Motor wysoko pokonał Start w batalii beniaminków Nice 1.LŻ. Liderem gospodarzy Andreas Jonsson (11+1), natomiast gości Adrian Gała (13+1).

• Andreas Jonsson 3

Gała po raz trzeci mógł pokonać Jonssona, jednak Szwed pokazał swój kunszt i minął lidera gości na wyjściu z pierwszego łuku trzeciego kółka fantastycznym atakiem przy bandzie. Pavlic szybszy od Lamparta.

• Mirosław Jabłoński 0

Rezerwa zwykła w szeregach Motoru: Wiktor Lampart za Miesiąca.

Drugie indywidualne zwycięstwo Krcmara dzisiejszego dnia. Czech najlepszy od startu do mety. Lampart pierwszy raz pokonany przez rywala. Trzecie zero Jabłońskiego.

Czy Car Gwarant Start zdobędzie dziś przynajmniej 35 punktów?

Speed Car Motor zapewnił sobie zwycięstwo. Wciąż niepokonany Wiktor Lampart.

• Dawid Lampart 3

Pierwsza rezerwa taktyczna po stronie gości. Gała zastąpi Krcmara.

Znów przerwany start przez sędziego. Miesiąc wstrzelił się w start i otrzymał ostrzeżenie.

Drugi raz wyścig przerwany. Upadek na początku drugiego okrążenia Gały i Lamparta. Zawodnik gości atakował na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia prowadzącego Lamparta, nie utrzymał kontroli nad motocyklem i upadł. Reprezentant Motoru także upadł, ale na szczęście obaj zawodnicy szybko wstali z toru. Gała wykluczony z powtórki.

Trzecia odsłona dla Motoru, który zapewnia sobie pewne zwycięstwo w całym meczu. Pavlic po raz drugi dziś wzięty "w kanapkę" po starcie. Chorwat gonił rywali, lecz ci nie dali się poskromić. Euforia w Lublinie.

• Marcin Nowak 1

Kolejny cios Koziołków, którzy już na pewno nie przegrają tego meczu. Lambert i Bober lepsi od początku do końca. Nowak starał się zbliżyć do młodzieżowca Motoru, jednak bezskutecznie.

• Andreas Jonsson 2

Wyścig przerwany. Według sędziego powodem nierówny start w wykonaniu Mastersa.

Gała show w Lublinie trwa nadal! Wychowanek Startu wygrał start, płynnie pokonał wiraż i objął prowadzenie. Jonsson czyhał na błąd gnieźnianina, atakował go, ale ten okazał sie nieuchwytny. Kolejny bardzo słaby występ Jabłońskiego.

Kto wygra bieg 11.?

Motor utrzymuje bezpieczną przewagę nad Startem. Wciąż niepokonani są Gała i młodszy z braci Lampartów. Być może obaj spotkają się jeszcze dzisiaj w jednym wyścigu.

• Jurica Pavlic 3

Pavlic także wykorzystał korzystne pole czwarte i na przeciwległej prostej już był pierwszy. Jadący za nim Lambert po chwili na drugim łuku zanotował defekt i Start miał szansę wygrać 4:2. Stalkowski na drugim okrążeniu nie opanował jednak motocykla i upadł. Junior zdołał pozbierać się z toru i dzięki temu wyścig nie został przerwany.

Bieg 9
Speed Car Motor Lublin 33
3 : 3
21 Car Gwarant Start Gniezno
  • Eduard Krcmar 0
  • Dawid Lampart 2

Ależ mecz w wykonaniu Gały! Senior Startu popisał się atomowym startem, zamknął całą stawkę przy krawężniku i następnie zwyciężył z ogromną różnicą nad miejscowymi. Krcmar był blisko Mastersa, lecz Australijczyk nie popełnił błędu.

• Wiktor Lampart 3

Para Lampart-Jonsson po raz drugi dzisiejszego popołudnia wygrywa podwójnie. Junior Motoru znakomicie wystrzelił spod taśmy, dołączył do niego Jonsson i duet przyjezdnych był bez szans. Koziołki uciekają!

Czy Adrian Gała pozostanie niepokonany do końca meczu?

Po drugiej serii Motor nie powiększył, ale też nie stracił przewagi, którą zdołał zbudować w pierwszych czterech gonitwach. Niepokonany jest dziś Adrian Gała.

• Sam Masters 3

Bardzo dobry bieg w wykonaniu Mastersa, któy skopiował wyczyn Lamberta z biegu piątego i po płynnej jeździe po zewnętrznej od razu objął pierwszą pozycję. Pavlic wytrzymał napór Lamparta i dowiózł dwa punkty do mety.

Bieg 6
Speed Car Motor Lublin 21
1 : 5
15 Car Gwarant Start Gniezno
  • Andreas Jonsson 1
  • Oskar Bober 0

Bieg przerwany. Lotny start w wykonaniu Jonssona, który od razu otrzymuje ostrzeżenie od sędziego Meyze.

