jak Hancock. Janowski wygrał z dużą przewagą. O dwa punkty walczyli Woffinden i Jonsson.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 20

Na pierwszym łuku jadący po szerokiej Woffinden przedarł się na prowadzenie. Na następnym okrążeniu w tym samym miejscu manewr ten powtórzył Zagar, który wyprzedził obu Polaków. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 19

Pedersen wygrał start, lecz na drugim łuku ostro Duńczyka zaatakował Kildemand, który minął swojego rodaka. Na drugim łuku trzeciego kółka Hancock przy krawężniku minął Pedersena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 18

Holder świetnie wystartował z pierwszego pola i do mety nie oddał prowadzenia. Harris najpierw uporał się z Iversenem, a następnie atakował Holdera. Lindgren na pierwszym łuku popełnił błąd i nie liczył się w stawce.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 17

Na wejściu w pierwszy łuk rywali zamknął Doyle, który przedarł się na prowadzenie. Na drugim wirażu świetną szarżą popisał się Pawlicki, który jadąc przy krawężniku minął Lindbaecka i Doyle'a, a następnie powiększał przewagę nad rywalami. Doyle musiał bronić się przed atakami Lindbaecka.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 16

Świetna walka w szesnastym wyścigu! Hancock, Holder i Woffinden równo wyszli spod taśmy. Walkę o pierwszą lokatę wygrał Hancock, a Holder i Woffinden zaciekle rywalizowali o drugą lokatę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Witalij Biełousow przyjedzie do Polski. W planach głównie Kraków, ale także Piła i Łódź

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 15

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce najlepiej spod taśmy wyszedł Jonsson. Szwed stoczył zaciętą walkę z Pawlickim, z której zwycięsko wyszedł Jonsson. Na trzecim kółku Zmarzlik wyprzedził Lindgrena. Ubiegłoroczny mistrz świata juniorów do końca musiał odpierać ataki Lindgrena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 14

Równo spod taśmy wyszli Kildemand i Iversen. Drugi z Duńczyków pognał do mety po trzy punkty, a na drugim kółku Thomsen minął Kildemanda. Następnie ubiegłoroczny zwycięzca GP Danii w Horsens musiał uważać na ataki Zagara.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 12

Najlepiej spod taśmy wyszedł Woffinden. Na wyjściu z tego wirażu zablokowany został Pawlicki, a nieoczekiwanie na drugą lokatę przedarł się Harris. Z Brytyjczykiem szybko poradził sobie Kildemand, ale chwilę później "Bomber" odzyskał drugą lokatę. Pawlicki starał się zbliżyć do Kildemanda, ale różnica była zbyt duża, by zaatakować. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Skuteczność zawodników PGE Ekstraligi (4): liga w cieniu Zmarzlika

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 11

Na wyjściu z pierwszego łuku Janowski znalazł dziurę pomiędzy Jonssonem i Thomsenem i przedarł się na drugą pozycję. Następnie Polak i Szwed stoczyli zaciętą walkę o drugą pozycję, obaj zawodnicy tasowali się na dystansie, a na mecie szybszy o długość motocykla był Jonsson. Z dużą przewagą wygrał Holder.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 9

Na wejściu w drugi wiraż Lindgren zamknął Hancocka, ale na następnym wirażu Amerykanin odbił pierwszą pozycję. Chwilę później Lindgrena minął Lindbaeck, który następnie napędzał się i zbliżał się do Hancocka. Amerykanin jechał przy krawężniku i nie dał się wyprzedzić.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 7

Atut pierwszego pola wykorzystał Zagar, który po dobrym starcie objął prowadzenie. Jonsson na pierwszym wirażu pojechał po szerokiej i był bliski wyprzedzenia Zagara. Na mecie Słoweniec miał dużą przewagę nad Szwedem. Harris nie liczył się w stawce.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 6

Najlepiej spod taśmy wyszedł Janowski, a tuż za nim jechał Pawlicki, który na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził Janowskiego. Na kolejnym kółku Pawlicki popełnił błąd i spadł na koniec stawki. Następnie walczył o punkt z Iversenem, a Janowski musiał uważać na napędzającego się Hancocka.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 5

Świetny wyścig! Na pierwszym łuku Kildemand wypchnął Lindbaecka. Na manewrze tym na chwilę skorzystał Holder, który przedarł się na prowadzenie, ale już na drugim łuku minął go Kildemand, a następnie Lindbaeck. Szwed rzucił się w pogoń za Duńczykiem i zdołał go wyprzedzić. Z kolei Zmarzlik na dystansie uporał się z Holderem. Obaj zawodnicy stoczyli zaciętą walkę o punkt.

