Get Well Toruń pokonał Falubaz Zielona Góra 52:38, a dodatkowo zgarnął punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

• Chris Holder 0

Duet gości po starcie objął podwójne prowadzenie. Na drugim łuku drugiego okrążenia Zengotę minał jednak Doyle.

• Patryk Dudek 0

Jepsen Jensen jako rezerwa taktyczna za Gomólskiego.

Holta na dystansie ścigał Dudka, dopinając swego podczas trzeciego okrażenia. Punkt Norwega z polskim paszportem, przy triumfie Iversena, daje Get Well Toruń bonus za lepszy bilans w dwumeczu!

Stan dwumeczu: 86:82 na korzyść Get Well Toruń.

Czy sędzia podjął słuszną decyzję, wykluczając z 13. biegu Jasona Doyle'a?

• Jason Doyle w

Bieg przerwany. Na torze wylądował Doyle, którego przed wejściem w drugi wiraż zablokował Dudek. Między żużlowcami doszło do kontaktu. Po kilku chwilach Australijczyk wstał o własnych siłach. Sędzia ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Jason Doyle wykluczony!

W powtórce na drugim łuku Protasiewicz wjechał pod Iversena, wywożąc szerzej Duńczyka. Wydawało się, że zamieszanie wykorzysta Dudek, jednak osamotniony zawodnik Get Well był na tyle napędzony, że utrzymał czołową lokatę.

• Rune Holta 2

Kolejna niespodzianka w wykonaniu Sebastiana Niedźwiedzia! Tym razem junior Falubazu na prostej przeciwległej do startu zablokował rozpędzającego się Holtę, pomagając Zengocie. Para Falubazu na 5:1 jechała tylko przez chwilę, bowiem z Zengotą po ciekawej walce poradził sobie z Holta.

• Chris Holder 3

Zengota jako rezerwa taktyczna za Gomólskiego.

Przedpełski po raz pierwszy dziś wyjechał na tor i od razu zrobił show! Na wyjściu z pierwszego łuku rozprowadził rywali i zrobił miejsce dla Holdera. Toruńską parę ne moment rozdzielił Zengota, jednak zielonogórzaninowi podniosło pierwsze koło i z powrotem spadł na trzecie miejsce.

Stan dwumeczu: 76:74 na korzyść Get Well Toruń.

• Niels Kristian Iversen 1

Niedźwiedź jako rezerwa taktyczna za Tondera.

Świetny wyścig! Od startu do mety nieoczekiwanie prowadził Niedźwiedź, a za jego plecami trwała emocjonująca walka o jeden punkt między Dudkiem a Iversenem. Żużlowcy tasowali się na dystansie, dochodziło do kontaktu, a po zdecydowanym ataku na drugim łuku trzeciego okrążenia, Duńczyk zyskał dystans nad wicemistrzem świata, dowożąc cenne oczko do linii mety.

Czy Jason Doyle wywalczy komplet punktów?

Jack Holder za Pawła Przedpełskiego.

Gospodarze zdecydowanie najlepiej wystrzelili spod taśmy, jednak z Jackiem Holderem jeszcze podczas pierwszego okrążenia poradził sobie Michael Jepsen Jensen, a następnie do Australijczyka dobierał się Protasiewicz. Ten na ostatnim wirażu wykonał zdecydowany atak, mocno wjechał pod młodszego z braci Holderów, mijając rywala. Było ostro, ale fair.

• Daniel Kaczmarek 0

Para Falubazu po pierwszym łuku wyjechała na podwójne prowadzenie. Duet zielonogórzan ścigał bardzo szybki Chris Holder, który najpierw minął Gomólskiego, a następnie do linii mety naciskał Zengotę. O jeden punkt do końca walczył też Kaczmarek, jednak wydaje się, że o błysk szprychy na metę szybciej wpadł Gomólski. Sędzia analizuje powtórki. Po obejrzeniu powtórek, arbiter przyznał jeden punkt Gomólskiemu.

Jason Doyle otrzymał ostrzeżenie za niebezpieczną jazdę w siódmym biegu.

Czy Adam Skórnicki w 8. biegu powinien zdecydować się na rezerwę taktyczną?

• Jack Holder Rezerwa zwykła za Paweł Przedpełski 1

Gdy żużlowcy przejechali dwa okrążenia, sędzia przerwał wyścig. Okazało się, że na starcie został stojak pod taśmę! Karygodny błąd kierownika startu, który mógł zakończyć się tragicznie! Dla kierownika startu to koniec pracy na dziś. Zmieni go jego asystent. Niecodzienna sytuacja.

Nim jeszcze sędzia przerwał bieg, zielonogórzanie wygrali moment startowy, jednak na podwójnym prowadzeniu jechali tylko przez chwilę. Na drugim wirażu pod parę Falubazu bowiem Doyle, wysuwając się na prowadzenie.

Bieg przerwany. Niedźwiedź na pierwszym biegu uderzył w Jacka Holdera, powodując jego upadek. Powtórka w pełnej obsadzie.

Doyle na drugim wirażu bardzo mocno wjechał pod prowadzącego Dudka, wyprzedzając zawodnika Falubazu. Zielonogórzanin nie odpuszczał, jednak nie znalazł sposobu na mistrza świata.

Bieg 6
59.75 sek.
Get Well Toruń 24
3 : 3
12 Falubaz Zielona Góra

Chris Holder najszybciej zameldował się na pierwszym wirażu i wygrał wyścig z ogromną przewagą nad duetem Falubazu. Na drugim łuku Protasiewicz objechał Kopcia-Sobczyńskiego.

Get Well już już po pięciu biegach odrobił straty z pierwszego meczu.

• Rune Holta 3

Przez moment wydawało się, że zielonogórzanie mogą wyjechać nawet na 5:1, jednak Grzegorz Zengota na pierwszym łuku wysunął się za szeroko, co bezwzględnie wykorzystała para Get Well Toruń. Drugi z rzędu podwójny triumf gospodarzy.

Na trybunach około 10 tysięcy kibiców.

Czy jesteś zaskoczona/y dyspozycją Kaczmarka?

• Mateusz Tonder 0

Kaczmarek na pierwszym łuku wypchnął Dudka, a na drugim wirażu wicemistrza świata łatwo objechał Chris Holder. Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy.

Bieg 3
60 sek.
Get Well Toruń 11
3 : 3
7 Falubaz Zielona Góra
  • Piotr Protasiewicz 0

Jepsen Jensen wygrał moment startowy i wysforował się na prowadzenie. Momentami zbliżał się do niego Iversen, jednak nie był w stanie zaatakować swojego rodaka.

Czy Get Well pójdzie za ciosem i wygra drużynowo 3. bieg?