Tym razem lepszy moment startowy gości. Gała zamknął do krawężnika Jonssona, po zewnętrznej części toru jechał Krcmar i Start szybko objął podwójne prowadzenie. Jonsson wyprzedził Bobera i ruszył w pogoń za Gałą, jednak strata do rywala była zbyt duża. Goście odrabiają część strat!

Bieg 5
Speed Car Motor Lublin 20
4 : 2
10 Car Gwarant Start Gniezno
  • Marcin Nowak 2
  • Paweł Miesiąc 1

Świetna akcja Lamberta na pierwszym łuku. Brytyjczyk wystartował zdecydowanie lepiej od Jabłońskiego, umiejętnie pokonał wiraż i wysunął się przed Nowaka. Jeździec Startu "siedział" jednak na kole Lambertowi do samego końca. Na ostatnim łuku po drobnym błędzie postraszył go Miesiąc, ale Nowak obronił się i zdobył dwa "oczka".

Motor pewnie prowadzi. Czy w drugiej serii powiększy przewagę?

• Damian Stalkowski 0

Jonsson z Lampartem wygrali start, wzięli "w kanapkę" Pavlica i uciekli do przodu. Szwed wygrał z ogromną przewagą. Pavlic nie był w stanie dogonić Lamparta, choć próbował atakować juniora gospodarzy po zewnętrznej.

Czy jesteś zaskoczony postawą Adriana Gały?

Bieg 3
Speed Car Motor Lublin 11
3 : 3
7 Car Gwarant Start Gniezno

Walka na łokcie Gały i Lamberta po starcie. Zawodnik Startu zdołał wypchnąć na zewnętrzną Brytyjczyka, objąć prowadzenie i wygrać z dużą przewagą. Krcmar nie zdołał na przeciwległej prostej wysforowac się przed Miesiąca i w efekcie mamy drugi remis.

Bieg 2
Speed Car Motor Lublin 8
5 : 1
4 Car Gwarant Start Gniezno
  • Norbert Krakowiak 1
  • Oskar Bober 3

Zgodnie z przypuszczeniami duet gospodarzy nie dał szans gościom. Bober i Lampart przewodzili od startu do mety i Motor obejmuje prowadzenie.

Bieg 1
Speed Car Motor Lublin 3
3 : 3
3 Car Gwarant Start Gniezno
  • Mirosław Jabłoński 3

Znakomity start spod bandy Jabłońskiego, który od razu zamknął całą stawkę i pomknął do mety po wygraną. Za plecami gnieźnianina usadowili się zawodnicy Motoru.

Zawodnicy już na torze! Jedziemy!

- Wiem, że przyjechaliśmy do jaskini lwa, do zespołu, który ma potencjał, by powalczyć o awans do Ekstraligi - przyznał w rozmowie z Polsatem Sport menadżer gości Rafael Wojciechowski.

Koniec prezentacji bohaterów meczu pomiędzy lublinianami a gnieźnianami. Za kilka minut pierwszy bieg!

Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

Wylosowano II zestaw startowy.

Kto wygra dzisiejsze spotkanie beniaminków?

Koniec próby toru i ostatnia kosmetyka nawierzchni przed początkiem spotkania. Za kilka minut powinna rozpocząć się prezentacja zawodników. Na trybunach niemalże komplet 8 200 widzów. Grupa fanów z Gniezna liczy około 50 osób.

Po obchodach toru czas na jego próbę. Goście desygnowali do niej Jabłońskiego i Krcmara, z kolei gospodarze Mastersa i starszego z braci Lampartów.

W sektorze gości na ten moment 9 kibiców z Gniezna.

Podczas poprzedniej wizyty w Lublinie Start zdobył 40 punktów. Czy dziś zdobędzie ich więcej?

Który z zawodników zdobędzie najwięcej punktów?

Lubelski owal przemierza Speed Car Motor.

Stan nawierzchni oceniają także kierownicy drużyn, sędzia zawodów i komisarz.

Na obchodzie toru żużlowcy z Gniezna.

W parkingu jest Oskar Bober, który przed tygodniem uległ groźnemu wypadkowi w meczu przeciwko Orłowi Łódź (45:45). Wychowanek lubelskiego klubu krótko stwierdził, że ze zdrowiem wszystko jest już w porządku.

Park maszyn przed meczem dwóch beniaminków Nice 1. Ligi Żużlowej.

Ujęcia lubelskiego toru:

W obu ekipach doszło do zmian w składach. Wśród gospodarzy z numerem 10 za Daniela Jeleniewskiego wystąpi Sam Masters. W szeregach gości Mirosław Jabłoński wystartuje z numerem 2 w miejsce Olivera Berntzona. Formacje juniorskiej uzupełnili: Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin) i Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno).

Kibice powoli wchodzą na stadion przy Alejach Zygmuntowskich. Spotkanie obejrzy komplet 8 200 widzów. Wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Pogoda w Lublinie wspaniała. Temperatura wynosi 20 stopni, niebo bezchmurne. Mecz w żaden sposób nie jest zagrożony.