• Oliver Berntzon 3
  • Nicolai Klindt 1
  • Andriej Kudriaszow 0
  • Grzegorz Walasek 2

Grzegorz Walasek po słabszym starcie zdołał przejść na drugie miejsce. Próbował atakować Olivera Berntzona, ale Szwed był szybszy.

• Oskar Fajfer 0

Rezerwa taktyczna: Oliver Berntzon za Mirosława Jabłońskiego.

Spokojne zwycięstwo Olivera Berntzona. Gdyby nie Szwed, mogłoby dojść do blamażu Car Gwarant Startu.

• Aleksandr Łoktajew 3

Wyścig bez historii - gospodarze lepiej wyszli ze startu i odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Tym razem to goście walczyli pomiędzy sobą o punkt.

• Oskar Fajfer 1

Rezerwa taktyczna: Damian Stalkowski za Kevina Fajfera.

Tomasz Gapiński musiał się sporo napracować, aby wyprzedzić na dystansie Damiana Stalkowskiego. Junior gości długo się bronić, ale ostatecznie skapitulował.

• Renat Gafurow 0

Na początku drugiego okrążenia Oliver Berntzon wyprzedził Grzegorza Walaska. Wyścig bez większych emocji.

Ile punktów zdobędzie Arged Malesa TŻ Ostrovia?

Bieg 10
66.95 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 40
5 : 1
20 Car Gwarant Start Gniezno
  • Damian Stalkowski 0

Kolejne przekonujące zwycięstwo gospodarzy. Na drugim łuku pierwszego okrążenia Nicolai Klindt wykonał efektowne nożyce, dzięki czemu wyprzedził Mirosława Jabłońskiego.

• Aleksandr Łoktajew 1

Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Frederik Jakobsen został wykluczony, ponieważ otrzymał drugie ostrzeżenie.

W drugiej odsłonie wyścigu spokojna wygrana Olivera Berntzona. Zawodnicy gospodarzy walczyli pomiędzy sobą o drugie miejsce.

• Marcin Kościelski 0

Grzegorz Walasek prowadził od startu do mety, ale do samego końca musiał uważać na rozpędzonego Oskara Fajfera. Przez moment było 5:1 dla gospodarzy, ale Marcin Kościelski został wyprzedzony przez Fajfera, a następnie Kudriaszowa.

Czy wynik spotkania jest zakoczeniem?

Bardzo dobrze dysponowani są zawodnicy TŻ Ostrovii, którzy po 7. biegach wypracowali już 16 punktów przewagi.

Bieg 7
67.05 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 29
5 : 1
13 Car Gwarant Start Gniezno
  • Kevin Fajfer 0

Od startu do mety na prowadzeniu znajdował się Aleksandr Łoktajew. Na ostatnim łuku przypilnował krawężnika, gdzie podążał także Mirosław Jabłoński. Zawodnik Car Gwarant Startu wytracił nieco prędkości, co wykorzystał Renat Gafurow. Rosjanin rzutem na taśmę wyprzedził swojego rywala, dając Ostrovii podwójne zwycięstwo.

Bieg 6
66.29 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 24
3 : 3
12 Car Gwarant Start Gniezno
  • Kamil Nowacki 1

Tym razem wyścig bez większych emocji. Najlepiej ze startu wyszedł Oliver Berntzon i to on wywalczył pewne zwycięstwo. Stawka dość mocno się rozciągnęła. Frederik Jakobsen do końca próbował zmniejszyć dystans do rywali.

Frederik Jakobsen otrzymał upomnienie za utrudnianie startu.

• Tomasz Gapiński 2

Podręcznikowy przykład rozegrania pierwszego łuku w wykonaniu zawodników gospodarzy. Nicolai Klindt stoczył walkę na łokcie z Oskarem Fajferem, a następnie rozprowadził rywali po pierwszym łuku, robiąc tym samym miejsce dla Tomasza Gapińskiego. Duńczyk był kosmicznie szybki.