Po zakończeniu biegu doszło do kontaktu pomiędzy Lindbaeckiem i Kildemandem, a Szwed zaliczył niegroźny upadek. Lindbaeck miał spore pretensje do rywala za to zachowanie.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 4

Doyle najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety po trzy punkty. Janowski musiał się bronić przed zaciekłymi atakami Lindgrena, który przy krawężniku starał się wyprzedzić Polaka. Kildemand nie liczył się w stawce. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nowy Stadion Wandy Kraków. Będą wielkie żużlowe imprezy?

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 3

Bieg został przerwany ze względu na nierówny start. Zdaniem sędziego zbyt szybko spod taśmy ruszył Pawlicki. W powtórce Polak dobrze wyszedł spod taśmy, ale już na przeciwległej prostej spadł na koniec stawki. Zagar wygrał z dużą przewagą, a Holder do końca atakował Pedersena.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 2

Na pierwszym wirażu Hancock założył się na Zmarzlika. Na drugim wirażu Polaka na chwilę wyprzedził Thomsen, ale na następnym łuku Zmarzlik pojechał bez respektu dla rywala i zablokował jego atak.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 1

Najlepiej spod taśmy wyszedł Lindbaeck, który na drugim kółku odparł atak Iversena. Jonsson zbliżał się do Woffindena, ale mistrz świata nie dał się wyprzedzić. Ogromna przewaga na mecie Lindbaecka.

18:58 - koniec prezentacji. Za kilka minut początek żużlowych emocji w Horsens. Trybuny Casa Areny wypełniły się po brzegi kibicami.

18:48 - w Horsens rozpoczęła się prezentacja.

Przed rokiem aż piętnaście wyścigów zakończyło się zwycięstwami zawodników startujących z pola A.

Będą to drugie w historii zawody cyklu Grand Prix na sztucznym torze w Horsens. Przed rokiem zwycięstwo odniósł Peter Kildemand, a na podium stanęli również Matej Zagar i Michael Jepsen Jensen.

Początek zawodów o godzinie 19:00.



Jak GP Danii typują eksperci WP SportoweFakty?
-> Typy Krzysztofa Cegielskiego
-> Typy Jacka Frątczaka
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy Władysława Komarnickiego
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy WP SportoweFakty

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 8

Na drugim wirażu upadek zaliczył Thomsen. Wcześniej świetną walkę o pierwsze miejsce stoczyli Woffinden i Pedersen. Z powtórki wykluczony został Lindgren, który zdaniem sędziego spowodował upadek rywala.

W powtórce Woffinden na pierwszym wirażu odpadł atak Pedersena. Następnie Brytyjczyk powiększał przewagę nad rywalami, a Pedersen musiał się skupić na obronie drugiej pozycji przed napędzającym się Thomsenem. Pod koniec trzeciego kółka startujący z dziką kartą Thomsen wyprzedził Pedersena. Przerwa na kosmetykę toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 10

Pedersen na pierwszym wirażu nie dał rywalom szans i przedarł się na prowadzenie. Jednak już na drugim wirażu receptę na wyprzedzenie Duńczyka znalazł Zmarzlik. Polak powiększał przewagę nad rywalami, a Pedersen skupił się na odpieraniu ataków Iversena. Na wejściu w pierwszy łuk czwartego okrążenia Iversen zablokował Pedersena, a ten zaliczył upadek. Sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Iversena. Wyniki biegu zostały zaliczone.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Bieg 13

Pedersen wygrał start, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia wyprzedził go Janowski. Lindbaeck zaciekle atakował Harrisa i wyprzedził go pod koniec trzeciego okrążenia. Chwilę później na tor upadł Harris, ale podniósł się z toru.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Półfinał nr 1

Hancock wygrał start, ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Holder. Na wejściu w drugi wiraż upadek zanotował Lindbaeck. Szwed o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Z powtórki wykluczony został Lindbaeck.

W powtórce na drugim łuku jadący po szerokiej Holder wyprzedził Hancocka. Australijczyk wygrał z dużą przewagą. Amerykanin na przeciwległej prostej ostatniego okrążenia popełnił błąd. Z wyjścia z pierwszego łuku pociągnęło mu motocykl, odbił się od bandy i uratował się przed upadkiem. Błąd ten wykorzystał Pedersen, który przedarł się na drugą lokatę.

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
Finał

Upadek na pierwszym łuku zaliczyli Woffinden i Pedersen. Duńczyka pociągnęło na łuku i musiał się ratować przed wpadnięciem w bandę. Pedersen w dodatku zajechał drogę Woffindenowi i obaj zawodnicy upadli, na szczęście prędkość była niewielka i obaj zawodnicy do parku maszyn wrócili o własnych siłach. Z powtórki wykluczony został Pedersen.

W niej dobrze spod taśmy wyszedł Janowski, który przedarł się na prowadzenie. Zaciętą walkę Polak stoczył z Holderem. Janowski odpierał ataki Australijczyka i odniósł zwycięstwo w Horsens!

reakcja
reakcja
reakcja
reakcja
reakcja