Dwa punkty zostają w Tarnowie i Unia przedłużyła swoje nadzieje na utrzymanie w PGE Ekstralidze. Goście natomiast zdobywają bonus i wciąż mogą liczyć na 3. miejsce po fazie zasadniczej.

• Adrian Miedziński 0

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Ostrzeżenie najpewniej otrzyma Leon Madsen. Tymczasem na pierwszym łuku upadł niegroźnie Adrian Miedziński, któremu nic się nie stało. W powtórce Madsen wygrał start, nie dał się wyprzedzić na pierwszym wirażu Pedersenowi i pomknął po kolejne 3 punkty w tym starciu.

• Jakub Jamróg 2

Katastrofalna postawa pary gości w tej odsłonie. Słabo wystartował Musielak, który potem walczył z Zagarem o 1 punkt. Tymczasem gospodarze daleko odjechali i pewnie wygrali podwójnie, choć Słoweniec, gdy już uporał się z Musielakiem, ruszył w pogoń za Jamrogiem.

Przerwa przed biegami nominowanymi. Goście, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, wywiozą z Tarnowa przynajmniej bonus.

• Adrian Miedziński Rezerwa taktyczna za Fredrik Lindgren 2

Gospodarze po starcie prowadzili podwójnie, ale na wyjściu z drugiego łuku przy samej bandzie Miedziński wyprzedził Petera Kildemanda. Zagar ścigał Duńczyka, ale Słoweniec był za wolny.

• Kacper Konieczny 0

Znakomicie wystartował Madsen. Duńczyk nabrał prędkości jadąć ciut szerzej na pierwszym łuku i nie dał szans przez moment jadącemu blisko niego Jamrogowi. Gruchalski przywiózł za sobą Koniecznego.

• Adrian Miedziński 2

Kapitalnie wystartowali miejscowi, którzy od razu objęli podwójne prowadzenie. Problemy z płynną jazdą pod koniec drugiego okrążenia miał jednak Mroczka, co natychmiast wykorzystał Miedziński.

Czy Włókniarz twoim zdaniem jest jeszcze w stanie wygrać?

• Leon Madsen Rezerwa taktyczna za Fredrik Lindgren 3

Bartosz Świącik wjechał w taśmę. Zdecydowanie najlepiej wystartował Leon Madsen. Jakub Jamróg na pierwszym łuku próbował go zablokować, ale Duńczyk przemknął obok niego po zewnętrznej. W dalszej fazie wyścigu tarnowianie bardziej walczyli ze sobą niż gonili Madsena.

Bieg 9
69.47 sek.
Grupa Azoty Unia Tarnów 30
3 : 3
24 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Artur Mroczka 0

Dobrze wystartował Mroczka, ale szybko na pierwszym łuku wyprzedzili go goście. Po szerokiej pomknął natomiast Nicki Pedersen i Duńczyk odniósł pewne zwycięstwo w tym wyścigu. Mroczka do samej mety naciskał na Zagara.

• Patryk Rolnicki 0

Ze startu najlepiej ruszył Kenneth Bjerre, ale na wejściu w drugi łuk przy bandzie minął go Leon Madsen. Bjerre próbował odpowiedzieć pod koniec biegu, ale kapitan Włókniarza obronił się.

• Michał Gruchalski d

Lekarz Włókniarza uznał, że Fredrik Lindgren jest zdolny do jazdy. - Kontuzja nie jest znaczna, ale chyba nie będziemy ryzykować. Myślimy, że to jest skręcenie kciuka - stwierdził na łamach nc+. Pewne podwójne zwycięstwo gospodarzy, co w przypadku takiej obsady nie jest zaskoczeniem. Defekt Gruchalskiego na końcu stawki.

• Matej Zagar 2

Goście ze startu wyszli na podwójne prowadzenie. Bjerre przez moment zagrażał Zagarowi, ale Słoweniec dołączył do Miedzińskiego. Podwójne prowadzenie gości próbował przerwać Duńczyk, ale Zagar skutecznie się bronił.

Bieg 5
70.09 sek.
Grupa Azoty Unia Tarnów 19
3 : 3
11 forBET Włókniarz Częstochowa
  • Fredrik Lindgren Rezerwa taktyczna za Tobiasz Musielak w

Kraksa na pierwszym wirażu. Na tor upadli zawodnicy gości i Jakub Jamróg. Wyglądało to strasznie. Zawodnicy wciąż leżą na torze. Jeśli zawodnicy będą zdolni do jazdy, powtórka w pełnej obsadzie. Karetki na torze. Jamróg o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Podniósł się też Leon Madsen. Cały czas leży Fredrik Lindgren. Szwed z trudem też się podnosi i mocno kuleje. Wróci do parku maszyn w ambulansie. Lindgren jest niezdolny do dalszej jazdy - takie wieści podano na antenie nSport+. Szwed został w parku maszyn. Cały czas przechodzi badania. Okazuje się, że informacja o tym, że Lindgren jest niezdolny do dalszej jazdy nie została potwierdzona. Oficjalnie został wykluczony z biegu za przekroczenie czasu dwóch minut. W powtórce Duńczyk nie pozbawił złudzeń gospodarzy i pewnie wygrał.

Czy Unia zaskoczyła Cię mocnym rozpoczęciem spotkania?

Czas na pierwszą przerwę i kosmetykę toru.

• Michał Gruchalski Rezerwa taktyczna za Bartosz Świącik 0

Lindgren prowadził od startu, ale ścigał go Kenneth Bjerre. Duńczyk ze Szwedem stoczyli świetną walkę o wygraną w tym biegu. Gruchalski gonił Rolnickiego. Junior miejscowych otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.