Euro 2020. Niesamowite, jak pudłowali Francuzi. Zobacz skrót meczu Węgry - Francja

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Darko Bandic / Na zdjęciu: Antoine Griezmann
PAP/EPA / Darko Bandic / Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Francuzi byli niesamowicie nieskuteczni w sobotę. Sensacyjnie zremisowali z Węgrami, gubiąc tym samym punkty w starciu ze znacznie niżej notowaną drużyną.

Wydawało się, że Węgrzy będą jedną z najsłabszych ekip na Euro 2021. Z Portugalią, choć nie zagrali źle, przegrali 0:3. Starcie z Francją wydawało się być jeszcze trudniejszym zadaniem.

Mistrzowie świata mieli pod kontrolą wydarzenia na boisku, choć razili nieskutecznością. Bramkarz Peter Gulacsi bronił strzały Karima Benzemy, Kyliana Mbappe czy Antoine'a Griezmanna.

Nieskuteczność strzelecka przełożyła się na resztę elementów. Wykorzystali to przeciwnicy. W doliczonym czasie pierwszej połowy Attila Fiola po rajdzie zdołał pokonać bramkarza francuskiej ekipy.

Dopiero w 66. minucie wyrównał Antoine Griezmann, przełamując w końcu niemoc. Dostał dobrą piłkę od Kyliana Mbappe. Jak się okazało, była to ostatnia bramka i mecz zakończył się remisem (1:1).