Mistrz Polski w kryzysie. "Statystyki nie grają"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice

Na pewno nie tak początek sezonu ligowego wyobrażali sobie mistrzowie Polski. Piast po dobrych występach w Lidze Mistrzów, przegrał mecz o Superpuchar, a następnie bez punktów wrócił z Leszna.

Do bicia na alarm daleko droga, ale słabszy początek sezonu w wykonaniu mistrza Polski Piasta Gliwice jest zauważalny. Drużyna Orlando Duarte z dobrej strony pokazała się w Lidze Mistrzów, gdzie wygrała swoją grupę.

Rusza kolejny sezon Futsal Ekstraklasy! Transmisje tylko w WP Pilot!

W meczu o Superpuchar Polski gliwiczanie przegrali z Rekordem Bielsko-Biała, co nie było niespodzianka. Takową była natomiast porażka 2:4 w Lesznie z GI Malepszy Arth Soft.

Szczególnie w 1. połowie goście byli lepszym zespołem od gospodarzy. Goli w tej części zabrakło. Zaczęły padać po przerwie. Piast nawet prowadził, ale później zaczęli strzelać rywale. - Przed przerwą mieliśmy sporo sytuacji, graliśmy dobrze. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i nas wypunktowali. Nam zabrakło skuteczności - powiedział Sergio Neves w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

- Statystyki nie grają. Ten mecz to pokazał. Spodziewaliśmy się trudnego spotkania. My musimy przeciwstawić się tym samym. Tego nam zabrakło. Brakowało wykończenia i to sprawiło, że do Gliwic wracamy bez punktów - ocenił mecz Marek Bugański. - Czekamy na 3. kolejkę i w niej poszukamy pierwszych punktów - podsumował zawodnik mistrzów Polski. W niej Piast zmierzy się z Dremanem Opole Komprachcice.

3. kolejka rozgrywana będzie od piątku do niedzieli. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.