• Mirosław Jabłoński 2

Mirosław Jabłoński wygrał start i wyniósł się na zewnętrzną. To w jednej chwili wykorzystał Grzegorz Walasek, który przeszedł na prowadzenie. W tle trwała walka o trzecią pozycję pomiędzy młodzieżowcami.

Który z zawodników zajmie wyższe miejsce w 4. biegu?

Bieg 3
65.98 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 12
5 : 1
6 Car Gwarant Start Gniezno
  • Oliver Berntzon 1

Nieznacznie lepszym momentem startowym popisali się zawodnicy gości. Pierwszy łuk należał jednak dla podopiecznych Mariusza Staszewskiego. Ostrowianie znaleźli się na podwójnym prowadzeniu i z okrążenia na okrążenia powiększali swoją przewagę.

Kto zwycięży w 3. biegu?

Sędzia zarządził dodatkowe roszenie toru.

• Kamil Nowacki 3

Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Kevin Fajfer zanotował defekt i nie opanował motocykla, wobec czego doszło do upadku zawodnika z Gniezna i Kamila Nowackiego. Wyścig przerwany. Sędzia analizuje zapis wideo.

Kevin Fajfer i Kamil Nowacki wstali o własnych siłach. Junior Car Gwarant Startu Gniezno został wykluczony jako sprawca przerwania wyścigu. W drugiej odsłonie wyścig został przerwany z powodu nierównego startu. Marcin Kościelski otrzymał ostrzeżenie od sędziego.

Do trzech razy sztuka - tym razem udało się odjechać cały wyścig. Od startu do mety prowadzili gospodarze. Damian Stalkowski starał się gonić Marcina Kościelskiego, ale bezskutecznie.

Bieg 1
66.25 sek.
Arged Malesa TŻ Ostrovia 2
2 : 4
4 Car Gwarant Start Gniezno
  • Andriej Kudriaszow 3

Bardzo ciasno w pierwszym łuku, nastąpił efekt domina, wskutek czego upadek zanotował Andriej Kudriaszow. Wyścig został przerwany. Powtórka odbędzie się w pełnym składzie. Kudriaszow wstał o własnych siłach i wrócił do parku maszyn.

Andriej Kudriaszow jest zdolny do dalszej jazdy. W powtórce Kudriaszow wygrał start i pomknął po pewne zwycięstwo. W pierwszej fazie wyścigu Renat Gafurow starał się przedrzeć na trzecią pozycję. Oskar Fajfer otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

Kto zwycięży w 1. biegu?

Uczestnicy pierwszego wyścigu są już na torze. 43. derby Wielkopolski czas zacząć.

Wylosowano drugi zestaw pól startowych.

Prezentacja dobiegła końca. Komplet widzów na trybunach w Ostrowie, kapitalna atmosfera na derbach Wielkopolski.

Rozpoczęła się prezentacja.

Przed wejściem wciąż ustawiają się bardzo duże kolejki. Zanosi się na komplet widzów w Ostrowie.

Około 200-osobowa grupa kibiców z Gniezna

Próba toru dobiegła końca. Trwa kosmetyka nawierzchni, po której odbędzie się prezentacja.

Ze strony gospodarzy na próbie toru pojawili się Grzegorz Walasek i Marcin Kościelski.

Rozpoczęła się próba toru. Na tę chwilę na torze znajdują się Mirosław Jabłoński oraz Oskar Fajfer.

Na trybunach około 5.000 widzów, w tym spora grupa fanów z Gniezna.

Zawodnicy są już po obchodzie toru.

Składy potwierdzone. Formację juniorską gości uzupełni Damian Stalkowski.

Ile punktów Car Gwarant Start Gniezno zdobędzie w Ostrowie?

Na innych torach również zanosi się na emocjonujące spotkania.

W Ostrowie, nad zalewem Piaski-Szczygliczka (około 3 km od stadionu), ciepło i słonecznie (fot. Cezary Kozanecki)

W Ostrowie zanosi się na wysoką frekwencję. Na ponad dwie godziny przed startem meczu sprzedanych było już 5.000 biletów.

W Ostrowie piękna, słoneczna pogoda. Temperatura to około 18 stopni, derbowe spotkanie jest niezagrożone.