Puchar Francji: bez Kamila Glika nie ma Monaco. PSG rozbiło rywali 5:0

AS Monaco zabiło półfinał Pucharu Francji wystawiając nastolatków z IV ligi do starcia z Paris Saint-Germain. Mistrz kraju nie miał litości i wygrał 5:0. Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Bartosz Zimkowski
Reuters / CHARLES PLATIAU
Patrząc na skład AS Monaco trudno było dostrzec dobrze znane nazwiska. Ani Kamila Glika, ani Radamela Falcao czy rewelacyjnego 18-latka Kyliana Mbappe. Leonardo Jardim zaprezentował nam Monaco "B", złożone głównie z piłkarzy czwartoligowych rezerw.

I tę różnicę było widać od początku. Goście nie byli w stanie wyjść z własnej połowy. A PSG? W najsilniejszym składzie atakowało bramkę drużyny z Księstwa.

Jednak na pierwszego gola trzeba było czekać do 26. minuty. Wówczas po niezbyt silnym strzale Angela di Marii Morgan De Sanctis w prostej sytuacji wypuścił piłkę z rąk. Edinson Cavani tak ją odbił, że ta poleciała na drugi metr do Juliana Draxlera. Niemcowi pozostało tylko dostawić nogę.

Pięć minut później było już 2:0. Di Maria znalazł się z prawej strony pola karnego, spojrzał na piąty metr, gdzie pięknym uderzeniem piętą Edinson Cavani zdobył bramkę.

Tuż po zmianie stron gospodarze wyprowadzili dwa szybkie ciosy. Najpierw kilka metrów przed bramką skiksował Safwan Mbae i wpakował futbolówkę do własnej siatki. 120 sekund później drugą asystę dorzucił Di Maria, a gola zdobył Blaise Matuidi.

Dalsza część spotkania to kolejne ataki PSG, ale akcje były przeprowadzane bez większego tempa i dlatego wynik starcia nie zmienił się już diametralnie. W 90. minucie Marquinhos dość przypadkowo otrzymał piłkę tuż przed bramką i spokojnym strzałem pokonał golkipera. Paris Saint-Germain wygrał 5:0.

W drugim półfinałowym meczu Pucharu Francji Angers SCO ograło EA Guingamp 2:0 i będzie rywalem PSG w finale.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 5:0 (2:0)
1:0 - Julian Draxler 26'
2:0 - Edinson Cavani 31'
3:0 - Safwan Mbae (sam.) 50'
4:0 - Blaise Matuidi 52'
5:0 - Marquinhos 90'

PSG: Areola - Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Verratti, Motta (64' Rabiot), Matuidi - Di Maria, Cavani (69' Guedes), Draxler (56' Moura).

Monaco: De Sanctis - Mbae, Diallo, Raggi (59' Dabila), Jorge - Muyumba, N'Doram, Andzouana, Cardona - Beaulieu, Germain (59' Bongiovanni).